Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha ügyvéd segítségét kérem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha ügyvéd segítségét kérem a válásom lebonyolításához, annak mi a menete? Minden választ szívesen fogadok.

Figyelt kérdés
Milyen papírokat kell a rendelkezésére bocsájtanom?Azt már tudom,hogy a lakhely szerinti illetékes bíróságra kell beadni,de ezzel ügyvédet szeretnék megbízni.Én viszont más városban dolgozom mint ahol lakunk és ott keresek ügyvédet.
2014. okt. 23. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj el egy ügyvédhez, ő majd mindent elmond.
2014. okt. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam már úgy megyek ügyvédhez,hogy beszerzek mindent iratot és ezzel időt,pénzt lehetne megtakarítani.

Azért köszi.

2014. okt. 23. 23:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Millió dolog függvénye: van-e közös gyerek, kiskorú-e, hogy áll a vagyonmegosztás, stb. Szerintem alap a gyerek(ek) születési anyakönyvi kivonata, munkáltatói jövedelemigazolás a gyerektartáshoz, a közös ház tulajdoni lapja, adásvételi szerződése, ha kocsi van, az arra vonatkozó iratok, stb. Amúgy meg tényleg majd elmondja, azért már nem szoktak extra pénzt felszáolni.
2014. okt. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
házassági anyakönyvi kivonat , személyi igazolvány és attól függ hogy gyerek van-e. Beszélj az ügyvéddel elöször és ő pontosan elmondja. minden eset más.
2014. okt. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elsö lépésben menj be a birósági ingyenes tanácsadásra, ott elmondják, hogy milyen iratokat kell az lejárás megindításához beadni, segítenek a keresetet megírni és beadni a keresetet.

A házassági anyakönyvi kivonat egész biztos kell hozzá.


Azt viszont elöre senki nem tudja, hogy milyen iratokra lesz szükség a per folyamán, ezt majd az ügyvéded tudja csak megmondani. Lesz, amit elöre be tudsz szerezni, mert az adott helyzet alapján tisza, hogy kelleni fog, de több minden is lesz, ami csak menet közben derül ki.

De minden olyan iratot, ami a tulajdonviszonyokra fényt derít, illetve a házassági éleközösség megszünésére vonatkozik, célszerü elöre begyüjteni.

2014. okt. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
bármilyen ügyvédet megbízhatsz. az első konzultáció általában ingyenes.
2014. okt. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jól teszed, ha ügyvédi közreműködéssel válsz, - már tudom :D - ne készülj, épp azért van, hogy te ne törd a fejed olyanokon, amit itt kell megkérdezned, ő meg álmából is....

és valóban: sok minden konkrét dologtól függhet.

2014. okt. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!