Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Köteles vagyok odaadni gyermek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Köteles vagyok odaadni gyermekeimet láthatásra az apjuknak akkor is, ha tudom, hogy nem ő lesz velük, hanem az új párja?

Figyelt kérdés
Férjem elköltözött új párjával és annak két gyermekével közös otthonba egy hónapja. A férjem hétvégén dolgozik éjszaka. Másnap déltájban ébred. Vajon tényleg odaadjam gyermekeimet láthatásra, mikor ő ott sincsen, illetve nem tud velük érdemben foglalkozni?
2008. aug. 12. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Dehogy, egyátalán ne. Ha esetleg ügy lenne belőle, akkor ezzek úgymond védekezhetsz, hogy apu alszik, nem tud foglalkozni a gyerkőcökkel. Állapodjatok meg másfajta időpontban.
2008. aug. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Még a férjed? Ő igényli az egész hétvégés láthatást (pl. távolság miatt)?

Különben törvény szerint köteles vagy engedni a láthatást a megállapodás szerint, ha bizonyíthatóan nem találkozik a gyerekekkel, rossz hatással van rájuk a hétvége, akkor a gyámügyesekkel beszélj.


Azt hozzáteszem, ha az 'új' gyerekekkel, nővel jól érzik magukat, és legalább egy kicsit vannak az apjukkal is, akkor ne zárkózz el a megoldás elől.


Ha jól értelek, még elég friss számodra is a különköltözés, adj néhány alkalmat magatoknak, hogy a gyerekek számára kedvező megoldást találjatok - bármennyire nehéz is. :(

2008. aug. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
dehogyis!miaz hogy odakell adnod?kell a francot!!!én a vilägon semmi pénzért nem adnäm pl a volt féRjem b.nöjénk a gyerekem még pär orära sem!mellesleg miéRt nem oldjätok meg a läthatàst hogy amikor te is ott vagy?nekem van pärom,és kisbabänk most 10 honapos..a päromnak volt egy volt b.nöje régen,töle van neki egy 4 éves fia.ö3 hetente läthatja,éS ugy hgy pl reggel 10 kor talälkoznak,prgramoznak e kisfiuval,és kb 5 ig vele van.néha a volt barätböje is ott van de nem mindig.ältaläban jätszohàzaznak,uszodàba mennek stb.mi svàjcban lakunk,de gondolom müködhet ez pesten is..
2008. aug. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
olyan hülyeség ez. A páromnak is van egy 3éves kisfia. Az anyja kitalálta, h csak akkor láthatja, ha elmegy a párom hozzájuk. Soha nem hozhatta el. Nem tudom mitől fél a csaj, hogy megeszem a gyereket? vagy megverem v mi? Kijelentette a páromnak, hogy nem viheti oda a gyereket, ahol én vagyok. És ez miért jó? Hol van itt az igazság??? Mert ha ő összejön egy pasival, akkor egy idegen pasi nevelheti a gyereket, de én, aki hamarosan a felesége leszek mégcsak nem is láthatom. Nem értem én ezt. És miért kéne neki a gyerekével meg az exével közös programokat szervezni? nem a volt élettársára kiváncsi hanem a gyerekre. Nem tudom miért nem lehetne elvinni bárhova. Ez a nők részéről csak egy kibaszás, nehogy véletlen valami jó legyen. Ha a gyerekek jól kijönnek a "mostohájukkal", akkor nyugodtan add oda. Hidd el, semmi probléma nem lehet belőle. És a párod is látni fogja, hogy nem akadékoskodsz, nem keresztbe akarsz tenni, és ez azért fontos, hogy továbbra is jó kapcsolatotok legyen a gyerekek miatt. Az én párom már ott tart, hogy inkább nem megy a gyerekhez, mert nem kiváncsi az anyjára. Amikor ott van, a csaj állandóan zsarolja, le akarja húzni pénzzel, meg mondja neki, ha nem megy vissza hozzá nagyon megbánja. És nem érti meg, hogy engem szeret. Idióta egy nő!!!!!!!
2008. aug. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

A gyerekek az ő gyerekei is!Mégha veled nem is jött össze az élete,attól még a gyerkőcöknek az apja marad.Ezt tartsd mindig szem előtt.

A szüleim is elváltak és kéthetente találkozhattunk apuval,illetve nyáron két teljes hétre.Ezt a bíróság írta elő,amikor elválasztotta őket.A közös tali azért nem is volt számukra járható út,mert csúnya válás volt,és csak veszekedtek volna.Viszont igenis jó volt gyerekként,h láthattuk Apámat is.Azt miszont rühelltem,amikro a szülők a szeretetünkért versengtek.Kamaszkorom legnagyobb megkeserítői ezek a pillanatok voltak.

2008. aug. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Pasim külföldön dolgozik évek óta. Előző házasságából van egy most már 11 éves lánya. Most már én is külföldön vgayok, de mikor még otthon volta, többször is kérte a kislány, hogy bár az apja nincs otthon, de had jöhessen el hozzám a hétvégére. Ilyenkor az anyja mindig elengedte. Tudta z anya, hogy a gyereknek jó helye van nálam (pedig szigorúbb vagyok bármelyik szülőnél), a kislány nem kérné, hogy nálam lehessen, ha gondok lennének. A gyerek érdeke ezt kívánta meg, és ezt az anya belátta. Elmentem érte, beszélgettünk kicsit, stb. Sokszor a gyerek sulis dolgait én beszélem meg az anyával.

Mikor utoljára jöttem ki a reptéren elég sírósra sikerült a búcsúzás. A kislány megígértette velem, hogy sietek nagyon haza karácsonyra.

Szerintem beszélj a férjeddel, a gyerekeiddel, figyeld a reakcióikat 1-1 hétvége után és ha ők jól érzik ott magukat az apjuk közelében, akkor engedd őket. A Te esetleges féltékenységed, bossszúállásod, stb ne a gyerekeken csattanjon. Nem csak a volt férjedet bántod, hanem a saját gyerekeidet is. Az ő érdekeiket néz első soron!!!!!!!!!!!!!!!

2008. aug. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk a páromnak van egy 4 éves kislánya...Sosem láthattuk közösen a gyereket,mert engem nem engedett oda. Mostmár van közös babánk,és annak a kislánynak is milyen jó lenne ha ismernék egymást. Én ezt nem erőltetem...

Tanácsolni csak azt tudom,hogy ne féltsd az új párjától a gyereket,hiszen megenni nem fogja,sőt lehet hogy tök jól elvannak.

Az egyik fórumon azt tanácsolták egy hasonló helyzetbe,hogy az anya ilyenkor is köteles odaadni a gyereket,mert ha nem, az apuka nyugodtan mehet a gyámügyre feljelentést tenni,az anyát felszólítják ,sőt meg is bírságolhatják. Ha többszöri figyelmeztetésre sem hajlandó átadni a gyereket elindulhat egy gyermekelhelyzési per... hidd el nem riogatni akarlak.

És ne fájjon az neked hogy az apuka új párjával is jól érzi magát:):):) Fel a fejjel:)

2008. aug. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem én ezt az egészet! Nekem nagyon úgy jön le a dolog hogy neked bosszúálló kedved van! nem azzal van a bajod hogy az apa alszik hanem keresed a bosszúskodás lehetőségét! és kivel fogsz kib..szni? az exeddel? nem bizony! a gyerekkel! de nagyon! miért fáj az neked hogy a gyerekedet más is szereti? minél többen szeretik annál jobb neki nem? egy igazi anya nem tenne ilyent hogy nem adja oda ilyen ökör kifogás miatt hogy alszik az apja. aki a gyerekkel bosszúskodik az nem is szereti a gyerekét ha képes erre.

elmondom neked nálunk mi volt! miattam vált el a férjem és a volt felesége folyton a gyerekkel zsarolta. ez már 6 éve húzódik. több 10kg bírósági, gyámügyes stb papírunk van. volt bírság kapcsolattartás akadályozása miatt, gyermek védelembe vétele stb... nagyon csúnya dolgok. a gyerek totál kuplungos mert nem azzal foglalkozott hogy mit kell megtanulnia hanem azzal hogy az anya haragudni fog na ő eljön hozzánk de ha nem jön el akkor az apa feljelent az anyát. senkinek nem kívánom azt amin mi átmentünk. most a gyerek nálunk lakik. a bíróság elvette az anyjától mert folyton ellenünk nevelte. 6 év után értük ezt el. most 7 éves de nem mehet suliba mert nagyon vissza van maradva a társaitól. én hordom fejlesztésre, pszichológushoz, logopédushoz. tanítom cipőt kötni,segget törölni stb...az anyja fizet most nekünk gyerektartást és leszegett fejjel áll az ajtómban amikor viszi el a gyereket. eszembe nem jutna rosszat mondani az anyjára így is totál kész van szegény kölyök. és ő sem akar hazamenni mert itt nyugi van és végre nem hányja ki azt amit megeszik az idegtől! a gyerek nem azt fogja gondolni hogy apa nem foglalkozik velünk hanem azt hogy anya milyen rohadék hogy ilyeneket mond apára és nem mehetünk el hozzá. kellene ez neked? ugye hogy nem!!!!

2008. aug. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
75%
Nem tudom mennyi idősek a gyerekek. Ha elég idősek szerintem meg kellene kérdezni őket is ,hogy ilyen helyzetben akarnak-e találkozni az apjukkal.Az én 2 nagykoru gyermekem nem megy el az apjukhoz nálunk találkoznak.A 12éves lányom csak akkor megy az apjához,ha nincs ott annak barátnője.Ő döntött igy miután egyszer találkoztak.Nem kiváncsiak a nőre.
2008. aug. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Félreértettetek! Nem az apjuk ellen van kifogásom, épp ellenkezőleg! Ha nincs otthon, mert dolgozik, vagy alszik, akkor mi a helyzet? A kötelező láthatások akkor is kötelezőek, ha apu nincs?
2008. aug. 18. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!