Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Eltiltja a gyermekeimet az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eltiltja a gyermekeimet az apa tölem holott közös a gyámság lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Ausztriába mentem férjhez ott is váltam el nekem kelett a gyerekekkel kiköltöznöm ez volt 2007ben aztán beütött a krak elvesztettem a munkahelyem visszaköltöztünk volt férjemhez külön háztartásbba elvileg mert ő nem dolgozott tartásdijat nem kértem.Aztán 2008ban megismerkedtem jelenlegi férjemmel összeköltözés és jött az elsö pofon nem vihettem a gyerekeket magammal mivel 2 km re laktam minden nap nálam voltak.Söt volt férjem hetekre elment akkor is nálunk voltak a gyerekek aminek nagyon örültünk.Na röviditek mert hosszu lenne.Amig volt férjem meg nem ismerte jelenlegi párját nem is volt gond.Közben mi hazajöttünk Magyarba mert muszáj volt.Anyukámék ekkor még tarthatták a kapcsolatot gyermekeimmel.Most ott tartunk hogy már ők sem mert karácsonykor voltak a gyerekek náluk és mivel tudtam ez az egyetlen esélyem őket látni én is ott voltam.A gyerekek elmondták hogy az apjuk megmondta nekik hogy nem láthatnak amit ök nehezen viselnek.Lányom most sem akart haza menni volt anyosommal mert ugyanis ő hozta öket .És agyerekek elmondása szerint többet vannak ott mint az apjuknál és a párjánál.A volt férjem párjának lánya veri a gyerekeimet.És teljessen hülyének néznek engem mert mikor mondtam hogy mostmár birosághoz fordulok mivel közös a gyámság az exem azt mondta már hiába erre én mondtam annyi jogom van mint neki a gyerekekhez.Állitólag a biroságon valaki aláirta a papirt helyettem törvényessen hogy én lemondok róluk.De szerintem ilyen nincs.Szerintem az anyja irta alá de ez viszont okirat hamisitás .Már nagyon ki vahgyok mit lehet tenni Elindithatom a pert itt magyarországon vagy hol kezdjem .Ja és az államtól vette fel a gyerektartást még pluszba
2010. jan. 22. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Van papír a gyerekek elhelyezéséről?

Ha nincs nyugodtan magadnál tarthatod őket.Más nem írhat alá semmit helyetted.

Monduk gyámhatóság első körben.És ne hagyd magad lerázni.Ha nem foglalkoznak veled,minden munkanap be kell menni személyesen.

2010. jan. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Keress egy jó ügyvédet, akinek őszintén elmondasz mindent! Szerintem kezdő lépésnek ez a legjobb megoldás.
2010. jan. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Senki sem fogadhatja örökbe saját vérszerinti gyermekét, de nem tiltja a jog, ... amelyet az apa és az anya együttesen gyakorolnak mindaddig, amíg együtt élnek.

Továbba, igazad van, ugyanis okirathamisításért feljelentést tehetsz és sürgősen beszélj a gyámhivatallal!

2010. jan. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha közös a felügyelet, akkor nem tilthatja el senki a másikat a gyerektöl, ha ezen változtatni akarsz, akkor új gyerekelhelyezési pert kell inditani.

Viszont az nem egyszerü, hogy a volt férjed Ausztriában él, te meg Magyarországon, mert a gyerekeknek Ausztria a kijelölt tartózkodási helye, ezt te önhatalmúlag nem másithatod meg.

Azt, hogy irásban lemondtál a gyerekekröl, ill. hogy hamisitott aláirással történt, nem túl valószinü, mert ebben az esetben kellett volna egy hivatalos végzést kapnod erröl.

Mindenképpen fordulj ügyvédhez, mert ez nemcsak gyerekelhelyezés illetve okirathamisitás, hanem nemzetközi jogba tartozó ügy.

2010. jan. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!