Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem 27 év után válni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem 27 év után válni akar, részben egyetértek, A fiaink már nagykorúak, jelenleg én nem dolgozok. A férjem lemondana a gyerekek javára a fele családi házunkról, egy darabig engem is támogatna. Én hiszek neki, de sokan azt mondják, hogy Írja le?

Figyelt kérdés

A férjemnek vállakozása van, amit a házasságunk alatt

épített föl.


2014. nov. 5. 11:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
11%

A gyerekek nagykoruak, mifele gyerektartasrol beszelsz?

Ezt a vallalkozas dolgot sem igazan ertem. Mar miert lenne barmi koze a felesegnek a ferje vallalkozasahoz, ha peldaul egy szalmaszalat sem tett odebb a cegbe az evek alatt? Gondolom a ugyanugy fizetest vitt haza a ferj is, mint a feleseg, es kozosen eltek fel.

2014. nov. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Téged át akarnak verni. Amit a házasság alatt szereztetek, annak a fele a tiéd.
2014. nov. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
53%

Meg valami a ceges dologhoz.

Ha peldaul a ferj valami simlis ugyet csinal a valallkozasba, akkor a feleseg is saros benne?

2014. nov. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%

Hülye vagy, ha nem mész ügyvédhez


a szó elszáll, az írás megmarad.

2014. nov. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
17%
Ugy van semmizuk ki a ferjet, hisz a szegeny ugyvedeknek is elnie kell valamibol.
2014. nov. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
84%

"Ugy van semmizuk ki a ferjet"


A házasság vagyonközösség. A házasság alatt szerzett vagyon közös, ahogyan az adósság is.

Váláskor ez a vagyonközösség megszűnik, tehát a vagyonközösség fennállása alatt szerzett vagyon ketté kell osztani.

Miért lenne itt bárki is kisemmizve?

2014. nov. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
92%

"Mar miert lenne barmi koze a felesegnek a ferje vallalkozasahoz, ha peldaul egy szalmaszalat sem tett odebb a cegbe az evek alatt? "


Tok mindegy dolgozott-e benne az asszony vagy nem. Hazassag alatt szerzett vagyon fele az ove.


Amugy meg a vallalkozast nagy valoszinuseggel a hazassag alatt alapitottak, mivel 1987, a hazassag idopontja elott meg nem igazan alakultak maganvallalkozasok.

2014. nov. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel ügyvédet, mert csúnyán rá fogsz faragni.
2014. nov. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy értelmezem, hogy a férj a saját részéről mondana le a gyerekek javára, a kérdező is tisztában van vele, hogy a ház fele az övé. Az én olvasatomban a továbbiakban a feleségé lenne a ház egyik fele, a másik fele pedig a gyerekeké, tehát a férj a továbbiakban minden jogáról lemond, a család maradhat a lakásban lakáshasználati díj és egyebek nélkül.


A vállalkozás önmagában egyáltalán nem biztos, hogy akkora érték. Ha van egy kőműves, aki egyéni vállalkozóként két segéddel dolgozik, az is vállalkozás, de a piaci értéke gyakorlatilag nulla, mert a benne dolgozó tulajdonos nélkül semmi hasznot nem hoz. Szóval mielőtt mindenki milliárdos mamutcéget vizionálna, gondoljatok bele, hogy a ma működő magyar vállalkozások kb. 80%-a ilyen minicég, amit aztán teljesen fölösleges lenne felezgetni, a cégbíróságnak leperkálandó összegek többe kerülnek, mint amennyi haszna a feleségnek valaha lenne belőle. (Vállalkozó nőként írom a fentieket. :) )


A kérdező tudja nyilván, mi reális a felezésnél, pusztán az volt a kérdés, ezeket írásba kellene-e foglalni. Én mindenképpen úgy tennék, mert sok minden változhat. A lakás gyerekekre való átírása ugyan nem visszafordítható utólag, de akár 2 hónap után is úgy dönthet, hogy nem támogat tovább, szóval ezt mindenképpen írásba kellene foglalni, mennyit és mennyi ideig akar még segíteni a válást követően.

2014. nov. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
75%

"A férjemnek vállakozása van, amit a házasságunk alatt

épített föl."


Ez nekem nem egy kőműves vállalkozásnak tűnik.

2014. nov. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!