Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az aktuális kötelező olvasmány...

Az aktuális kötelező olvasmánynál mindig elég érettek a gyerekek, kamaszok az adott könyvhöz? Nem lehet, hogy azért nem olvassák el sokan a kötelezőket, mert nem elég érettek a megértésükhöz?

Figyelt kérdés

2012. júl. 8. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
De. Sőt, nemcsask nem elég érettek, de a nagyjuk igen kívül esik az érdeklődési körükön.
2012. júl. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Dehogynem. Például még másodikban aranyos elolvasni a Vukot, viszont harmadikban a Kincskereső kisködmön elég durva szerintem. A Pál utcai fiúk rendben van, mert viszonylag sokan szeretik a gyerekek közül is, de az Egri csillagoktól már nagyon magas. Pl. Jókait tizenkét évesen? o.O

A légy jó mindhalálig meg nem mutat valami fényes példát, a főszereplő nem áll ki magáért, ami nem éppen egy pozitív érték a mai világban.

2012. júl. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem Jókaival tizenkét évesen semmi gond nincs, egy csomó regénye van, amit gyerekek is élveznének, például A jövő század regénye. Viszont A kőszívű ember fiai emberkínzás.
2012. júl. 8. 12:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy fényes példát mutat e a Légy jó mindhalálig. Ha az olvasó megtudja magát különböztetni a főszereplőtől nem fogja követni az ő tetteit. A Légy jó mindhalálig és Móricz Zsigmond egyéb regényei (Árvácska, Úri muri) mindig is kegyetlen igazságot mutatott ki például a világ pénzsóvár és önző világáról, mint az Árvácskában.

A Légy jó mindhalálig regény nem példát akar sugározni, hanem egészen mást. A felnőttek ítélkezését és pénzre hajtó viselkedésüket (Török János).

Ennyi erővel az Árvácska sem tükröz jó példát, mert a kislány nem áll ki magáért. A Légy jó mindhalálig és az Árvácskában is találkozhatunk egyforma lényegű történésekkel, de ugyanakkor más és más elmélyülést is felfedezhetünk benne.

Én ezt felfogtam tizenkét évesen. Viszont ha ezt elmondanám egy másik velem korúnak, lehet, hogy csak bambán nézne rám, de volt aki megértette ezeknek a mondanivalóját. Az egész csak a lelki fejlettségen múlik. (Ontogenezis)

2012. júl. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a kötelezőket azért nem olvassák el, mert

1. lusták

2. csak azér' se


Én gimiben alig olvastam el kötelezőt, pedig imádok olvasni, viszont a kötelező olvasmányok felértek egy kínzással. Semmit nem jó muszájból csinálni.


Viszont szerintem egyedül A kőszívű ember fiai az, ami túl korán van feladva. Szerintem az összes többi le tud kötni egy felsős gyereket (az alsós kötelezőkkel sincs semmi baj az én meglátásom szerint:)). Igen, az Egri csillagok is.


Szerintem nem ez az oka annak, hogy nem olvassák a kötelezőket. Ha nem olvasod el, az a te sarad, nem kell minden mondvacsinált indokot kitalálni.:)

2012. júl. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem csak felsőben, középiskolában is.

Jómagam kimondottan szenvedtem A kőszívűtől, egyébként általános iskolában minden kötelezőt elolvastam, volt, amelyik még tetszett is. (Egri csillagok, Tüskevár)

Középiskolában alig vagy egyáltalán nem, mert vagy nem értettem, miről szólt, vagy színdarab volt, és azt a mai napig nehezen olvasok. Egyébként imádok olvasni, és mindig volt könyv a kezemben a négy év alatt, csak nem a kötelező.

2012. júl. 9. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!