Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elköltözzek vagy ne költözzek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elköltözzek vagy ne költözzek, ebben az élethelyzetben?

Figyelt kérdés

Az igaz tények:

Elváltunk. Van két közös gyerekünk és egy szocpolos, hiteles szép lakásunk. (még 5 év van a szocpolból)

A feleségem most albérletben van a gyerekekkel. 60ezer gyerektartást fizetek. Összegyűlt majd 3 millió, az ügyvédem szerint jogos tartozása, amit nyilván részben, vagy akár egészében elengednék. Felmerült az is, hogy a lakásból kivásárolnám és ezeket a tartozásokat betudnánk a vételárba.

Én maradtam a lakásban, de a gyerekek miatt hajlandó lennék elköltözni albérletbe.

Ő visszajönne és fizetné a teljes hitelt.

Viszont mi van, ha nem tudja fizetni a rezsit vagy a hitelt?

Engem is hátrányosan érintene, mert tulajdonos és adós vagyok. Ha kiteszem a lábam. visszacsinálni már szinte lehetetlen kulturált módon.

Olyan egyezséget akarok kötni, amit jó esetben közjegyző is jóváhagy, ami megvédene engem, vagy biztosítékként szolgálna.

Ötleteim:

Albérlőként vagy egyéb jogcímen használhatnák.

Az albérleti díj, a lakáshitel lenne, amit az ő számlájáról vonnának.

Kizárólagos lakáshasználat az enyém lenne. (jelenleg osztott)

Ha nem bírja fizetni vagy a gyerekek valamiért hozzám kerülnének, (benne van a pakliban) távoznia kellene a lakásból.

Többlethasználati díjat nem kérhet.


A tartozását minek fejében engedjem el?


Kérem a kérdés szempontjából lényegtelen kérdéseket ne boncolgassátok.


Köszönöm.

:)



2014. nov. 14. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a kérdést egy ügyvéddel lenne a legjobb megvitatni, mert itt írhat bárki bármit, mégis az ügyvéd van a legjobban tisztában az ilyen dolgok jogi oldalával. Tudom ezzel nem igazán segítettem, de én a helyedben ügyvédet kérdeznék. :)
2014. nov. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne költözz el, így lesz egy biztos pont, ahova bármikor mehetnek a gyerekeid. Meg ahogy írod, lehet, hogy egyébként is hozzád kerülnek. (Ha jól értettem.)

Ahogy leírtad, úgy is olyan megoldást keresel, ahol mindenképpen te rendelkezel a lakás felett, tehát a feleséged itt is csak kvázi albérlő lenne. Akkor legyen albérlő máshol.

Ez a lakás meg megmarad teljes mértékben biztos pontnak.

2014. nov. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én arra lennék kíváncsi, hogy egy házasságban, egy vagyonközösségben, mégis milyen adósságot csinálhat egyik fél a másik felé, amit a törvény is elismer? én ilyenről még nem hallottam, hogy egy házastársnak tartozása lehet a másik felé, hiszen épp ez a házasság lényege, minden közös.
2014. nov. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"Összegyűlt majd 3 millió, az ügyvédem szerint jogos tartozása" - ez hogyan lehetséges egy házasságban?
2014. nov. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2 és fél éve váltunk el. Azóta jött össze.
2014. nov. 15. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!