Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tapasztalat érdekelne,2 és 4...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztalat érdekelne,2 és 4 éves gyerekek,4 év házasság után válás?

Figyelt kérdés

Érdekelne hogy hogy egyeztetek meg a láthatásban a hétköznapokban és ilyen korú gyerekeknél hogy alakult a nyár "felosztása"? Még nem beszéltük meg ezért érdekelne... Jelenleg építkezik, tehát ő marad a házban ha felépül, eddig albérletben laktunk mindig.

Ilyen esetben mi van? A ház is közös szerzemény vagy már nem (mire felépül biztosan elválunk).

Jelenleg munkát keresek hogy boldoguljunk majd a gyerekekkel.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2014. nov. 22. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Normális esetben a gyerekeket bármikor láthatja, minden második hétvége az övé. A nyár egyik fele az övé, a másik az anyáé. Vagy heti váltásban viszi a gyerekeket.
2014. nov. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Normális válás esetén minden második hétvége az apáé, de bármikor találkozhat a gyerekeivel. A szüneteknek pedig a fele. Vagy pedig közös felügyelet van, tehát heti váltásban vannak a gyerekek a az anyánál és az apánál. De a legjobb az, amikor a két fél sokat kommunikál, megbeszéli a sérelmeit és megküzd a házasságáért, a boldogságért. Bár ez a nehezebb út, a válás jóval egyszerűbb. Lehet lepontozni.
2014. nov. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A férjem válásakor az egyik lánya 3 éves volt, ma már 15. Azt mondja őt egyáltalán nem viselte meg a válás, nem emlékszik olyan időkre amikor az apja még ott lakott, tehát úgy nőtt fel hogy "apa máshol lakik", neki ez a természetes. A nagyobbik fia már 7 éves volt, nála okozott gondot a válás, hisz már nagy volt ahhoz hogy felfogja mi történik. Szóval szerintem a 2 és 4 éves gyerekeknél még nem lesz annyira gáz, mintha nagyobbak lennének.

A láthatás náluk nincs megszabva, vagyis a hivatalos verzió a kéthetente hétvége és minden szünidő fele, de ez nincs betartva. Akkor találkoznak amikor akarnak, akkor jönnek hozzánk a gyerekek amikor akarnak. Általában minden hétvégén nálunk alszanak és sokszor hétközbe is. Szünetekbe meg jönnek-mennek a két otthon között ahogy nekik tetszik.

Persze eleinte nem így működött, amikor én összekerültem a gyerekek apjával, akkor az anyjuk próbálta tiltani tőlünk őket (a válás évekkel korábban történt, nem miattam). Próbálta elérni hogy csak kéthetente egy-egy órára jöjjenek a gyerekek, de ez nem jött össze neki. Viszont emlékszem abban az időben mennyit szenvedtek a gyerekek emiatt. Anyaként a legnagyobb hibát követte el a saját gyerekei ellen. Te ne kövesd el ezt a hibát, a láthatás legyen korlátlan.

2014. nov. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Nem akarom tiltani a gyerekeket az apjuktól, én is mondtam hogy bármikor találkozhatnak. Abba viszont nem mennék bele hogy egy hétvégénél többet legyen nélkülem a kisebb mert ő anyás nagyon és kicsinek tartom ehhez őt még, nem tud még beszélni, nem tudja mondani hogy ha haza akar jönni. A nagyobbik fiamnál nincs ilyen gond.

Már túl vagyunk a házasság megmentésén, 2 évvel ezelőtt tanácsadáson is voltunk, de folyamatosan derülnek ki a csajos dolgai. Nekem meg elég volt. Nem vagyok már szerelmes belé, az évek alatti csalódások sajnos ide vezettek.

2014. nov. 22. 13:38
 5/12 Niki840518 válasza:
Sziasztok, bocsánat hogy ide írok,de segítségre van szükségem. Pénteken beadtuk a közös megegyezéses válási papírunkat. A férjem azt szeretné hogy költözzek el az albérletből a két kiskorú gyerekkel. Az "új barátomhoz." Kérlek segítsetek, mit tegyek? Rosszul veszi ki magát a bíróságon,ha én a válás kimondása előtt-bár az ő kérésére,hozzájárulásával elviszem a gyerekeket? Egy másik férfihoz?
2014. nov. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 omba ***** válasza:

Kérdező, mi nagyon buta durva módon váltunk, de éppen ezt úgy tudtuk kicsit korrigálni, hogy egy-két év után se az ex-nejem, se én nem akartuk nagyon kicentizni a gyerekekkel kapocsaltos időbeosztást, - ők 8 és 13 voltak ugyan, de nekik volt a legnagyobb könnyebbség, hogy nem kellett órát nézni folyton.

Szóval: legyen világos szabály, de ne vigyétek túlzásba.

A ház szerintem jórészt közös vagyon, hiszen még most is házasok vagytok, tehát még fennáll a vagyonközösség.

ügyvéd nélkül ne válj!!!!

2014. nov. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 omba ***** válasza:

Niki840518 nevű felhasználónak

(írhattad volna saját kérésként is).

Ha jól értem a férjed nem ragaszkodik a gyerekek felügyeleti jogához, szóval tök mindegy, hogy most viszed-e őket, vagy máskor.

2014. nov. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mindenképp lesz ügyvédem. Persze én sem akarom óramű pontossággal betartani/betartatni a láthatást.

Mire a ház kész lesz már biztos nem leszek a felesége. Még csak a garázs készült el. Sajnos nekem egyenlőre csak 2 lehetőségem lesz, vagy Anyuékhoz megyünk vagy albérletbe. De mivel még nem dolgozom így elég nehéz. :(

2014. nov. 22. 19:09
 9/12 Niki840518 válasza:
Omba, igen igazad van bocsánat. Köszönöm a válaszod, a probléma nem is a férjjel van... legalábbis ő ezt állítja. A saját szüleim kitagadtak és megfenyegettek hogy minden pénzzel, eszközzel azon lesznek,hogy elvegyék tőlem a gyerekeket.
2014. nov. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 omba ***** válasza:
Kérdező, az ügyvéd biztosan hitelesebben tudja, de amíg a válást ki nem mondják: vagyonközösségben álltok, tehát fele-fele. Mindegy (dehogy mindegy) - hogy dolgozol-e, vagy sem.
2014. nov. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!