Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehet hatástalanítani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet hatástalanítani egy különélő szülőt, aki kijelentette, hogy soha nem fog hozzájárulni kiskorú gyermeke külföldre utazásához?

Figyelt kérdés
Több éve külön élünk, anyagilag semmivel nem segít, egy éve nem is keresi a gyermekét, még születésnapjára sem hívta föl, engem egy éve jelentget gyámhivatalnál, hogy miattam nem tud találkozni a gyerekkel - miközben jegyzőkönyvben vallja, hogy nem is keresett láthatás miatt. Nem a gyerek érdekli, hanem az irántam lévő bosszúvágy, amiért nem maradtam vele, és külön életet kezdtem. Kétszer akadályozta már meg külföldi munkavállalási szándékomat, de mivel kell a különélő szülő írásbeli hozzájárulása, ez azt jelenti, hogy még kirándulni sem mehetek országhatáron túlra! Azaz, amíg gyermekem kiskorú, tehát még 12 év, nem mehetek vele külföldre soha, amíg az apja él! Jogilag van erre valami megoldás? "Szökési kísérletet" ugyanis nem akarok, csakis jogilag védett helyzetben utazni. Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. nov. 23. 14:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
gyámügy
2014. nov. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is a gyámügyön érdeklődj :) ha valahol, ott fogják neked megmondani a pontos választ.
2014. nov. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Külföldi kirándulás, nyaralás miatt nem kell a beleegyezése. Amúgy gyámhivatalnál kell kérni a tartózkodási hely kijelölését!
2014. nov. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
ha union belül utazol nem kel papir, nem értem az ilyen apákat ha pénzt se képes lerakni mért zavarja hogy másol jobb lesz a gyereknek
2014. nov. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Melyik okos pontozott le? A gyermekkel együtt élő szülőnek eddig sem kellett a másik szülőtől engedély egy külföldi nyaraláshoz! Sőt, az idén márciusban változott ptk szerint már a különélő szülő is veheti nyaralni a gyereket mindenféle beleegyező nyilatkozat nélkül. Tehát nyaralni pl apa is vihetné az anya beleegyezése nélkül. Pontozgatás helyett először tájékozódni kellene.
2014. nov. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És akkor mi a helyzet ezzel? Itt azt írja, hogy kell a másik szülő aláírása. Tehá megveszem a repülőjegyet, és a reptéren visszafordíthatnak, ha éppen olyan kedvük van, hogy kérik az aláírást. [link]
2014. nov. 23. 20:05
 7/14 A kérdező kommentje:
A gyámügyön érdeklődtem, nem adott pontos tájékoztatást, mivel az apa verzióját hallotta először, vele rokonszenvez. Például, én elvileg jogsértő voltam, mert nem tájékoztattam az apát, hol töltöm a nyaramat, miután ahol jár-kel, rossz híremet kelti, nyugtot akartam tőle, nem azt, hogy megint a nyomomban járjon, ráadásul ő sem tájékoztatott, amikor a szomszéd faluba költözött, én meg retteghettem, hogy szabályozás híján ellopja a gyereket... szóval, kérdeztem a gyámügyis nőt, hogy ugye jól tudom, hogy fél évnél hosszabb kinntartózkodásra kell a másik szülő hozzájárulása, kelletlenül dünnyögött. Tehát a ciki 1. maga a kiutazás, mert kérhetik a másik szülő aláírását, hiába van útlevele a gyereknek, amit még együtt igényeltek. 2. Ha már határon túl vagyok, oké a dolog, csak fél évnél hosszabb időre kell a jóváhagyás, amit az apa hiányában megadhat a gyámügy, ha a kiskorú érdeke úgy kívánja. 3. Még egy érdekes kérdés, hogy mi van, ha a kintlét ideje alatt jár le a gyermek útlevele? Mert annak a meghosszabbításához megint csak az apa kell, különben akár haza is toloncolhatnak, ha éppen a papírjainkat ellenőrzik. A gyámügyis erre sem azt mondta, hogy majd ők segítenek, hanem azt mondta, forduljak a külügyminisztériumhoz... kezdődik az egymásra mutogatás.
2014. nov. 23. 20:16
 8/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, bár engem többször lepontoztak, de gyakran utaztam /utazok a fiammal az apa beleegyezése nélkül. Ráadásul egy ideje külföldön élünk már, Apa ehhez sem adta beleegyezését, de pótolták azt a hivatalok ;-)

Amit linkeltél írás, az még március előtti ;-) Szívesen megadom az ügyvédem elérhetőswgét, hátha neki elhiszed. Még egy kiegészítés. Ez, hogy fél év után kell az apa beleegyezése, nem tudom honnan vetted. Akkor kell az apa beleegyezése, ha letelepedési szándékkal mész külföldre. Nincs tehát pontos szabály, hogy hány napot lehetsz vele külföldön. Szerezz ügyvédet és kérd a gyámhivatalban a gyermek tartózkodási helyének kijelölését. Ez a hivatalos menete a költözésnek. Nyaralni pedig nem kell semmi, ő is vihetné a te beleegyezésed nélkül az új érvényben lévő ptk szerint.

2014. nov. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én adtam a 3-as, 5-ös, 8-as választ. [link]
2014. nov. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is és más ismerősök is utazgatnak a gyerekekkel, nekünk és nekik sem kértek soha semmiféle engedélyt a másik szülőtől a reptéren. Tehát EU-n belül simán utazhatsz vele nyaralni, nem fognak megállítani.
2014. nov. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!