Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elköltöztem a gyerekeimmel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elköltöztem a gyerekeimmel együtt. Ügyvédnél aláírt megegyezés készült, beadjuk a válást, a férjem ügyvédje közös felügyeletet ajánlott, szerinte ez a legjobb a gyereknek. Ha a bíróságon megtámadom az aláírt megegyezést, nem veszítem el a gyerekeim?

Figyelt kérdés
A kapcsolatból én léptem ki, de nem egy másik fél miatt, hanem megelégeltem a férjem dolgait. (Ő februárban félrelépett, orvosi kezelés alatt állt, de a gyerekek miatt megpróbáltam újra kezdeni vele, de nem ment. ) Számít vmit, hogy neki van ügyvédje, nekem nincs a bírósági tárgyalásnál? Van esélye elvenni tőlem Őket? Ő nem a gyerekek érdekeit, hanem azt nézi, hogy velem kitolhasson.

2014. nov. 29. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

A közös felügyelet az teljesen jó, mert akkor nem kell tartásdíjat fizetni a kölykökre, nevelni meg úgyis te fogod őket.

Tessék keríteni egy ügyvédet...

2014. nov. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fizet gyerektartást, sajnos nincs anyagi lehetőségem ügyvédre.
2014. nov. 29. 13:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszíted el a gyerekeidet, de ha nincs megegyezés, bíróság dönt az elhelyezésükről és felügyeletükről. Amúgy miért akarod megtámadni a megegyezést? Vagy: miért írtad alá, ha nem értesz egyet vele?
2014. nov. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
.. mert addig nem költözhettem el, amíg alá nem írom, ez volt a férjem feltétele. Már így is módosult a dolog, de én ennyit sem akarok, mert látom a gyerekeken, hogy ez nem jó nekik. A kisebbik már sírva fakad, ha mondom neki, hogy apához kell menni.
2014. nov. 29. 17:43
 5/8 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem egy gyereknek sem az a jó ha ketten kétféleképpen nevelik. Én bizony nem mennék bele közös felügyeletbe ha a férjemmel nem vagyunk közös nevezőn. Ezzel pont hogy osszekavarjuk a gyereket nem pedig egy kiegyensúlyozott lelket nevelunk.
2014. nov. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is teljes felügyeletet szeretnék, de a férjem ügyvédje szerint erre semmi esélyem, bár nem tudom mi alapján mondja ezt. (nem dohányzom, nem iszom, nem használok élvezeti szereket, dolgozom)
2014. nov. 30. 09:26
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

A férjed ügyvédje csak meg akar felemliteni.

ügyvédet mindenkepp fogadj fel! Akkor tuti te kapod a felügyeletet. Érvelj azzal h a gyerekek zaklatottak az apjuk utan, nehezen kezelhetők, napokig durván viselkednek. Vidd a gyerekeket pszichológushoz. Ott ugyis az állandóságot pártolják. Az meg te vagy...

nyugi és ne ijedj be. Nálunk is ez volt de nem jött be...

közös megegyezés nélkül nem szabnak ki közös felügyeletet. Törvény ide, törvény oda.

2014. dec. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
Most válok, szóval nekem azt mondta az ügyvédem, hogy az új Ptk. (idén március) szerint alap kiindulás a közös felügyelet. A közös felügyelet és kizárólagos felügyelet között már nincs éles különbség. Hiába kizárólagos a felügyelted, akkor is a gyereket illető fontos dolgokban, mint például iskola választás, lakhely módosítás, kell az apa beleegyezése. Tehát sokat nem érsz vele. Közös felügyelet megállapításánál arról dönteni kell, hogy kinek a nevelésében/gondozásában van a gyermek. Gondolom a tiedben. Tehát ugyan úgy szabályozzák a kapcsolattartást, gyerektartást, mert jár közös felügyeletnél is, gondolom osztott felügyeletnél nem, mikor például bizonyos időt az egyik, bizonyos időt a másik szülőnél tölt a gyerek. Én egy hete adtam be a keresetet, bár nálunk nincs ilyen gond, alap a közös felügyelet. De bíróságon tudsz ingyen tanácsot kérni.
2014. dec. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!