Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltatóm mai napon hívott...

Munkáltatóm mai napon hívott magához, miszerint szept.1-jétől nem szeretne tovább alkalmazni, leépítés miatt. Közös megegyezést ajánlott, de semmit se láttam még a szerződésből (és nem is írtam még alá). Jól járok ha aláírom? (Tovább lent)

Figyelt kérdés
2 éve vagyok a cégnél. Holnap ugye még megyek dolgozni, beszélek is vele. Viszont ma semmilyen felmondási időt nem említett, és utánanéztem, hogy közös megegyezésnél ez nem is szükséges. Én ragaszkodnék a 30 nap felmondási időhöz, mert 1 hét alatt nem találok munkát. Én ugye nem szeretnék elmenni, de tudok alkudozni, hogy jól járjak a közös megegyezéssel? Arra gondoltam alapnak, hogy szept 21-ig tartson állományban, akár be is megyek ha kell. Ha ezt nem fogadja el, akkor kötelező rendes felmondással felmondani, vagy kitalálhat bármilyen indokot egy azonnali hatályú felmondásra? Ilyenkor is van 30 nap és a felét vagyok kötelező ledolgozni, vagy akár betegszabival kiváltani? Köszönöm előre is!

2013. aug. 22. 19:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyébként 3 nap szabadságom van még az évre, azt kivehetem akár szept 1-ig is?
2013. aug. 22. 19:30
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Szia, igen kiveheted a 3 napodat szept. 1-ig. Közös megegyezésnél BÁRMI lehetséges, amiben KÖZÖSEN megállapodtok. A 30 nap felmondási időt akár rögzíthetitek is úgy a közös megállapodásban, hogy kifizet neked plusz egy havi munkabért (és kész, nem kell magyarázni). Így ledolgoznod sem kell semmit. Egyébként a 30 napos felmondási idő felét KÖTELES vagy ledolgozni ha kéri a munkáltató, a másik felét KÖTELES elengedni, de kifizetni ki kell mind a 30 napot. (ha munkáltatói rendes felmondásod lesz mégis).
2013. aug. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is pont erre gondoltam :)
2013. aug. 22. 20:43
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen. :) Majd írd meg mi lett végül, remélem minden jól sikerül! :)
2013. aug. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele, ott tartunk, h mivel ragaszkodom a 30 naphoz, és ezt tudtára is adtam neki, így 2 hetet kialkudott a fejessel, hogy annyit kifizet, és nem kell bemennem, ha közös megegyezéssel aláírom. Én mondtam, hogy akkor rendes felmondással nem lehetne-e, erre mondta, hogy a főfejest nem lenne jó felhergelni, m akkor azonnali felmondással kirúg. Kérdeztem, és milyen indoka lehet rá, erre azt mondta bármi. Na most egyszer késtem idén, júniusban, egyébként erről nyom sincs, mivel nem kaptam blokkolókártyát, meg nem is súlyos kihágás tudtommal. Mi van ha én mondok fel azonnali hatállyal, mert idén nem fizetett bért a szerződésemben foglalt határidőig (9-éig)? Mt ugye 10-ét ír, de a szerződés azt felülírja, nem? Úgy tudom, hogy azonnali hatályú munkavállalói felmondásnál a felmondási időre járó bért ki kell fizesse. Hogy járok a legjobban? Vagy mondjam csak nyugodtan, hogy próbáljon meg azonnalival kirúgni? Nem szeretnék bíróságra járni, de azt se szeretem ha hülyének néznek, és ha tavaly egy részegesnek kifizettek 2 havi pénzt közössel, amikor őt tényleg azonnalival ki lehetett volna rúgni, akkor engem (akit a műszakvezetőm nem bír max) akarna azonnalival? Azt mondta, a leépítés, átszervezés elég indok. Tényleg? Mert akkor inkább belemegyek a 2 hétbe, az is jobb, mint a semmi.. Köszi!
2013. aug. 27. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!