Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a teendő ebben a helyzetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő ebben a helyzetben? Kihez, mihez fordulhatnék a kérésemmel?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy a szüleim el fognak válni.(Hozzáteszem nem sajnálom, mert már évek óta kínszenvedés ami folyt.)

Apu dolgozik, övé a ház és ha elválnak szerintem itt akarna maradni, ebben a házban.

Anyu háztartásbeli, tehát se ház, se jövedelem.

Én 19 vagyok, tehát nagykorú, grafikus OKJ-ra járok.

Tehát se ház, se jövedelem.

Gondolom az ilyen esetekben megkérdezik, hogy a gyerek hova akar kerülni.


Az lenne a bökkenő, hogy én egyikhez sem szeretnék kerülni, de se házam, se jövedelmem.


Ilyen helyzetben mi a teendő?


Nem vagyok egy talpraesett gyerek, nem tudnék magamról gondoskodni.A rokonság kilőve.


Vannak olyan szerveztek vagy egyebek akik ilyen úgymond "indokolatlan"(egyiket sem akarom látni többet az életben,de semmi drasztikus okom nincs rá pl. verés vagy ilyenek, csak nem akarom őket látni!!)esetben segítenek?(Az okj-m ráadásul fizetős, és nem fizetnék tovább, tudom és még ezen kívül amin vagyok el szeretnék végezni egyet és abban a körben akarok majd munkát találni!)


Gyors segítség kéne és tartózkodás a negatív kommentektől(mert nem tudjátok megítélni a helyzetet,a míg át nem élitek!!!)Előre is köszönöm!


2014. dec. 3. 14:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagykorú vagy, ilyen esetben már nem kérdezik, hogy hová akarsz kerülni.
2014. dec. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom az ilyen esetekben megkérdezik, hogy a gyerek hova akar kerülni."


Nem, nagykorú vagy.


Ha nem szeretnél apukáddal sem maradni, akkor egyetlen egy megoldás van: nagyon gyorsan munkát keresel.

Az OKJ-én átkéred magad felnőtt képzésre.


Én két OKJ-ét végeztem el munka mellett, az utolsót gyakorlatilag hobbiból, havonta kb. 15 ezret kellett fizetni.

A két OKJ között pedig elvégeztem egy fősulit estin, munka mellett.


Nem lesz könnyű, de meg lehet csinálni.


"Vannak olyan szerveztek ...."

Vannak, igen, a hajléktalanszállók.


SZóval gondold át!

2014. dec. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Még a sokkal rászorulóbbaknak sem tudnak sokszor segíteni. Meg kell alkudnod valamelyik szülőddel és ott laknod. Közben ezerrel tanulni és keresni a munkát.

Egyébként ha ennyire nem fogadod el őket, akkor a saját lábadra kellene állnod és remek alkalom, hogy tanulj egy kis talpraesettséget. Még bármikor jól jöhet más alkalmakkor is.

2014. dec. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha 19 évet kibírtál akkor kibírsz még egyet apukáddal (gondolom 2 éves a képzés) és utána munkát keresel.

A bíróságot nem fogja érdekelni mi van veled, már nagykorú vagy.

2014. dec. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én már nagykorú voltam, amikor elváltak a szüleim, és valahogy úgy szerepelt a válási okiratban, hogy a feleknek közös kiskorú gyermeke nincs, akiről gondoskodni kellene.

Vannak alapítványok, vagy egyházi segítséget kérhetsz, általában ilyen helyen önzetlenül segítenek. De azért itt sem lehet évekig lenni. Ilyet biztos találsz a neten, csak célirányosan kell keresni, településre. De még ha lakhatást és esetleg ételt biztosítanak is, az édeskevés, akkor is dolgoznod kellene. Szóval bárhogy is lesz, már most próbálj meg vmi melót nézni.

2014. dec. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%

Felnőtt ember vagy, nem gyerek.

A ház teljes mértékben apukád különvagyona?

2014. dec. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A bíróságot egy kicsit sem fogja érdekelni, hogy te vagy és te mit szeretnél. Elmúltál 18, azt csinálsz amit akarsz, oda költözöl ahova akarsz, és egyik szülőd sem köteles a tanulmányaidat fizetni.
2014. dec. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ami még megoldás lehet de nem azonnali sajnos, ha olyan sulit keresel, ahova felvesznek kollégiumba, így legalább a lakhatás ki lenne pipálva és ha esetleg olyan a fősikola hogy jól tudsz tanulni, akkor ösztöndíjat is kaphatsz.

Én 19 évesen jöttem el otthonról, nem bírtam már otthon.

1 az volt hogy mindenáron főiskola hisz később, mivel senkire nem számíthatok, jól jön majd ha állást keresek mert gyorsabban el tudok majd helyezkedni.

2 oda bekerülni kollégiumba így nem több tíz ezer lesz csak a lakhatás

3 ha bejutottál a nappalis suluba, akkor kapsz diákigazolvány és azzal itt pesten nagyon könnyen találsz diákmunkát is, ott általában se felvételi elbeszélgetés se semmi, csak kiküldenek dolgozni ( a helyedben mindenképp Pestre jönnék amúgy)

Én diákként még suki mellett is simán megkerestem 90-100e ft ot és kolesszal úgy bőven meg lehet élni főleg ha még ösztöndíjat is kspsz majd. Mert nagyon rugalmas diákmunkák vannak idő tekintetében, jól össze lehet hangolni a sulival, plusz halmozhatod, nekem volt hétközbeni meg hétvégi diákmunkám más más cégnél.

2014. dec. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Még a 8-as vagyok.

Mást nagyon nem tehetsz, felnőtt vagy nem kötelesek eltartani, a bíróságon meg még a létedről sem fognak tudni ha elmúltál 18, mert ambivalens lesz.

2014. dec. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

1. A ház nem biztos, hogy apudé, mert ha nem a házasság elött vette, akkor közös, illetve ha elöbb vette, de a házasság alatt volt hiteltörlesztés, akkor annak fele értéke is anyukádé.


2. Mivel nagykorú vagy jogilag, ezért ott élsz, ahol akarsz, a válás során nincs gyerekelhelyezés, mert nincs kiskorú gyerek.


3. Ha még nappali tagozaton tanulsz, akkor elvileg jár neked rokontartás az elsö végzettséged megszerzéésig, feltéve, hogy nem leszel érdemtelen rá, ami többekt közt azt is jelenti, hoyg ha nem tartod a kapcsolatot a szülövel akkor nincs fizetési kötelezettsége.


4. Ha nem akarod egyik szülöt sem látni, és nem akarsz velük kapcsolatot tartani, akkor elmégy dolgozni és eltartod magad. Ha normális a viszonyod a szülökhöz, akkor viszont elvileg jár tölük pénz a szakma elvégzéséig.

2014. dec. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!