Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem tudom mit csináljak,...

Nem tudom mit csináljak, kihez fordulhatnék. Akit tudja, hogy mit kéne tennem írjon! Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

A barátnőm (21 éves) állandóan fogyókúrázik. Volt már modell is, de egy eleinte nem volt gond azzal, hogy hol van a határ.

169 cm, 21 éves. Jelenleg 49 kg. Itt érkezett el számomra az a pont, amikor már biztos vagyok benne, hogy ez nem normális.

Általában 56 kg körül szokott lenni, (ami szintén kevés, és tökéletesen vékony úgy gondolom), de egy éve nyáron lefogyott 45 kg-ra. Akkor több hónap után, miután nem tudtam jobb belátásra bírni( 3 hónapnyi veszekedés, miért szekálom, miért fogom vissza, így érzi jól magát, stb) Szakítottunk. (3 év után). Pár héttel később megkeresett, hogy sajnálja, és rájött, hogy hülye volt és abbahagyja. Nekiállt enni rendesen (addig koplalt, csak víz meg nagyon kevés zöldség...) Egy hónap alatt 54 kg-ra hízott. Még mielőtt folytatnám el kell hogy mondjam, hogy amikor nagyon vékony volt, teljesen megváltozott. Agresszív lett máskor meg érzelemmentes. Kezdett hasonlítani szinte egy élettelen tárgyhoz. Utána amikor a súlya kezdett visszatérni "visszajöttek az élet funkciói". Olyat mondott egyszer, volt hogy nem tudott felmenni egy lépcsőn mert elszédült... Tehát visszatérve, újra összejöttünk, és örültem, hogy úgy látszik a szakításunk észhez térítette, evett rendesen jó kedvű volt... Egészen mostanig. Az elmúlt év alatt is néha voltak megjegyzései, hogy kövér stb... de nem volt gond. De nem rég elment egy modell ügynökséghez, ami nem tudom milyen híres.... És az egyik muksó azt mondta ha letudna fogyni x kilót akkor alkalmaznák mert nagyon szép.... És ez kellett ahhoz, hogy újra "bekattanjon". Megint fogyókúrázik- persze állítja hogy tudja mit csinál, nem lesz baja, figyel a normális étkezésre csak épp nem eszik húst, meg tésztát meg stb stb... Nem tudom mit tehetnék, ha felhozom hogy ez nem normális, hogy nézd meg magad, stb- nem látja magát rendesen, biztos vagyok, hogy itt már sokkal mélyebb gondok vannak mint a divat vagy más. Ő egy teljesen értelmes lány, de a teste a gyenge pontja. Nem lehet rá hatni. A szüleivel ritkán találkozik mert 3 havonta jár haza, és rossz a kapcsolata velük, erre most nem térnék ki, ők nem fognak "ráparancsolni". Úgy érzem csak én maradtam aki "megmentheti míg komoly baja nem lesz" de nem tudom hova vihetném? Hiszen teljesen meg van győződve hogy ő jól van! Rángassam be egy kórházba? Mit lehet tenni? Kihez forduljak?



2014. máj. 17. 14:46
 1/2 anonim ***** válasza:

A barátnőd masszívan anorexiás, amiből SOHA nem fog teljesen meggyógyulni.

1. felnőtt nő, NEM fogod tudni kórházba cipelni, majd ha összeesik az utcán, vagy a halálán lesz beviszik

2. próbálj rá hatni, de erőszakkal etetni nem lehet, mert max. kihányja, és belemászik az anorexiánál ezerszer rosszabb bulimiába

3. próbáld elérni, hogy valami normális pszichológust felkeressen - nem pszichiátert! -, de találj ki valami indokot, hogy nem az anorexiája miatt (mivel ő jól érzi magát).

4. a modellcucctól is el kéne szigetelni - ez amúgy esélytelen -, mert nagyon visszaveti

5. előzőleg pedig csak azért hízott fel 54-re, mert TE akartad, félelemből, de NEM gyógyult meg; most itt az ürügy, hogy "legálisan" koplalhasson - amit élvez


Remélem, segítettem, ha kell vmi, írj - egy anorexiából kifelé szenvedő vagyok, talán megértethetem, mi zajlik a fejében.

2014. máj. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbáljuk meg tisztába tenni a dolgokat.


Te most egy másik ember életén akarsz változtatni? Egy nagykorú emberén? Nem fog menni.


Amúgy, ugye azt tudod hogy a nők betegségei, amik társadalmi problémák, a média szennyével terjednek, amik a női nem gyengeségét, lejáratását eredményezik (és itt kapnak helyet az anorexiás lányok, eleve a gyönge törékeny kis modellek stb.) mindezek az Új Világrend eszközei és módszerei.


Most azt akarod mondani, kedves Barátom, te ezekkel a dolgokkal nem értesz egyet? Zavar hogy ez történik azzal akit szeretsz? No csak? Akkor most próbáltam irányt mutatni hogy hol keresd a hibát.


A lánynak pedig pszichológusra van szüksége és nagyon, nagyon NAGYON sok támogatásra, racionális, intelligens támogatókra akik szeretik és törődnek vele. Fel kell fognia az állapotát, azért írtam hogy nem fogsz tudni segíteni neki, mert valljuk be: a modell lányok ritkán okosak. Nem fogja megérteni hogy mi történik vele, sajnálom. Sajnálom, de sok sikert kívánok neked, ha segíteni akarsz rajta.

2014. máj. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!