Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi lenne a gyerektartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi lenne a gyerektartás korrekt összege? A bíróság ilyen esetben mennyit ítélne meg?

Figyelt kérdés

Az apa fizetése netto 340000Ft. Ha jól tudom 3+ gyermek esetén maximum a fizetése 50%-a állapítható meg gyerektartásként, a férjem ezt túl soknak tartja, így próbál valami kevesebbet kialkudni. Ebbe én is belemennék, de fogalmam sincs, hogy mi számít korrekt gyerektartásnak. Én még csak 4 órában tudok dolgozni a gyerekek mellett, így tényleg minden Ft jól jönne.

Egyáltalán, ilyen esetben hogyan határozzák meg az összeget? Van egy fix összeg, vagy gyerekenként van meghatározva? Figyelembe veszik a szülők kiadásait vagy csak a jövedelem számít?

Elnézést a buta kérdésekért, de nem vagyok jártas a válás témában és nem szeretnék magunkkal kiszúrni.


2014. dec. 14. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Megsúgom, hogy 3 gyerekre sem fognak megítélni 170.000 ft-ot, mert valóban sok.


Az új PTK szerint a szülők egyenlő arányban kell, hogy állják a gyerekek költségeit.

Tehát számold ki a gyerekekre eső rezsi, étel, ruházkodás, gyógyszerek, tankönyvek, utazás (nem kirándulás, hanem szigorúan iskolába) árát, és ezt oszd el kettővel. Na ennyit köteles a volt férjed fizetni.


A bíróságot nem érdekli nagyon, hogy te hány órában vagy hajlandó dolgozni a gyerekek mellett, jogi szempontból azonos összeggel vagytok felelősek a gyerekekért.


Magas fizetés esetén viszont igen, inkább fix összeget szoktak megítélni, mert a százalékos mint most is, túl magas lenne. Nagyon maximum 40.000/gyerek, de inkább 30.000 az, amire számíthatsz.

2014. dec. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Csatlakozom az előtem szólóhoz, valóban kb 30e/gyerekkel számolhatsz.
2014. dec. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Sztem is 30/gyerek és akkor az jó összeg is gyt+csp+adókedvezmény...
2014. dec. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
5 gyermekünk van. A 30000Ft/ gyerek fantasztikus lenne, sőt én már 25000Ft-tól is boldog lennék. A férjem összesen akar 50000Ft-ot adni.
2014. dec. 14. 16:52
 5/11 anonim ***** válasza:
5 gyerekre simán megítélik a 150-170-et, 50 az elég karcsú lenne.
2014. dec. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

50 ezert??? Nem normális!


Mond meg neki h vagy megegyeztek a 25 vagy min 20ban vagy mehettek a bíróságra és ők biztos többet fognak kb 30/ gyerek.

2014. dec. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
Kb. 70000-ig ítélnek/gyerek, de van, aki 85-öt kap jól kereső férj mellett, úgyhogy ne alkudozz egy fillért sem, az a minimum, hogy fele fizetését utalja. Nincs semmiféle 30000, ez az elvált apák és új nőik írják, nyugi.
2014. dec. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Sem elvált apuka sem az új nője nem vagyok. Csak jó pár jó keresőről tudom mennyi gyt fizet. Ennyi erővel rólad simán lehet feltételezni kedves utolsó h te meg exnő vagy akinek nem fizetnek. 30 ezer gyerekenként nagyon is szép összeg. De ha a kérdezőnek 25 is elég akkor minek szórakozzon a bírósággal?? Minél hamarabb megvan a ítélet annál jobb. Mert majd hirtelen munkanélküli lesz az apuka. És azt se mondhatod ha a 25tel kiszámolod h rossz összeg lenne.
2014. dec. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5 gyerek után akar 50-et fizetni? Szereti egyáltalán őket? Milyen ember aki elhagyja 5 gyerekét???? :(
2014. dec. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
44%
1-es milyen jóindulat:"hány órában vagy hajlandó dolgozni" 5 gyerekkel,de már 3-al is,szinte főállású anya valaki.Apuka vegye magához az 5 gyereket,aztán meglátjuk megmarad-e a jól fizető munkahelye,vagy babysitterek nevelik majd fel a gyerekeket.
2014. dec. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!