Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha nincs munkám kiszabhat a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nincs munkám kiszabhat a bíróság gyerektartás díjat?

Figyelt kérdés
Feleségem több mint egy éve elhagyott mert lett neki valakije,és a közös gyerekünk is vele van! Azóta nekem is lett egy párom,kértem hogy adja be a válópert de több mint egy év alatt nem történt semmi! Ha nincs jelenleg munkám akkor is azonnal szab ki a bíróság gyerektartási díjat,vagy kötelezhet hogy jelentsem be ha lesz és akkor szab ki összeget?

2014. aug. 22. 15:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2014. aug. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem adod be te a válópert???
2014. aug. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
igen szabhat ki.. vonjak a munkanelkulibol vagy amit kapsz...
2014. aug. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Add be a válópert, és a gyermekelhelyezési kérelmet. Ha nála helyezik el a gyereket, akkor kell fizetnek tartásdíjat, amit a Bíróság kiszab, és szabályozza a láthatást is.
2014. aug. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
De nem kapok még semmit... egy hónapja küldtek el a munkahelyemről... Miért ha én adom be számit az valamit?
2014. aug. 22. 15:28
 6/24 anonim ***** válasza:
Természetesen számít. El tudtok válni, és a gyerek sorsáról is dönt a Bíróság.
2014. aug. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
10%
Ez a magyar állam... Gyerekes embereket bacnak ki a melóhelyről. Faca! Azt éljen ahogy tud.
2014. aug. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

Mi az, hogy számít valamit?

El akarsz válni, de tőle várod, hogy tegyen lépéseket, mert az kényelmesebb. Nem csoda, hogy jobbat keresett.

2014. aug. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
A válópert -vagyonelosztást, a gyermekelhelyezést-gyermektartást teljesen külön kezeli a bíróság. Bármelyikőtök is adja be a válópert ha a feleségednél lesz elhelyezve akár 1 évre visszamenőleg is kérheti a gyermektartást. A gyermektartás kérdése független attól, hogy az apa épen mit csinál. Ha jelenleg nincsen bejelentett munkahelyed akkor is egy fix összeget fognak megállapítani. A kiskorú gyermek tartását nem attól teszik függővé, hogy az apuka mikor jelentkezik, hogy lett állása. Ha munkanélkülin vagy, akkor a munkanélküli segélyedből fogják majd le. Ha a bírósági határozatot követően 3 hónapon át nem fizetsz bírósági végrehajtót küldhet rád a nejed. Addig az állam általi megelőlegzést kérheti. Jobban jársz, ha egy kevesebb összeget is küldesz nekik havonta csekken, hogy legyen nyoma a gondoskodásnak.
2014. aug. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!! nyugodjál le jó??? biztonsági őr vagyok 24-36 órákat dolgoztam,mondom most szünt meg a melóhelyem!!!!! van egy 5 hónapos kisfiam a páromtól,örültem ha volt rájuk időm!!! mig a kedves exem kényelmes időbeosztásban melózik... akkor vajon miért vártam hogy ő adja be???????
2014. aug. 22. 15:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!