Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A jelenlegi törvények szerint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A jelenlegi törvények szerint mennyi gyerektartásra számíthatok? Nem apuka kizsigerelése a cél, de sajnos nem állok olyan jól, hogy lemondjak a gyerektartásról.

Figyelt kérdés

3 gyermekünk van. Apuka fizetése br. 230000Ft, ez, ha nem számolok családi adókedvezménnyel, akkor 150000Ft netto.

Van néhány hitele, jelzálog és személyi is, ennek a törlesztője havi kb 108000Ft. A szüleimnél lakunk, így neki kell elköltöznie, tehát még albérletet is fizetnie kellene. Apuka állítja, hogy a jelenlegi törvények szerint valószínűleg nem kell majd gyerektartást fizetnie, mert az lehetetlenné tenné a megélhetését, nekem pedig szükség esetén a szüleim segíthetnek. Ez tényleg így van? Létezik, hogy így kihúzhatja magát minden alól?


2014. dec. 18. 08:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
A gyerektartást mindenképpen kiróják rá,de ha mázlija van és a legalacsonyabb összeget ítélik meg az akkor is gyerekenként 6000 Ft.
2014. dec. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

Ennyi erővel mondhatná azt is a törvény, hogy az apát a saját szülei fogják segíteni.

Felnőtt, önálló jogi személyek, emberek vagytok, akár ki is rakhatnak a szüleid (csak tételezzük fel), tehát erre nem alapozhat a törvény, mivel ennyi erővel az apát is segíthetné bárki.

A saját jövedelmed, és az apa jövedelmét veszik csak figyelembe.

A szülői támogatástól tekints el, az nem hivatalosított forma.

2014. dec. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen megítélik majd a gyerektartást.

Azonban a házasságban felvett hitel közös, így a felét majd neked kell fizetned.

2014. dec. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell magas matek hozzá hogy lássuk, az apa elég hamar utcára fog kerülni, pedig a fizetése nem rossz. Ha van ingatlana, akkor azt elárverezik, a különbözetet kapja vissza(ha marad), a fizetése fele megy gyerektartásra, tehát jó ha marad neki 75.000/hó albérletre, rezsire, ételre. Esélytelen.
2014. dec. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
#3-as válaszolóval egyet értek,én pont így jártam.A volt férjem föl vett egy csomó személyi kölcsönt stb. amiről a válásig nem is tudtam,de mivel házasok voltunk az adósság is közösnek számít,én ezt sajna nem tudtam bevállalni,hogy fizessem ezért ő átvállalta a rám eső részt,ennek fejében az övé lett a lakásunk és 1 évig nem is fizetett semmit a gyerekek után.Szóval légy óvatos,mindenképp keress egy jó ügyvédet(sok múlik az ügyvéden),mert sok lehetőséged van amiket sajna az én ügyvédem nem közölt velem.
2014. dec. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem voltunk házasok. A hiteleket már a kapcsolatunk ideje alatt, de az összeköltözésünk előtt vette föl és egy részüket még megemlíteni is elfelejtette.
2014. dec. 18. 09:07
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Hidd el nem kötekedni akarok, de a számok alapján miből éltetek eddig?
2014. dec. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
36%

"#4hogy lássuk, az apa elég hamar utcára fog kerülni, pedig a fizetése nem rossz" - igen, sok utcán fekvő, nyomorult kihajított apuka van.

"Létezik, hogy így kihúzhatja magát minden alól?"

Igen. Az emberi élet alól is kihúzza magát.

Hogy ő ilyen gané, azt a 3 gyerek után lehetett észrevenni?

2014. dec. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%
És miért jó a gyerekeknek, ha az apa hajléktalan lesz? Akkor semmit sem fog fizetni. Tudom hogy sok ember nem is kívánhatna mást, mint hogy lássa az exét a padlón, de gondolkodni is kell néha.
2014. dec. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, ilyenkor célszerű elolvasni a törvényt...


4:215. § [A szülő tartási kötelezettsége]

(1) A kiskorú gyermek tartására a szülő a saját szükséges tartásának korlátozásával is köteles. Ezt a rendelkezést nem kell alkalmazni, ha a gyermek indokolt szükségleteit munkával szerzett keresménye vagy vagyonának jövedelme fedezi, vagy a gyermeknek tartásra kötelezhető más egyenesági rokona van.

(2) Ha a gyermek tartása az (1) bekezdés alapján nem biztosítható, a gyámhatóság engedélyezheti, hogy a szülők a tartás költségeinek fedezésére a gyermek vagyonának állagát - meghatározott részletekben - igénybe vegyék.


Amire apuka alapoz, az az 1. bekezdés utolsó mondata.

2014. dec. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!