Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A válásra vonatkozó szerződést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A válásra vonatkozó szerződést a férfinak is alá kell írnia, hogy érvényes legyen, vagy elég ha a bírónő kimondja a válást?

Figyelt kérdés
2014. dec. 26. 20:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Most nem értem. A feleséged adta be a válópert?
2014. dec. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Ha arra vagy kíváncsi, az alperesnek nincs megjelenési kötelezettsége. Ha a másik fél válni akar, akkor elválasztják őket.


Tök mindegy, ki a férfi, ki a nő. Nem is tudom, ez hogy jutott eszedbe? :)

2014. dec. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1-es: Kimondta, hogy rólam van szó?


2-es: Tehát akkor hivatalosan kimodják a válást a férfi teljes passzivitása mellett is?

2014. dec. 26. 20:45
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Azért gondoltam, hogy rólad van szó, mert azt írtad, hogy férfi.


Igen, kimondják, elég, ha az egyik fél válni akar.


Még mindig nem értem, miért a "férfi" szón lovagolsz. Tök mindegy, melyik fél akar válni.

2014. dec. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem kell a másik félnek is aláírni semmit, ha nem akar. De nélküle is kimondják a válást.
2014. dec. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
3%
Én ezt nem értem, a házasságot sem mondják ki ha csak az egyik fél bejelenti :) akkor a válás miért nem közös döntés? :( én nagyon szeretem a férjem, és nem szeretném ha valaha is ide jutnánk...
2014. dec. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A válás kimondása egy bírói döntés, ott csak azt lehet aláírni, hogy értesült róla.

Amit jó, ha aláírnak, mind a kellet a vagyonmegosztás, meg ha van gyerek, annak a felügyelete.

Az se baj, ha nincs megegyezés, csak akkor tovább tart a a dolog.

Utolsó, az érdekes világ volna, ahol a váláshoz is két egybehangzó akarat kellene, - sok házasság maradna meg, de hát kinek volna az jobb????

2014. dec. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

6: "Én ezt nem értem, a házasságot sem mondják ki ha csak az egyik fél bejelenti :) akkor a válás miért nem közös döntés? :( "


Azért, mert senkit nem fognak akarata ellenére házasságban tartani. A házasságot mind a két félnek akarnia kell. Ha az egyik nem akarja, akkor meg se köttetik ugyebár, ha pedig már megköttetett, akkor ha valaki ki akar lépni belőle, akkor megteheti és nem kell hozzá a másik egyetértése.

2014. dec. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Én ezt nem értem, a házasságot sem mondják ki ha csak az egyik fél bejelenti :) akkor a válás miért nem közös döntés?"


Ugye ezt viccnek szántad? :)

2014. dec. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem kell mindkét fél beleegyezése. Elválasztanak úgy is, ha csak egy ember akarja.
2014. dec. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!