Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ahol az apuka kicsit ügyetlenü...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ahol az apuka kicsit ügyetlenül bánik a gyerekekkel, ott hogyan oldjátok meg a láthatásokat?

Figyelt kérdés

A férjem nagyon szereti a gyermekeinket és foglalkozik is velük, de a mindennapi rutinnal hadilábon áll.

Szeretnénk közös megállapodást mindenben, így a láthatásokat is közösen szeretnénk megbeszélni, de úgy, hogy legyen benne valami rendszer.

Hogyan lehetne ezt megoldani? Az a baj, hogy részben azért távolodtunk el, mert nem tudott velünk lépést tartani még úgy sem, hogy helyben voltam és tudtam irányítani, most meg végképp összefolynak a napjai.


2014. dec. 29. 20:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem, a kérdezö meg a válaszolók többsége értelmi fogyatékos emberrel vállalt gyereket? Mi az, hogy a nönek kell "vezetni", "irányítani" a férjét?!?!?!


Egy értelmes, felnött meber - akár férfi, akár nö -, képes felfogni, amit mondanak neki, megérteni, hogy bizonyos dolgokat meg kell csinálni, adott idöben kell megtenni, és van, amit ne tegyen. Aki erre nem képes, az nem normális orvosilag vagy érzelmileg.


Nálunk még sosem bolt olyan, hogy megbeszélem a párommal, hogy pl. a gyereket adott idöpontokban kell etetni, altatni és nem fogná fel.


Az a normális, ha megbeszélik azt, hogy mit hogyan csináljanak, és akkot úgy is van.


Mielött megkapom, hogy fiatal meg tapasztalatlan vagyok: már 25 éve vagyunk együtt, négy gyreket neveltünk fel, és eddig még nem kellett soha háttérböl irányítani meg hasonlók a férjemet.

2014. dec. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
54%
11 Talán újdonságot mondok, de az emberek nem egyformák. Lehet, hogy a te férjed minden napi teendőből a topon van, az enyém pedig nem, cserébe viszont olyan képeket fest, vagy olyan fotókat készít, hogy tömve vannak a kiállításai és igen jól meg is fizetik. Mondjuk számomra nem meglepő, hogy ha valaki alkotó munkát végez, azt nem köti le az, hogy napi szinten mit, milyen időpontban kell/érdemes csinálni, mert amúgy baromi unalmas dolog, csak mi nők fogékonyabbak vagyunk rá. Persze ismerek én is olyan férfit, akinek az időgazdálkodás a mindene és minden percét beosztja, de nem ez a jellemző általában.
2014. dec. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Hát nálunk is rázósak a láthatások nagyon.A gyerekek este 10 előtt nem kerülnek ágyba,addigra tök hisztis mind a kettő,hisz itthon 20 h-kor már fekszenek.Ebédelni is valamikor délután szoktak,amikor az apjuk éhes lesz.Elvitte nyáron a gyerekeket kirándulni,és mind a kettő napszúrást kapott,mert ő "Nem gondolta volna,hogy ennyit nem bírnak a napon" stb.stb.
2014. dec. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"azt nem köti le az, hogy napi szinten mit, milyen időpontban kell/érdemes csinálni, mert amúgy baromi unalmas dolog"


Bizony az! Nem is lekötnie meg élveznie kell, hanem megcsinálnia. Ezek szerint csak szimplán önzőek.

2014. dec. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is intelligenciaprobléma, h annyit nem fog fel, h ez egy gyerek és 8kor aludnia kell.

Vagy a másik lehetőség,h nem is érdekli a saját gyereke, le se szarja. Aki szereti a gyerekét, az bizony odafigyel,h ne legyen neki rossz. Aki meg olyat tesz neki, ami rossz, azokután,h felhívták rá 20szor a figyelmét, el lehet gondolkodni mennyit ér a szemében az a szegény gyerek.

Művészség is álkifogás, csak mentegetőzés . Sógorom művész (szinte minden díjat megnyert már a művészeti ágában, éjjelente van fenn, összevissza esik egyik buliból a másikba, a lakása kaotikus stb...) mégis amikor ő vigyáz a gyerekre elmondom neki EGYSZER a tudnivalókat és pontosan úgy csinálja. Mire hazaérek a gyerek és a lakás is rendben, ahogy hagytam. (Nyilván nem takarít ki, de elrakja a kaja után a mosogatóba az edényeket, elpakolja a játékokat maguk után stb...)

Pedig nem is a saját gyereke, nulla tapasztalata van és félévente egyszer kérem meg, mégis megy neki mindenféle probléma nélkül.

De férjem is bölcsész, nem egy óraműpontosságú mérnök, mégis elég egyszer elmondani neki.

Szerintem kapcsolati baj is amúgy, ha minden a feleségre hárul, és a férj nem hogy segítene, hanem külön gondot okoz pluszban, amivel nem mellesleg a gyerekeit is veszélyezteti.

2014. dec. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Jesszusom mintha a volt ferjemrol irnal :) nekem annyi a mazlim hogy az anyjaeknal lakik igy a nagyi csinal mindent. Etet,altat,öltoztet,fürdet. Volt olyan mikor az anyja nem volt ott hogy 3 napig nem fürdette meg,még fogat sem mosott a gyerek. Apuka bealudt mellette a gyerek hajnalig fent volt es nezte a tv-t. Mai napig nem tudja mit szeret a fiunk,tuti olyan edesseget,kajat vesz ami nem jo. Mikor még pelenkas volt,elfelejtett pelenkat cserelni,kb a fel szoba kakis volt mire erre rajott es volt hogy vacsira egy csomag kekszet adott neki. Hat ez csak par dolog,szoval vannak ilyen helyzetek nem is keves. Ja es a kedvencem, kocsival ment el de gyalog jott haza mert elfelejtette hogy autoval van...ááá
2014. dec. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
16-Os vagyok,elkuldtem hamarabb. Nekem az valt be hogy mindent reszletesen leirtam es otthon kifüggesztette. Illetve ratelefonalok többször hogy minden okes e,ha a mama nincs otthon. Gyogyszerszedesnel kulonosen jo hogy ott a nagyi.
2014. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
69%
15 Azt az én férjem is meg tudja csinálni, hogy vigyáz valakinek a gyerekére 1-2 órát, és még a lakást sem veri szét közben. Itt nem ilyen dolgokról van szó, hanem arról, ha mindennap helyt kell állni és csinálnod kell a dolgodat beosztva az idődet és az energiádat. Ez egyáltalán nem egyszerű feladat, szerintem senkinek sem és vannak olyanok, akiknek ez fokozottan nehezen megy.
2014. dec. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
17: Jó, ilyesmi volt nálunk is hogy a szájába rágtam, aztán olyan lettem, mintha az anyukája lennék. A végén már nem tudtam tisztelni szinte semmiért. Sem apa nem volt, sem a társam, a támaszom, akivel felnőtt módra meg lehetett volna beszélni.
2014. dec. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!