Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Fontos, hogy ha szetmentunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fontos, hogy ha szetmentunk az elettarsammal, meglegyen a hivatalos gyermekelhelyezés?

Figyelt kérdés
Nem bízom benne, lehet, hogy valamikor a jövőben kitalálná, hogy mégis ő akarja nevelni a gyermekünket. Én ezt nem szeretném, a fiunk 7 éves, mindig én foglalkoztam vele, nagyon anyás. A hivatalos gyermekelhelyezésnek mi a menete? Ezt a volt párom kiszúrásnak ítéli meg, hogy a bíróság elé akarom rángatni, pedig én csak a gyerek helyzetét szeretném rendezni. Mit csináljak?
2015. jan. 10. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Amíg nincs hivatalos gyermekelhelyezés, mindkettőtöknek azonos jogai vannak a gyermekkel kapcsolatban.

Ezért fontos, hogy hivatalos ítélet legyen.

2015. jan. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, fontos. Ez nem kiszúrás, egyszerűen jogilag tisztázni kell a helyzetet.
2015. jan. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ismerek olyan családot, ahol nen volt hivatalos gyermekelhelyezés, sem tartásdíj megállapodás. Közös felügyelet van, egy hét anya, egy hét apa, és mindkét fél vásárol ruhákat, fizet szakkört, tábort, nyaralást. 5 éve élnek így. Náluk működik, mert soha nem tekintettek eszközként a gyerekre. Nagyon szeretik őt, és felfogták, hogy neki mindkét szülőjére szüksége van, egyikük sem lehet "fontosabb", vagy "több joggal rendelkező", mint a másikuk.

A gyerek most kiegyensúlyozottabb, mint amikor még együtt éltek a szülei. Ehhez csupán annyi kell, hogy két olyan szülője legyen, akik, bár már nem szeretik egymást, de őt jobban szeretik mindennél. Így képesek intelligensen kommunikálni egymással, és közös érdekük, hogy ő megkapjon mindent. Nincs harc. Nincs egymás ellen nevelés. Nincs "akkor látod a gyereket, ha én megengedem". Nincs "nem fizetek tartásdíjat".

Látom őket, és nem értem, más miért nem képes erre. Hiszen elvileg minden ember számára a gyereke érdeke kellene, hogy a legfontosabb legyen.

2015. jan. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű ha van megegyezés. Nekem az ügyvéd adta be anno a keresetet gyt-re és gyermekelhelyezésre. Mi mondtuk a tárgyaláson, hogy kérjük a gyermek édesanyánál való elhelyezését, a bírónő kérdezte az Apát, hogy nem e ellenzi? Nem ellenezte, kész pecsét. Birósság jogerősen jóváhagyta. azért tárgyalást megelőzően tartottak nálam egy környezettanulmányt, mivel ez törvény, de semmi jelentősége nem volt , senki nem foglalkozott vele. Ha viszont nincs megegyezés, akkor elhúzódó a dolog. De nálatok ha jól értem van. Mond el az exnek, hogy nem nagy dolog, ennyit kibír és te így leszel nyugodt. Azért azt hozzáteszem ha ki is találja idővel, hogy ő nevelné, te egyszerűen nem engeded. Ha beperel emiatt akkor is neked ítélik majd a gyermeket hiszen eddig is veled élt és különben is mindig az anya kapja, hacsak nem drogos pros..i, aki éhezteti a gyereket.
2015. jan. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen legyen egy papír amire lehet hivatkozni probléma esetén. Sosem tudhatod...
2015. jan. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!