Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha én nekem itt kell hagynom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha én nekem itt kell hagynom a lakásomat (ami közös a férjemmel) bizonyos dolgok miatt. Kérhetek-e lakás után lakbért, vagy nemtudom minek nevezik?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy van ilyen ,vagy ez csak válás esetén müködik?Hogy a férj füzett mivel ö marad a lakásban(a lakás közös néven van).Van négy kiskorú gyermekem,de semmiképp nem maradnák itt,eladásba meg a férjem nem egyezik bele.Mit lehet tenni?A biróság elrendelheti válás esetén akár az eladását is,ugyhogy a férjem nem megy bele?
2008. aug. 21. 07:21
 1/3 A kérdező kommentje:
A lakáson van hitel is ha elválunk ki fizeti a hitelt?
2008. aug. 21. 07:22
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom akkor váltok.

Előterjesztheted a bíróságon az igényeidet, ezek lehetnek:

Amennyiben nem adjátok el a lakást, és a férjed marad bent, akkor ő kifizeti neked az eddig visszafizetett hitelösszeg felét, meg a befizetett tőke felét, majd átkerül a nevére a lakás és ő marad a banknál az egyedüli adós, vagyis a fennmaradó hitelt ő törleszti. A bankot be kell vonni, mert szükség van egy szerződésmódosításra.

Vagy megállapodhattok abban,hogy nem fizeti ki a fele vagyonjogodat, bentmarad a lakásban és ha 1/2-1/2 arányban van a neveteken, akkor egy kialkudott havi lakbért követelhetsz tőle, mondjuk havi 25ezer egy kétszobás esetén.

Jobban jársz ha eladjátok, kiszállsz a hitelből mint adóstárs és a befizetett összegek felével elköltözöl.

A gyerekek utáni összegek ezen kívül lesznek megállapítva!

Kicsit bonyolult, de végigcsináltam, és monhatom csak a lakásrésze 8 hónap volt. Türelem és kitartás.

_Ha van ügyvéded sokat segíthet..nekem kb 150 ezerbe került az ügyintézés.

2008. aug. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Nekem azt mondta egy ügyvéd, ha a férjem nem akarja eladni a lakást, a bíróság határozata után árverés útján fog megtörténni az értékesítés.

Természetesen anyagilag így mind a ketten rosszabbul jártok, ezért jobb, ha beletörődik, és beleegyezik az eladásba.

2008. aug. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!