Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy éve kapok gyermektartást....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy éve kapok gyermektartást. Közösen fix összegben állapodtunk meg, %-s mérték nem lett meghatározva. Kérhetem, hogy ezentúl %-ban legyen megállapítva? (azóta jóval többet keres) Nem baj, hogy még csak ennyi idő telt el? Hova fordulhatok?

Figyelt kérdés
Eddig 15000.- fizetett, mióta munkahelyet váltott 110-120e-t keres nettóban.
2010. febr. 10. 08:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem gondoltál eredetileg arra, hogy mi lesz, ha majd többet keres? Lehetett volna fix minimum és egyébként százalékos. Amit pl. eleve vonnak a fizetéséből. És akkor nincs átverés... Az a tiszta.


Én úgy tudom, 2 évig nem kérhetsz változtatást a megállapodástól számítva.

2010. febr. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
ha váltani akarsz, gondolj arra is, hogy mi lesz, ha munkanélküli lesz, vagy nem bejelentetten dolgozik majd esetleg
2010. febr. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne egyszerűbb vele megbeszélni?Ennyi fizetés esetén az emelés csak párezer ft lenne.
2010. febr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A másodikra reagálva: épp ezért kell azt kérni, hogy van egy fix minimum (pl. ez a 15.000), de amúgy százalékos a megállapított összeg, amit fizentie kell.

Tehát pl.: 20%, de min. 15.000 Ft.

2010. febr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

hihetetlen milyen elégedetlenek az anyukák.

Én 5000Ftnak is örülnék.

10 éve nem kapok egy fillér gyerektartást sem és egyesek 2000-3000 ft-ért rögtön felemelik a hangjukat.

2010. febr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is úgy kellett volna, de igazából az ügyvéd dolga lett volna erre gondolni, hiszen ő az, aki rutinos. Szóval én azt nem értem, hogy az ügyvéd miért nem így kérte a megállapítást. Mert a legtöbb esetben tényleg úgy szokott lenni, hogy meg van határozva egy minimum összeg, és mellé egy százalékos is, tehát mindegy mennyit keres, a minimum összeget akkor is fizetnie kell, de ha a százalékos összeg több, mint a minimumként meghatározott fix összeg, akkor azt kell fizetni.
2010. febr. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Én nem elégedetlenkednék bocsáss meg, örülj hogy ennyit ad! Én 5000 forintot kaptam. Most már lejárt az is mert a gyermekem már nem tanul tovább.
2010. febr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves válaszolók! Nem volt ügyvéd, ketten megállapodtak. Tehát előirás sincs, hogy mennyi idő után lehet kérni emelést.

Fordulj szépen az apukához, és kérd tőle az emelést. Miért kellene bíróságra rohangálni, ha meg tudtok állapodni az összegben. Miért kellene letiltatni a fizetését, ha önként és dalolva fizet rendesen. Ha normális hangon kéred, hogy mivel többet keres, így valamivel többel is hozzájárulhatna a gyerek költségeihez, biztosan megérti és meg tudtok állapodni. A bíróság és a letiltás csak akkor szükséges, ha nem tudtok megállapodni, elmérgesedik a helyzet. De ez nagyon nem lenne jó.

Beszélj vele. Mindennek az alapja a kommunikáció.

2010. febr. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!