Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Azt hiszem válni szeretnék,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt hiszem válni szeretnék, mik az esélyeim?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok van egy 4 éves fiam és egy 3 hónapos kislányom. A gondok akkor kezdődtek, amikor már terhes voltam, és azt hiszem csak egyre rosszabb lesz minden. Ma ott tartunk, hogy a gyerekeivel egyáltalán nem foglalkozik és velem sem. Nem is nagyon beszélgetünk egymással. Munka után megy a kocsmába és a haverjaival tölti az idő, hazatérését követően szintén haverok hada lepi el és kint folytatódik a móka a garázsban :( Van egy házunk amin még 20 évig jelzáloghitel van, nem tudom ezt hogy lehetne megoldani. Eladni nem hiszem, hogy el tudnánk. Segítsetek!!! Írjatok megoldásokat, javaslatokat, hogy kezdjek neki.
2010. febr. 10. 14:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Hát először is menj be a helyi bíróságra, ott minden héten van panasznap. Ott ingyen segítenek, elmondják mik a lehetőségek, és felveszik a keresetet is, ha arról van szó. Szerintem inkább ott kérdezz mint itt, mert ők pontosan tudják mi a megoldás. És tényleg nem kerül semmibe, csak kb. egy órába.
2010. febr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
huh,hát hitellel elég gáz...elválni el tudtok,de gondolom a fedél közös marad?azzal meg nem mész sokra,olyan mintha el se váltál volna..
2010. febr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet beszélgetéssel kezdeni?Nincs senki a családban aki segítene észheztéríteni a férjed?Vagy már nem szereted?Akkor az első válaszoló tanácsát kövesd.
2010. febr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

A lakást el lehet adni, csak a jelzálogot utána az új lakásra kell ráterhelni, én 3 jelzáloggal adtam el a lakásomat, persze nem volt egyszerű, talán szerencsém is volt. Az a kérdés, ha te most gyesen vagy, miből dogod tudni egyedül fenntartani az új lakást, és magatokat?

Nehéz ügy,de ha vannak szülők, biztosan segítenek majd. Így nem érdemes folytatni, addig lépj ki, míg fiatal vagy.

2010. febr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok, mint te:gyerek, nagyon sok hitel.Én válok.Persze ehhez az kell, hogy amíg nem dolgozom, a szüleim tudnak támogatni.Készülj fel, egy válás csúnya ügy, főleg egy ilyen emberrel, mint a te férjed is lehet.DE: meg kell adnod magatoknak az esélyt egy szebb életre, illetve ez a viselkedés tönkretesz téged is, a gyerekeket is.Legelőször azért azt tisztázd:szereted-e még.Mert ha nem, a döntést könnyebb meghozni.28/N
2010. febr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Hát én inkább a családot próbálnám előbb rendbe rakni. Persze, persze, te nyilván semmiben nem vagy hibás, de azért gondold át hogy miben mégis, mi a férjed sara, és aztán gondolkodjatok közösen a megoldáson.
2010. febr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
Nehéz egy ilyen helyzetet rendbe rakni.Csakhogy védjem a kérdezőt:miben lehet azért hibás egy nemrég szült anyuka, hogy a férje linkeskedik, kocsmába jár?!Hát nem kell tűrnöd.Ami nem megy, nem kell erőltetni.Leszel te még boldog két gyerekkel is:)Szorítok és megértelek!
2010. febr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
hát igen, én is azt vallom ami nem megy nem kell erőltetni és szerintem ez már nem megy. ha nem most akkor pár év múlva úgyis elvállunk, és így megúszhatom a további szenvedést. százszor átgondoltam, hogy mi a jó nekem és természetesen a gyerekeimnek. szükségük van apára, de azt hiszem nem ilyenre. egyáltalán nem jó nekik ha azt látják, hogy a szüleik állandóan veszekednek, nincsenek jóban stb. gondoltam hogy a hitel miatt ez elég gázos ügy. Gyeden vagyok, két minimálbért kitesz, abból csak megélünk.
2010. febr. 10. 16:26
 9/14 A kérdező kommentje:
egyébként arra gondoltam, hogy keresek még egy hasonló sorsú anyukát és együtt elköltözni valahova...könnyebben menne anyagilag is és lelkileg is....
2010. febr. 10. 16:49
 10/14 anonim ***** válasza:

NEm értem miért kell azonnal elválni? És a válaszolók is... Megs em próbálnak rábeszélni, hogy próbáld megoldani a kapcsolatod (tisztelet a kivételnek)pedig szerintem ez az első!!! Valami oka volt hogy összeházasodtatok, nem? És van két gyerek, szeretnéd ha elvált szülők gyermekei lennének?

Egyáltalán próbáltál már beszélni a férjeddel? Mondtad neki, mi bánt? Te megkérdezted már hogy miért csinálja? Nem lehet hogy oka van? Ne értsd félre, minden tiszteletem a kisgyerekes anyukáké de azért gondold át és mindenképp kommunikáljatok!!! Ha nem akar beszélgetni, találj ki valami hatásos belépőt: húzd nyakon vagy épp főzz egy finom vacsorát, te tudod mi hat rá jobban. Lényeg, hogy felnyisd a szemét és ne beszélj mellé, ne az ottfelejtett sörösdobozért kiabálj ha az odanemfigyelésével van bajod. De neked is akarnod kell a pozitív változást. Másépp nem megy. Ha nem jön össze szemtől-szemben, akkor a családtagok (após, anyós, testvér, nagymama) is sokat segíthetnek, de neked kell segítséget kérned, ők nem biztos hogy látják, mi zajlik köztetek.

Szex? van? Miért nincs? Ki nem akarja? Miért? Ha te nem akarod, nem kell megíjedned, kisgyerek mellett gyakran előfordul. De rendbe jön ez is kicsit később de addig tudatodan figyelned kell a férjedre. Ha ő nem akarja, tudd meg, miért? Ha lehet, szüntesd meg az okot, ha nem, akkor beszéld meg vele.


Az alap a folyamatos és őszinte kommunikáció. A kommunikáció kétirányú!!! A vádaskodásnál, ordítozásnál vagy épp a hallgatásnál sokkal többet ér egy kedves szó, egy simogatás. Még akkor is, ha nehezed(tek)re esik.


A válás a gyávák megoldása. Akik gyávák kiállni a párjuk elé, akik megfutamodnak, ha nehézség adódik az életükben.

Sok gyáva ember van ebben az országban, te ne legyél az!


10 válással végződő házasságból legalább 5 megmenthető lenne, ha a felek szeretnék megmenteni. De sajnos sok a gyáva...

2010. febr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!