Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi a reális gyermek tartás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi a reális gyermek tartás?

Figyelt kérdés

Kérem h most vonatkoztassatok el attól h mennyit keres az apa és az anya!


Csak arra vagyok kíváncsi h ki mennyit tartana a jelen gazdasági körülmények között reálisnak !

Normális körülmények, és átlagos igények alapján a gyermek/ek átlagos igényeit szem előtt tartva !


1 gyermek esetén

2 gyermek esetén

3 gyermek esetén



2015. febr. 7. 18:35
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
76%
Ja, és még valami. Ha a pár együtt marad, akkor minden könnyebb. Kis keresetu emberek is rendesen fel tudnak nevelni egy gyereket. Ez a 60 szülőnként úgy jön ki, hogy az a nagy szívás, hogy két háztartást tartanak fent. Sajnos. Bár ne lenne ennyi hülye válás..
2015. febr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
88%

a szülök jövedelmétől függ, a bankigazgató egészen más színvonalon neveli a gyerekeit mint az utcaseprő,

olyan nincs hogy átlagos igény

2015. febr. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
35%

"lakhatási és rezsi költsége

iskola / óvoda

különórák

fejlesztések

ruha élelmiszer

zsebpénz

táborok nyári elfoglaltságok "


Amikor a szülők külön élnek akkor az esetek 99%-ban nem valami kacsalábon forgó kastélyban élnek.


Mi az ami fontos?


Élelmiszer, ruházkodás, iskola/óvoda.


Különórák?


Mire fel???????????????????????????????

Ha eddig amikor együtt éltek a szülők és ez TERMÉSZETES volt, akkor a válás után meg lehet beszélni, hogy akkor a továbbiakban talán........


"fejlesztések"


Nem írnám le az előzőeket, de a lényeg ugyanaz.


"zsebpénz"


Ha van, akkor van, ha nincs, akkor nem fogják a szülőket máglyán elégetni, főleg ha a poronty tejben-vajban fürdik.


"táborok nyári elfoglaltságok "


Hány gyereknek nincs erre lehetősége?

A nyári táborok, meg az "ELFOGLALTSÁGOK" mennyibe kerülnek?

Ha eddig volt ilyen, akkor továbbra is a két szülő ossza meg az anyagi részét!!!!!!!!!!!


Ha eddig szó sem volt ilyesmiről, akkor nehogy már most

2015. febr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
26%
ilyen apróságokon legyen gond!
2015. febr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
79%
Én pár hónapja kiszámoltam mennyire jön ki az összes költség ami a gyerekkel kapcsolatos,78 ezer ft lett,ebből levontam a 13 300 ft családi pótlékot,lett 65 ezer,úgyhogy 32 500 ft gyerektartást kértem.
2015. febr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
83%

""fejlesztések"


Nem írnám le az előzőeket, de a lényeg ugyanaz. "


Már bocsi, de te láttál már akár csak enyhébben is sérült vagy beteg gyereket? A fejlesztés NEM luxuskiadás, hanem gyakran az egyetlen esély, hogy a gyerek valaha is jól működő, önellátó, boldog felnőtt legyen.

2015. febr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ez családonként különbözik. Nem lehet egy fix összegben meghatározni.

Viszont arra soha nem gondolnak az anyukák,hogy az apa is szeretné kényeztetni a gyerekét,elvinni programokra mikor láthatáson nála van,rendelni neki egy pizzát néha,de ha az anyák annyi gyerektartást kérnek hogy teljesen a padlóra küldik az apát akkor ez lehetetlen. Persze ennek még külön örülnek is az anyák,mert a gyerek panaszkodik hogy apa soha nem visz el sehova,soha nem vesz semmit,csak ülünk nála a lakásban a láthatás alatt. Én elvált szülők gyereke vagyok és nálunk ez ment és nem szerettem apához járni,mert unalmas volt. És ennek anya örült,ráadásul mindig azt hittem hogy apa csak fizeti a kötelező gyerektartást és kész ennyivel le vagyok tudva neki. Mikor már nagykorú lettem egy veszekedés alkalmával a fejéhez vágtam,hogy nem is szeret és mindig csak annyit adott ami kötelező volt. Nem is mentem utána hozzá hónapokig,hiába hívogatott. Aztán apa öngyilkos lett,azt hiszem azért mert azt mondtam neki egyik nap mikor felhívott hogy soha többet nem akarom látni,mert másnapra meghalt :(

Később megtudtam hogy apa sok mindennek a felét fizette ami velem kapcsolatos költség volt és ez mellett már nem maradt neki külön pénze hogy elvigyen nyaralni meg ilyenek. Csak nekem anya soha nem mondta mikor befizetett egy táborba vagy vett egy ruhát,hogy apától is kapom. Szóval sokan igazságtalanok az apákkal,én is az voltam és már nem tudom jóvá tenni :(

2015. febr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
93%

Az együtt élő szülőnek nem kell ugyanannyit hozzátennie? Tévedsz, Kérdező: ahhoz a törvényesen megállapított összeghez, amit a külön élő szülő (legtöbbször az apa) fizet, a másiknak - az anyának - az otthon fenntartásához és a gyerek neveléséhez szükséges teljes energiáját: idejét, figyelmét, szellemi odafordulását hozzá kell tennie azokon az anyagi eszközökön túl, amelyeket ő is a gyerek megfelelő életkörülményei biztosítására fordít. Az együtt élő szülő tehát rendszerint sokkal többet áldoz a gyermek eltartására és nevelésére, mint az apa aki, - üdítő kivételektől eltekintve, meghatározott összegű anyagi hozzájárulásával legtöbbször "letudja" a vele járó gondokat.

Reális összegű gyermektartás-díjnak, a magyar viszonyokra figyelemmel, gyermekenként havi 30-40.000 Ft-ot gondolok.

2015. febr. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
50.000Ft/hó
2015. febr. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

23, persze, lehet a gyereket mélyszegénységben is nevelni, SAJNOS sokan ezt is teszik itthon. De az általad luxusnak titulált dolgok szerintem alapnak kéne hogy legyenek ott, ahol apuka jól keres. Volt olyan példa itt gykn, hogy apuka feketén havi 500 E Ft ot keresett, de 13 000 Ft gytt fizetett. Na most ahol az egyik fél millát keres, mindegy, hogy feketén e, ott nehogy már a gyerek ne tudjon táborozni!


Fejlesztésekről annyit, hogy az én fiam végtag hiánnyal született. Havi 35 000- be kerül a gyógyúszás és torna. Muszáj. Le vannak tapadva egyik oldalon az izmai, szakembernek kell kimozgatni. Azért meglepődnek férjem egy válás során kijelentene, hogy ehhez nem járul hozzá.

Különóra : tudod, mekkora a verseny a sulikban? Most tervezik felezni a gimnáziumi helyeket. Ha persze a gyerek egy zseni, akkor minden ok. De ha vmi nem megy? Megy liba pásztornak? Arról nem is beszélve, hogy sajnos a gimik nagy része egyházi fenntartású, és iszonyat pénz minden..

Tudod, nyáron egy strandolás egy négy tagú családnak cica 15 e forint..

2015. febr. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!