Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartást lenne a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartást lenne a reális?

Figyelt kérdés

Két 4 év alatti gyermekünk van, albérletben lakunk, most kezdődött az építkezés (férjem mindenképp felépíti a házat amit megálmodott). 2 cége van, ő az ügyvezető de nincs jövedelme. Ilyen-olyan módszerekkel veszi ki a pénzt a cégből, nem avat nagyon be ezekbe a dolgokba, biztos vagyok benne hogy sok pénzről nem is tudok. Nem vagyunk gazdagok de jól élünk 4 éve.

Én a félrelépései miatt válni akarok, nem szeretem már. 2 éve tanácsadáson is voltunk, szóval mindent megpróbáltuk. Egyenlőre a szüleimhez költözünk. Én 4 éve nem dolgozok a gyerekek miatt, nincs semmim. Mennyi összeget mondjak gyerektartásra a férjemtől így?

A rosszmájúaknak írom hogy most végzek el 2 tanfolyamot hogy a gyesem alatt is többet dolgozhassak.

Köszönöm a válaszokat!


2014. dec. 11. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszélni nem tudod vele? A legoptimálisabb, ha ti ketten meg tudtok egyezni. Bár tudom, sajnos nem mindenkivel lehet.
2014. dec. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mennyi lenne a reális és a bíróság mennyit fog megítélni, az sajnos köszönőviszonyban sem lesz egymással. Próbáljatok megegyezni egy, mindkettőtök számára elfogadható összegben.
2014. dec. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Mondjuk az egyik gyerek közel 4 éves, a másik tehát max. 2 éves. 2 éve voltatok tanácsadáson, akkor tehát már komoly gondok voltak, de te bevállaltál egy másodikat is, hogy két gyereked nőhessen fel csonka családban, ne egy. Ráadásul most vágtatok bele egy építkezésbe.

Háááát, lehúzlak egy kicsit a realitások talajára.


Teljesen mindegy, te (vagy az itt hozzászólók) mennyi gyerektartást tartanak reálisnak, a férjed valószínűleg nem akar többet fizetni, mint ami jár. És az jár (közös megegyezés hiányában), amit a bíróság megítél. A bíróság pedig a papíron kimutatott jövedelemből indul ki, mást nem tehet. Ennek a 40%-át szokás megítélni.

Ha tehát a férjednek papíron nincs jövedelme, akkor semmit. Nem tudom, hová mész vissza dolgozni, mennyire tudsz a szüleidnél élni hosszú távon (10-20 évig), de anyagilag szerintem ez teljes kilátástalanság lesz.

2014. dec. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%

A reális:

egy hónapig írod milyen kiadások vannak a két gyerekre. A végösszegből levonod a családi adókedvezményt és a családi pótlékot (számold bele, hogy egyedülállóként valamivel több lesz).

A maradék összeget elosztod kettővel és annyit kérsz. Ezenkívül megbeszéled, hogy a nagyobb kiadásokat (iskolakezdés, cipő/ruhavásárlás, szemüveg, szakkörök, táborok stb...)felezzétek illetve felesben menjetek táppénzre, hogy egyenlő legyen a gyerekek miatt történő bevételkiesés is.

2014. dec. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Vagy ha ennyire kardinális kérdés a pénz, akkor a 2 gyerkőcöt apucira hagyod, nevelgesse ő őket.

Te meg fizetsz, amennyit a bíróság megítél.

2014. dec. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Természetesen megbeszélni a férjemmel akarom nem a bíróval. De mivel még nem váltam soha, nem neveltem gyereket egyedül soha ezért nem tudom mennyire "gondolhatok". De ez az összeírás jó dolog. Viszont itt arról is szó van hogy az épülő ház marad neki, nekem az élelmiszereken kívül lesz rezsim és lakbérem is, mert nyilván nem akarok és nem is fogok a szüleim nyakán élősködni.
2014. dec. 12. 21:45
 7/7 anonim ***** válasza:
A rezsi és lakbér 2/3-át is beleszámolod a kiadásokba (a maradék egyharmad a tied,ha 3-an fogtok élni).
2014. dec. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!