Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kérdezni szeretném. Valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Horváth Zotánné Bart kérdése:

Kérdezni szeretném. Valaki tud segiteni? Abba hogy válni szeretnék az exemtöl tőbb mint 3 éve vagyunk különminden megvan osztva. Csak ő munkanélküli. és nem érdekli. De engem igen mennyibe kerül? Ha ő vagy én adom be? Van e kedvezmény rá?

Figyelt kérdés
Elakarok már válni csak ne kerüljön sokba nagyon.mert a név változás is biztos az lessz.kitudja mennyi?

2015. febr. 10. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem fogadsz ügyvédet, akkor menj be a bíróságra panasznapra, ott beadhatod a válókeresetet, segíteni fognak. Kérj előtte a költségmentesség igényléséhez nyomtatványt, így nem kell fizetned. Ha mindenbe megegyeztek, és nincs közös gyereketek, akár 1 tárgyalással megúszhatjátok. Ha van, akkor is van rá esély, mivel 3 éve külön éltek. Gondolom ezt igazolni is tudjátok. Ugyan törvényileg van békéltető tárgyalás, de indokolt esetekben eltekintenek tőle, akkor is, ha kiskorú gyerek van. Onnan tudom, hogy most válok.
2015. febr. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell közös megegyezéssel válni, ha ő nem akar.

Semmi különös teendőd nincs.

Írsz egy keresetlevelet (a neten is vannak minták, illetve az ingyenes bírósági panasznapon is segítenek átnézni, hogy alakilag, tartalmilag megfelelő-e, minden benne van-e), 30 eFt az illetéke, kérheted, hogy osszátok meg vagy ha jogosult vagy rá (ezt az irodán elmondják), akkor kérhetsz költségmentességet stb.


Felperesként beadod, el kell menned a tárgyalásra (különben megszüntetik), elválasztanak akkor is, ha a férjedet nem érdekli.

Szerencsésebb lenne, ha legalább ott a tárgyaláson egyetértenétek az alábbiakban:

- vagyonmegosztás (jó lenne esetleg a keresetedhez is mellékelni általatok és tanúkkal aláírva, de ha nem, akkor leírod tényszerűen, hogy x ideje már külön éltek, nincs házassági életközösség, minden közös dolgot megosztottatok az alábbiak szerint: ...)

- ha van közös gyermek akkor kinél van elhelyezve, a másik mennyit fizet, mikor van a láthatás stb.

- ha van közös kötelezettség (hitelek) ki fizeti, hogyan számoltatok el egymással

Stb.


Milyen kedvezményt szeretnél mégis?

Az állam alapesetben nem fizeti meg annak az árát, hogy nem sikerült a házasságod- a bontópernek 30 eFt az illetéke.

2015. febr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Én is nemrégen váltam.

Hacsak nem vagy szociálisan rászorult (nagyjából az egy főre jutód 40 eFt körül van- vagy gyesen lévő anyuka vagy meg ilyenek), akkor nem jár neked semmi kedvezmény. ha dolgozol, akkor valószínűleg nem jár.

értelmesebb lenne megbeszélni a férjeddel, hogy fele-fele arányban fizessétek. Te "megelőlegezed", aztán majd a határozatba belefoglaljátok, hogy a férj meg kifizeti neked a felét.

2015. febr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi 4 éve élünk külön,van kiskorú(nincs vita semmin),de azt mondta a bíró,,hogy 1 tárgyalás mivel,hogy van kiskorú nem elég,az új törvény szerint.Jegyzőkönyvbe vette,hogy nem látunk esélyt a békülésre,most várjuk a második tárgyalást,sztm ezen már elválasztanak.


30 ezer ft a beadás,ha kérsz költségmentességet,és jogosult is vagy rá,akkor ingyenes.

2015. febr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4. Ez érdekes, hogy van ahol megtartják a békéltető tárgyalást akkor is ha semmi esély a békülésre mert kiskorú gyerek van, van ahol meg nem. Többször is olvastam már itt az oldalon is.Én ügyvéden keresztül adtam be, az első tárgyaláson elválasztanak azt mondta, 2 kiskorú gyerek van. Ha nem ússzuk meg 2 tárgyalással, akkor az a vagyon miatt lesz.
2015. febr. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amikor ügyvéddel beszéltem nekem is azt mondta,hogy az elsőn elválasztanak,de hát mégsem,remélem majd most a másodikon már igen.A bíró azt mondta,hogy új törvény van.
2015. febr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!