Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ki, hogy döntene?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki, hogy döntene?

Figyelt kérdés

Elvált negyvenéves férfi vagyok.

Hitelből volt egy közös lakásunk amit váláskor eladtunk és kifizettük belőle a bank hitelt, a maradék részt elfeleztük, így ha nem is sok, de maradt zsebben némi pénze mindkettőnknek.

A választási lehetőségeim:

1: Félreteszem a kapott pénzt és a fizetésemnek megfelelő albérletbe megyek.

- Önálló maradok, egyedül, meg marad a kapott pénzem, de nem tudok megtakarítani.

2: A kapott pénzt önrészként felhasználva hitelt veszek fel és vásárolok egy olcsó lakást.

- Önálló maradok, egyedül, látszólag saját lakásban fogok élni, nem marad megtakarításom, helyette adósságom keletkezik a bank felé.

3: Beköltözöm a szüleim nagy családi házába, (jó velük a viszony, helyi is van bőven), a kapott pénzt félreteszem és havonta hozzá teszem azt az összeget, amit albérleti díjra fizetnék.

- Az önállóságom részben feladom, meg marad a kapott pénzem, tudok érdemben pénz megtakarítani, szüleivel élő negyvenes férfiként nem leszek túl vonzó a másik nem szemében.



2015. febr. 15. 15:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
3
2015. febr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Én is negyvenes férfi vagyok,helyedben,a mai világban a 3-t választanám.
2015. febr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Az elsőt én kizárnám. Semmi értelme idegeneknek fizetni a pénzt, ha fizethetnél helyette saját lakást.

A második jó megoldás, csak kicsit kockázatos. Egyedül veszel házat megtakarítás nélkül, ha egy kis időre is kiesel a munkából, már jön a baj. Persze ha időközben megismersz egy nőt, aki hozzád költözik, együtt könnyebb..

Én viszont a harmadikat választanám. A családi ház nálunk is nagy, külön szintet is használhatnék, és emellett nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel. Ha felbukkanna egy társ az életemben, bármikor léphetnénk közös albérlet vagy lakás felé.

2015. febr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

3.

Ha valaki ezért elítél az hülye. Igy bármikor válthatsz, ha kell, tkp függetlenebb maradsz, mint amúgy. Nekem inkább felelősségteljesnek tűnnél.

2015. febr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetben a hármas megoldást választanám. Ha találnék párt, akkor lehet hogy közösen törpölnénk ki a hogyan továbbot. 40 éves pasik kapósak a harmincas korosztálynál. Tehát nem hiszem hogy sokáig maradnál egyedül. Lehet hogy olyan társad lesz aki már vállalt hitelt egy házra, vagy lehet bármi...

Lehet hogy majd később együtt vennétek fel hitelt egy kettőtöknek megfelelő házra , egy kettőtöknek megfelelő városban. Lehet hogy gond lenne eladni, vagy előnyösen megszabadulni attól a lakástól amihez hitellel jutottál.

2015. febr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

40 évesen több év különélés után biztosan nem költöznék haza a szüleimhez akármilyen jó is a viszony.

Egyetem után haza kellett mennem kicsit, néhány hónapra, és kész rémálom volt. Hiába jártam haza hétvégente, hiába imádom a szüleimet, ők is engem, de az a 3 év, amíg külön laktam bőven elég volt, hogy kialakuljanak a szokásaim nekem is, és nekik is nélkülem. Bitang nehéz volt összecsiszolódni, és megállapítottuk, hogy ez egyikőnknek sem jó.

Hálás voltam, hogy hazamehettem, de még egyszer, hacsak nem tényleg kényszerhelyzet, akkor nem mennék.


Több év után még jobban meggondolnám, Kérdező.


Én a kettest választanám, de nagyon nagyon megfontolva, mennyit veszek fel, milyen távra, mi a rizikója. Ez is kockázatos, de a felvázoltak közül ez a legszimpibb. Utána az egyes. A hármas nálam kizárva. De persze a te életed, te tudod.

2015. febr. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ilyen döntés előtt álltam 3 éve.


Betettem a pénzem a bankba és kötöttem mellette lakáskasszát. Addig albérletbe mentem, illetve vagyok. Jövőre telik le a lakáskassza, akkor már tudok venni egy saját lakást.

2015. febr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

3-as ki van csukva. Figyeld a szót: megházasodni. Mit is jelent valójában? Hogy HÁZAS leszel, tehát saját házad lesz. A régi öregek még tudták, hogy generációk egy fedél alatt nem tudnak boldogulni.

2-es ki van csukva. Évtizedekre lekötni minden filléredet, adósságba verni magad, nagyon nagy felelőtlenség. Elég egy kóbor influenza, amit manapság ugye a dolgozó embernek lábon illik kihordani, és hozhat olyan szövődményt, amivel hónapokra táppénze kerülsz, és úszik minden.

1-s a legjobb. A mai világban a legokosabb megoldás mobilnak maradni, mert ha adott esetben az ország másik felén kényszerülsz dolgozni, nem köt röghöz semmi.

2015. febr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszadó, én most váltam el, nem akarok "házasodni" :-)

Eddig a 2es-t kizártam, mert azzal csak adósságom keletkezik, míg az 1, 3as esetekben marad megtakaritásom.


Köszönöm az válaszaitokat.

2015. febr. 15. 17:51
 10/17 anonim ***** válasza:
72%
Ebben a szitúban én kerestem egy másik nőt,akinél laktam(tudom nem túl etikus).Lassan felépítkeztem,apránként több év alatt,majd odaköltöztem :)
2015. febr. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!