Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munka vagy egyetem? Ki hogyan...

Munka vagy egyetem? Ki hogyan döntene ebben a kérdésben?

Figyelt kérdés

a páromról van szó.

tavaly megszerezte a BSc diplomáját, szinte azonnal fel is vették egy multihoz, ahol 8 órás munkarendben dolgozik, de van hogy hétvégén is kell melóznia VPN-ről.

mellette elkezdte az MSc-t ugyanazon az egyetemen, ahol eddig tanult.

nagyon nehéz neki összeegyeztetnie a kettőt, és teljesen ki van merülve. reggel 7kor elmegy itthonról, és van hogy este 8kor ér haza. sok a beadandó, mindenféle házi feladat, hétvégén is sokat kell vele foglalkoznia, tanulni a ZH-kra. emellett még helyt állnia a munkahelyén.


már azt fontolgatja, hogy otthagyja a sulit, mert nincs ideje a magánéletre, és iszonyatosan fáradt.

mondtam neki, hogy mi lenne, hogyha halasztana, vagy a következő félévben kevesebb tárgyat venne fel, és kicsit tovább tartana elvégezni, de legalább nem ájulna el este.

vagy hagyja ott? 2 év múlva automatikusan előléptetik, ez kicsivel több pénzt is jelent.

de a manapság a tanulás, a jó diploma is nagyon fontos.



hogyan döntsön? hogyan segíthetnék neki?

köszönöm


2011. ápr. 1. 11:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hétvégén is dolgozik? Nem tűnik annak a kihagyhatatlan munkának. Ha a szülei tudnak neki segíteni, szerintem fejezze be az egyetemet, munkát hagyja addig, ilyet, és remélhetőleg jobbat is, talál utána.
2011. ápr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
37%

En erdelyi vagyok, szoval lehet h nalatok Mo-n mashogy allnak a dolgok.Sztem hagyja felbe a tanulast, legfeljebb fagyassza le.Az eloleptetes is olyan mint a kutya vacsoraja, tehat bizonytalan.Tegyetek elso helyre a kapcsolatotokat.Mi nektek a fontosbb:a munka vagy a melo.szerintem a kapcsolatotok.Utana persze a melo is.Nincs mit tortetni, Isten gondot visel rolatok, azonfelul pedig a karotokra lesz a sok hajtas.

Irj ram ha szukseges!

2011. ápr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
iskola fontosabb. hagyja ott a munkahelyet es addig eltartod,mig befejezi a sulit.
2011. ápr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
ha már belekezdett nehogy otthagyja...
2011. ápr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
Maradjon meg mindkettő, csak következő félévben annyi tárgyat vegyen fel, amennyit munka mellett is teljesíteni tud. Lehet, hogy kitolódik egy félévvel a suli, de akkor sem egy fél éves teljes kiesés után kell visszaülnie az iskolapadba. Szerintem ha teljesen hanyagolja fél évre a sulit, akkor sokkal nehezebb lesz újra elkezdeni. MA diploma nélkül meg manapság még nehezebb...
2011. ápr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Sztem meg ma már elég nehéz ahhoz munkát találni, hogy ha vkinek van egy jól fizető állása, és igazából már van diplomája is, akkor ne hagyja ott az állást azért, hogy egy magasabb fokozatú diplomát is begyűjtsön. A egyetemet bármikor újrakezdheti, vagy folytathatja, ha úgy alakul.

Ebben a kérdésben neki kell főként elhatározásra jutnia. Sztem a te feladatod annyi, hogy bárhogy is határozzon, mellette állj. Ha befolyásolod később rád háríthatja, hogy rossz döntésre sarkalltad. Mondd el neki mindkét oldal előnyét, hátrányát, de az ő döntése legyen.

2011. ápr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Nézzen utána a lehetőségeinek. Kérje át magát egyéni tanrendbe, teljes munkaidőre hivatkozva, sok csoporttársam csinálta így az egyetem utolsó féléveiben. A másik lehetőség, hogy levelezőn csinálja meg a mestert. A párom 23 éves, most kezd újra egy egyetemet, de már megbeszéltük, hogy az MA-t levelezőn csinálja, nem nappalin.
2011. ápr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az iskolát abbahagyva vagy félbehagyva tenné a legrosszabb lépést. Ha otthagyja vagy félbehagyja, valószínűleg az élet már nem fogja lehetővé tenni, hogy újra belevágjon, valamint később is ugyanúgy dolgozni kell majd, akkor is fáradt lesz. Ki kell bírni ezt a néhány évet, a következő félévben pedig inkább kevesebb tárgyat vegyen fel.
2011. ápr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy le leszek pontozva, de hangsúlyozom, ez csak az ÉN véleményem: szerintem egyiket se hagyja abba. A páromnál pont ugyanez van (igaz, ő a BA diplomáját csinálja), nemsokára diplomázik, és végig dolgozott a suli mellett napi 8-9 órában, szombaton suli, rengeteg tanulás, házik, beadandók, zh-k, vizsgaidőszak, minden, ami jó, mellette reggelente hol különórára jár, hol vezetni tanul, és emellett még angolozik is. Bírja, bár sokszor fáradt. Abbahagyni azért nem érdemes, mert gondolom, dolgozni innentől mindig fog, tehát könnyebb sose lesz, ráadásul ha az ember egyszer kiesik a tanulásból, nem veszi rá utána magát könnyen.
2011. ápr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi a célja az Msc-vel. Munkája már úgyis van.
2011. ápr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!