Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezési per előtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezési per előtt milyen bizonyítékokat tudok gyűjteni a tárgyalásra?

Figyelt kérdés
Példákat, tippeket várok, amivel a bizonyítás egyszerűbbé válik. Apaként vagyok kénytelen megtenni. Ügyvédek, gyerekjóléti, pszichológus mind támogatnak és biztatnak csak nem volt hozzá eddig erőm és bátorságom. A részletekbe nem szeretnék belemenni. Köszönöm.

2015. febr. 19. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

"A részletekbe nem szeretnék belemenni. Köszönöm."


Hajrá!

A válasz részleteibe most nem szeretnék belemenni.

Szívesen.

2015. febr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha független tanukkal tudod igazolni, hogy az anya kábítószeres, alkohlista, prositituált, illetve hogy a gyerek nála nem kap enni, nincs tiszta ruhája, hosszú ideig egyedül van (amennyiben még kicsi), akkor van valami esélyed.


De mivel nem írod, milyen okra hivatkozva nem alkalmas szerinted az anya a gyerek elltására, ezért nehéz konkrétan bármit is javasolni.


Ha az anyának netán új kapcsolata van, az nem ok arra, hogy elvegyék töle a gyereket, söt az sem, ha ha egymás után több rövid - akár egyéjszakás - ismeretége van.

2015. febr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Félreértettetek.

Én példákra gondoltam, olyan személyektől, akiknek volt ilyen perük. Aztán lehet, hogy 1-2 lesz olyan, amit én is tudok hasznosítani.

Példa:

Nem vitte el a gyereket az orvos által felírt kezelésre. Ezt is gondolom érdemes lenen bizonyítani valahogy.

2015. febr. 19. 12:11
 4/11 anonim ***** válasza:

CSAK olyan dolgo jöhet számításba, ami valóságos.

A második leírta azokat az okokat, amik miatt elvehetik az anyától a gyereket, más esetben nem igazán fordul elö.


Az orvoshoz vitel meg olyan, hogy azt ugyan lehet(ne) bizonyítani, hogy a gyereket az orvos küldte volna, azt is, ha a gyerek nem volt ott. De az nagyon nem mindegy, hogy konkrétan miröl van szó, mert ha pl fogszabályzásra nem viszi, az lényegtelen ilyen szempontból, ha életveszélybe kerül a gyerek ilyen miatt, az kiskorú veszélyeztetése. De az is belejátszik, hogy az anyának lenne-e lehetösége elvinni a gyereket, illetve hogy az átutalás óta mennyi idö telt el.

2015. febr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Pedig a kettes válaszoló jól leírta. A bíróság azt vizsgálja melyik szülőnél biztosított a gyermek megfelelő testi, lelki fejlődése. Ha szerinted az anyánál nem, ezt kell bizonyítanod. Függ attól hány éves a gyerek. Ha még kicsi, akkor például a védőnő. Vagy óvónő, gyerekorvos. Nekem még nem kezdődött el a per, és bízom benne nem jutunk el idáig mert meg tudunk egyezni, de az ügyvédem szerint tanuk kellenek. Azért tényleg könnyebb lenne ha írnál valami konkrétumot. Ez hogy nem vitte el az orvosi kezelésre elég tág. Miért nem vitte el, milyen kezelésre, lett-e következménye a gyereknél. Csak egy példa: az exférjem ragaszkodott ahhoz, hogy magán gyerek ortopéd orvoshoz vigyük a lányunkat mert szerinte lúdtalpas. Védőnő, házi orvos nézte, semmi gond, kicsi láb torna, de még gyógycipő sem kell. Végül elvittük, mert ette vele az életem, 10.000-ért meg is mondta az ortopéd orvos ugyanazt mint a gyerekorvos, védőnő. Szívem szerint nem vittem volna el, mert elhittem a saját orvosunknak is ingyen. Persze a vizsgálat felét kifizettette velem. Nem hiszem, hogy ettől alkalmatlan lennék anyának. Ha gyerekjóléti szakemberek, pszichológusok támogatnak akkor gondolom onnan is vihetsz szakvéleményt.
2015. febr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gyerek oda kerul, ahol biztositott az erzelmi/fizikai egeszsege es fejlodese. Mihez nem volt erod es batorsagod? :D jesszus
2015. febr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10%

Tényleg érthetetlen, hogy mit akarsz.

Általánosságban már kaptál választ.

Vagy valami inkorrekt ötleteket vársz itt tőlünk? Csak mert odavágod, hogy ügyvéd, gyerekjólétis, pszichológus támogat?

Olyan korrupt szaga van nekem.

2015. febr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az en peldam.

En vagyok az apa, es nalam lett elhelyezve az 5eves kisfiunk.

Amit figyelembe vett a birosag:

-Az enyem a lakas amiben elunk, tehat az anyanak kell koltozni ezert a gyereknek uj ovoda, orvos, vedono, kornyezet stb megszunik, nalam meg minden valtozatlan marad.

-En vittem hoztam oviba mindig

-En voltam otthon vele a munkam mellet mindig ha beteg volt

-En vittem orvoshoz, kezelesekre szinte mindig

-anyagilag jobban allok

-a kornyezet valtozasrol meg annyit, hogy az anya alberletbe tudott csak koltozni a szeretojehez, ahol mar volt ket gyerek, 1.5 szobara.


Meg annyit, hogy az anya is akrta, hogy nala legyen a fiunk, nem mondott le rola.

2015. febr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm az utolsónak!

Nagyon hasznos volt!

2015. febr. 21. 15:50
 10/11 anonim válasza:
Az utolsó válaszadó az én segítségemre is volt..köszönöm.Én is gyermekelhelyezési/megváltoztatási per előtt állok, és bár a gyermek neveléséhez és fejlődéséhez nálam bizosítottak a körülmények,ennek ellenére rettenetesen félek az egésztől,ugyanis én Németországban lakom.(a fiamnak ide kellene költöznie,9 éves lesz)
2015. febr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!