Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miként lehetne meggyorsítani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miként lehetne meggyorsítani a gyerektartás megszüntetését?

Figyelt kérdés

Két nagy csemetém után fizettem gyerektartást, mindketten dolgoznak már múlt év nyara óta. Szeptemberben beadtam a bíróságra a gyerektartás megszüntetésének kérelmét, de máig nem reagáltak. (annyit tudok, hogy átvették a tértivevényes ajánlott levelet)

Azóta nem fizettem egy fillért sem, mert munkanélküli voltam. Most találtam munkahelyet, ám ők lefogják vonni a tartásdíjat. :-( :-(

Két kisebb gyereket nevelek jelenlegi második házasságomban.

Születésüknél tartásdíj csökkentését kértünk. A harmadik gyerekemnél 13 hónap, a negyediknél 9 hónap telt el a beadvány és a tárgyalás között. Erre az időre a nem kaptuk meg a bíróságtól visszamenőlegesen a túlfizetést. Arra hivatkozva, hogy ex-nejemék életvitelszerűen felélték.

Jelenleg kértük a beadványban, hogy utaltassák vissza a túlfizetést, most pedig további összegeket kap majd ex-nejem. Félő, hogy nem kapjuk vissza! :-(

Miként lehetne meggyorsítani a bírósági eljárást???



2015. márc. 5. 21:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Újra és újra írni kell leveleket, ha tudsz akkor telefonálni. Így, hogy rájuk mászol, foglalkozni fognak az ügyeddel.
2015. márc. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
8%
"Félő, hogy nem kapjuk vissza! :-(" Ez annyira bántja a szemem. Félsz, hogy a már dolgozó gyerekeidnek adsz egy kis pénzt? Hát, ez szomorú!
2015. márc. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A túlfizetést nem fogják visszautalni,mivel jóhiszeműen elköltötték. Csak arra terjedhet ki a kereset, hogy már ne fizess tovább, ha a már nagykorú gyerekeid nem tanulnak, hanem dolgoznak.

Én hasonló cipőben vagyok, ma lesz a tárgyalás, a 25 és fél éves gyermekemnek nem szándékoznék már fizetni.

2015. márc. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

"Félsz, hogy a már dolgozó gyerekeidnek adsz egy kis pénzt?"


Hát ez nagyon csúnya volt. Nem azt írta, hogy nem akarta sosem támogatni a gyerekeit, sőt, egyáltalán nem akarta elsunnyogni a gyerektartást.

De a kérdező munkanélküli volt, míg a két nagy gyereke már dolgozott, ergo szerinted egy munkanélkülinek kellene támogatnia egy dolgozó felnőttet? Ő még az apjuk marad, és ha megteheti, biztosan fogja őket támogatni is, de egy dolgozó felnőttnek nem jár gyerektartás. (gondolom nem diákmunka)

És leírta, hogy két kisebb gyereket nevel. Eddig nem volt jövedelme, vagy nagyon minimális, most majd megkapja az első fizetését, és alapból majd a felét le fogják vonni (ha a szokásosan megállapított %-okkal számolunk), két olyan fiatal számára, akiknek már lassan egy éve van saját jövedelmük? Ez így nagyon nem korrekt.

Sajnos azt nem tudom, hogyan lehetne meggyorsítani, remélem, sikerrel jársz.

De egy teljesen új munkahely mégis hogy fogja levonni a tartásdíjat egyből? Még azt sem tudják, hol fogsz dolgozni, szóval bírói végzést nem kaphattak.

2015. márc. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Ha ma lesz a tárgyalás, másik válaszoló, megírnád, mi lett az eredménye? Teljesen megértem, hogy valaki nem akar fizetni egy 25 éves ember után. Szándékosan írok embert, mert 25 évesen már nem gyerek.
2015. márc. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
Még nem is tudja, hogy le fogják-e vonni és már ezen aggódik. Ez a csúnya inkább, nem az, hogy nekem szemet szúr az ő "félelme"! De mindegy, annyira nem érdekel. Munkanélküliként négy gyerek!
2015. márc. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

A két nagyobb gyerek jó eséllyel 20 évnél idősebb, a két kisebb lehet 0-18.

Sehol sem írja, hogy éveken át nem fizetett. Csak hogy szeptember óta nem fizet.

2015. márc. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, pro és kontra!

(Bár érdemi segítséget, tanácsot egy kivétellel nem kapta.)

Természetesen, fél információkból nehéz átlátni, milyen ember vagyok, milyen helyzetben vagyunk pontosan. Ezért nem igazán neheztelek arra a hozzászólóra, aki szerint előre felháborító, hogy előre ezen aggódok.

Valóban elébe próbálok menni a problémának! Szerintem, ez normális! Megelőzni, a gondokat, ha tehetem.

15 éve fizetem a gyerektartást, soha, még egy havival sem voltam elmaradva! Ráadásul, ebből 8 éven keresztül kifejezetten magasat kaptak, mivel elég jól kerestem. Soha nem trükköztem, mindig törvényesen vonta a munkáltatóm a béremből és utalta ex-nejemnek.

Igen, ex-nejemnek, hiszen ő a gyámja a ként nagy gyerekemnek. /Az persze más lapra tartozik, hogy ebből a pénzből ő gazdálkodott egyedül, a gyerekeknek beleszólása sem volt, ill. manapság se nagyon van :-( Mindez mellett, volt nejem újraházasodott, szült még egy gyermeket. Másodszor is elvált, így három csemetére kap gyerektatást. + Nagycsaládos kedvezményeket. Ráadásul, nem dolgozik, esze ágában nincs! Azon emberek közé tartozik, aki eltartatja magát két ex-férjjel, és az állammal./

Jelenlegi házasságomban egy 6 és egy 8 éves gyerekem van. (sajátom, nem fogadott) Ténylegesen négy gyermekes apuka vagyok, illetve annak számítok, mikor a gyerekek eltartásáról van szó. De mivel (csak) kettővel élek közös háztartásban, így nem számítok nagycsaládosnak. Nem jár az emelt családi pótlék, nem jár adókedvezmény csak két gyerek után, a két kicsi nem kap ingyenes étkezést és tankönyvet...stb.

Szeptember óta vagyok munkanélküli. Semmilyen szociális állami dotációt nem kapunk, mivel a lakásunkon kívül van egy 12 éves autónk, miénk egy 500 nm-es telek fele (üres), és még egy lakás fele, ami lakhatatlan állapotban van. A két ingatlan másik fele sógoromé, aki nem kívánja eladni. A jelenlegi fideszes szociális törvények szerint, adjuk el az ingatlanokat, az öreg autót és abból éljünk meg. Amíg ezek a tulajdonunkat képezik, nem jár állami támogatás! :-(

Az autóra nem találunk vevőt ősz óta, az ingatlanokat nem tudjuk eladni a másik tulaj miatt. :-o

Jelenleg nejem fizetéséből élünk! Beosszuk, nehezen, de megoldjuk.

A ként nagy csemetémtől soha nem sajnáltam a támogatást! (karácsonykor, szülinapkor is kaptak ajándékot, hiába felnőttek, hiába dolgoznak)

Úgy hiszen, jogosan várom el, hogy a két kisebb gyermeken nevelésében segítsen engem a törvény! Nem kívánok többet, mint ami jár nekik! Nem nekem!!! Nekik!

A fizetésemért én megdolgozom, minden fillérért. Ezért jogtalannak érzem, hogy a két kereső, már felnőtt gyermekem után fizessek tartásdíjat!

Mellesleg, egy szét nem szakadt családban a nagyobb, már dolgozó, kereső fiatalok hazaadnak a bérükből. A két nagyobb gyerekem ezt meg is teszi ex-nejem felé! (ráadásul nagy fiam, kétszer annyit keres, mint amennyit én fogok az új munkahelyemen, ha felvesznek)

2015. márc. 7. 22:22
 9/14 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, valóban szeptember óta nem fizetek, de ebbe beleegyezett ex-nejem és a két nagykorú gyerekem is!


Viszont, ha elhelyezkedem, levonja a munkáltatóm a béremből. Mivel az előző munkahely is így tett, és a kilépési papírokon rajta van a bérből letiltás.

Bírósági határozatom nincs a letiltás beszüntetéséről, így a munkáltatót nem fogja érdekelni az én egyéni problémám. (jogilag nem is érdekelheti)

2015. márc. 7. 22:30
 10/14 anonim ***** válasza:
Tehát akkor dolgozol, csak papíron nem?
2015. márc. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!