Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válni szeretnék! Hány tárgyala...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válni szeretnék! Hány tárgyalas lesz?

Figyelt kérdés

4 éve külön élünk a ferjemmel !3 éve élettarsam van a páromnap is 2 éve .Van egy gyerekünk akit én nevelek ,gyerektartást is fizet minden masodik hétvégén nála van a gyerek !Az lenne a kérdésem hogy hany tárgyalásbol bontják fel a házasságot?Igy elsöre? Vagy itt is lesz békitő tárgyalás?

Akik 1 vagy 2 honapja határozták el hogy elválnak ott megértem a békitő tárgyalás na de ahol 4 éve külön vannak ?


2015. márc. 15. 19:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%

Menj be az helyi anyakönyvi hivatalba, hátha csak egy nyilatkozatot kell tenni ott, és ott fel is világosítanak erről.


A bíróságon pedig az ún. Tájékoztatási irodát tudod megkérdezni telefonon holnap délelőtt 11 óráig.

Ha személyesen mész be, jogász is ad tanácsot ingyen.

Külön sorszámot kapsz a Tájékoztatási irodába, és külön a jogi tanácshoz.

(Pesti Központi Kerületi Bíróság, Markó utca)

2015. márc. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Amikor mi váltunk a férjemmel akkor mi már 2 éve külön éltünk, mindkettőnknek volt új kapcsolata. a fiúnk akkor 8 éves volt. Velem élt, a férjem fizette a gyerektartást utána. Ilyen helyzetben nekünk csak 1 tárgyalásunk volt. A bíró ki is jelentette, hogy ő maga sem lát esélyt a békülésre.
2015. márc. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
2 a minimum,a gyerek miatt,de inkább 3.
2015. márc. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%
4
2015. márc. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha minden kérdésbe megegyeztetek már és a bíróságnak semmiben nem kell döntenie, ítélnie, akkor a bíróságtól függően valóban lehet 1 vagy 2. (a másodikat sokszor csak formai okból tartják, hogy meglegyen a dolog kellő "komolysága".
2015. márc. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mi is 4 éve élünk külön,és 3 éve már mással,nekünk 2 gyerek van,januárban volt az első tárgyalás,ahol a bíró rögzítette,hogy a békítés nem sikerült továbbra is úgy gondoljuk,hogy nem akarunk már többé együtt élni,és szinte elnézést kért,hogy van egy új törvény,és hiába,hogy megegyeztünk mindenben,akkor is lesz még egy tárgyalás,mert vannak gyerekek.Pénteken lesz a következő tárgyalás.
2015. márc. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az anyakönyvi hivatal hogy jön ide????? Ha mindenben megegyeztek - anyagiak, Gyermekelhelyezes, tartasdij - akkor két tárgyalás. Minimum 3 hónap hónap a tárgyalások között el kell hogy teljen.
2015. márc. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én idén januárban váltam el. 2013 óta nem is éltünk együtt. A közös lányunk minden hétvégén megy az apjához, ez most sem változott. Nekünk január 8-án volt a tárgyalásuk. Nem volt több, és nem is lesz. A bírónő figyelembe vette, hogy rég nem élünk egy háztartásban. Nem tudom, hogy az előző milyen törvényről beszél de ezek szerint idén februártól léphetett életbe, mert januárban még nem volt ilyen törvény. 1 tárgyalás volt. Gyerek is van.

33/N

2015. márc. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem is csak a bíró mondta.Fogalmam nincs róla,hogy milyen törvény.
2015. márc. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nyilván az új PTK-ról beszélt, mely egy éve lépett életbe.
2015. márc. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!