Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van esélyem az icipici lányaimra?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van esélyem az icipici lányaimra?

Figyelt kérdés
A gyermekeim apja a napokban megfenyegetett, hogy elpereli tőlem a kislányaimat, a nagyobbik 2 éves, a kisebbik 8 hónapos. A történetünk a következő. Tavaly szeptemberben 5 hétre elhagyott minket, akkor 4 és fél hónapos volt a kisebbik lányom. Haza könyörögtem szó szerint, mert mindenképpen rendbe akartam tenni a kapcsolatunkat. Haza költözött, de ő már nem nagyon tett meg semmit a családért, csak a külvilág felé tartotta a látszatot. Januárban végleg lezártam a kapcsolatunkat. Ekkor ő megint elköltözött, ismerős meg is vette extra gyorsan a házunkat, de sajnos nem kapták meg a hitelt, így még sem tudtuk eladni. Ezután márciusban haza költözött, azzal a címszóval, hogy amíg el nem adjuk a házat, addig ő mégis itt él. Kétszer utalt nekem gyerektartást: februárban és márciusban. Ezidáig szóba sem került, hogy akarja a lányokat. Amikor haza költözött, én kértem, hogy közösen lássuk el őket, mivel ha itt él, akkor legyen az apjuk is. Így minden másnap ő is fürdet, illetve hétvégén egyik nap az ővé a gyerekekkel. Ő dolgozik, így egyébként reggeltől délutánig én nevelem őket. Én szültem, szoptattam őket, én vittem orvoshoz mindkettőt, én ápoltam őket betegen, én keltem hozzájuk éjszaka, minden klasszikus feladatot én láttam el mindig is! Márciusban rájött arra, hogy mégsem akarja eladni a házat, hanem azt szeretné, ha én magamtól lemondanék a feléről, és ezt azzal akarja elérni, hogy elpereli a gyerekeket tőlem! Nem is értem az egészet, huszonéves fiatal srác, sokat járt-jár bulizni, nem hinném, hogy tényleg fel akarná nevelni őket. Ezt azért teszi, hogy idegileg tönkretegyen, és lemondjak minden közös tulajdonról. Azért félek, mert nagyon jól hazudik, folyton a látszatra figyel, míg én egy indulatosabb ember vagyok, nem foglalkoztatnak annyira a külsőségek. Még egy kis adalék: tavaly szeptemberben egy másik lányért hagyott el minket, amire sok-sok tanúm van. Azóta újra együtt van ezzel a fiatal lánnyal. Gyed-et és gyes-t kapok, családi pótlékot, családi adókedvezményt, ez így összesen 140 ezer körül van, illetve a családom van annyira jómódú, hogy ha ezen múlik, még egy lakást is vesznek nekem. Egyelőre egy fedél alatt lakunk a közös házunkban, aminek a fele az enyém, szóval nem állok rosszul anyagilag. Jól fizető, vezető beosztású munkakörből mentem gyes-re, ahova visszavárnak. Milyen esélyeim vannak? Nagyon félek!!! Inkább mondjak le a közös házról???

2015. ápr. 11. 21:17
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Hopp, elírtam ... tavaly szeptemberben, mikor elhagyott minket a gyerekek apja, akkor még csak 4 és fél hetes volt a kisebbik lányom. Erre sok tanúm van egyébként: védőnő, háziorvos, stb.
2015. ápr. 11. 21:20
 2/30 anonim ***** válasza:
14%

Nos.


Ha a ház közös szerzemény, még akkor is a fele a tied, ha nem nálad maradnak a gyerekek, bár valljuk be, a leírtak alapján erre minimális az esély.


"Jól fizető, vezető beosztású munkakörből"


Én csak azt nem értem, akkor hogy lehetsz ennyire "buta".

2015. ápr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondj le semmiről! Szerezz egy ügyvédet, csávó meg szarja össze magát. Az ilyen kicsi gyerekeket a legritkább esetben veszik el az anyjuktól. Ha van hol laknod, van munkád, nem vagy alkoholista-drogos, akkor megnyugodhatsz.
2015. ápr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson bármilyen fenyegetésnek bedőlni. Sok esetben van esélye az apának "elperelni" a gyerekeket, de nem olyan esetben, amiben ti vagytok. Nagyon picik még, és melletted biztosítva van anyagilag és érzelmileg a jólétük. Higgadj le, és mutasd inkább te is a külvilág felé azt, hogy kiegyensúlyozott vagy. Az egyébként semmiféle szempontból nem érdekli a bíróságot, hogy az exed együtt van-e valaki mással, vagy nem, és megcsalt-e, vagy nem. Az alkalmasságot fogják vizsgálni, és te az vagy, szemben azzal, aki zsarolásra használja a gyerekeket.
2015. ápr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon tudom, mi pontosan a gyakorlat a gyerekelhelyezési perekben, de a gyerekek valószínűleg hozzád kötődnek erősebbek (életkorukból adódóan, meg azért is mert te vagy együtt velük többet). Ha az apa nem tudott még felnőni a szerepre, akkor ezt látnia kell a bíróságnak is. De a gyerekeknek az lenne a legjobb, ha meg tudnátok egyezni és nem akarnátok egymáson bosszút állni, mert anyára és apára is szükségük van.
2015. ápr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Van jó ügyvédem is, egyszerűen attól tartok, hogy a gyerekeim apja nagyon jól hazudik! Állandóan előadja az áldozatot, hogy én terrorizáltam őt, ilyeneket mondott, hogy elnyomtam, stb. Félek, hogy majd miket hazudozik a bíróságon, hogy milyen hamis tanúvallomásokkal, vagy egyéb fondorlatokkal akar majd befeketíteni. A védőnőtől a szomszédig, mindenki tudja, hogy jó anyuka vagyok, de azt olvastam, hogy egyenlő esélyeknél 60-40% a nők javára az ilyen perek. A 40% nekem túl sok ahhoz, hogy kockára tegyem a gyerekeimet!!!
2015. ápr. 11. 21:30
 7/30 anonim ***** válasza:
80%
Legyél higgadt! Ne hagyd hogy provokáljon. Ha előadja magát, te meg dühödt fúriaként reagálsz, az nem javít az esélyeiden. De ha szépen higgadt maradsz, nem személyeskedsz és a tényeknél maradsz, akkor nem lehet gond.
2015. ápr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Egyetértek előzőekkel, szerintem nincs sok esély arra, hogy elperelje őket. A gyermekelhelyezésnél többek között az erkölcsi tulajdonságokat is figyelembe veszi a bíróság, a férjed elhagyott benneteket, te próbáltad a családot összetartani a gyerekek érdekében, anyagi előnye nincs a férjednek, úgyhogy nyugodj meg, de tényleg keress jó ügyvédet.
2015. ápr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Bocs, közben írtad, hogy van ügyvéded, az jó, fel fog készíteni a tárgyalásra.
2015. ápr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy próbáltam vele beszélni, de ő a gyerekeket arra akarja felhasználni, hogy én lemondjak mindenről. Tehát ha én nem mondok le a házról, akkor elpereli a gyerekeket. Ezért kérdeztem, hogy inkább mondjak le mindenről? Nekem nem ér annyit a pénz, hogy elveszítsem a gyerekeimet!!!! Egyébként ő is jó anyagi körülmények között van, tehát ez mondjuk, hogy kiegyenlített. Nem tudom, hogy ilyen pici lánykákat elvesznek-e az anyjuktól, azt sem tudom, hogy tényleg képes lenne-e rá... lehet, hogy ha utolsó pillanatban mindenről lemondanék, akkor mégis hagyná a gyerekeket a fenébe. De ha elkezdődik egy ilyen per, az évek lehetnek, addigra már nagyobbak lesznek a lányok, és akkor talán még több esélye van rájuk... :((( Nem elvenni akarom tőle, de egy anyuka a gyerekei nélkül ... az nem élet!!!
2015. ápr. 11. 21:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!