Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A mellem között apró icipici...

A mellem között apró icipici "dudorok" alakulnak ki de mitől?

Figyelt kérdés
Igazán picikékről van szó (akkora mint egy mitesszer csak nincs fekete pötty) amik később viszketnek majd bevörösödnek és olyan mintha begyulladt volna a szőrtüsző de nincs is szőr a mellem közt... olyan mintha az a kevés kis pelyhes szőrszálka begyulladna és nagyon csúnya tud lenni mikor egyszerre több is van... Egy pár hónappal ezelőtt kezdődött a dolog és nem tudok mit tenni kenem mindenfélével de nem múlik... Folyamatosan jön ki egyszerre van hogy nagyon sok aztán kicsit elmúlik és megint ott vannak... mi a fene ez és mitől van? valaki tudja a nevét? Neten több helyen kerestem már hogy mik lehetnek de konkrétan nem találtam rá, csak hasonló esetre... Használtam rá "szeborreás" kenőcsöt, lemosót, szappant, krémet arckrémet, kamillás-körömvirágos krémet eddig semmi... tanács vagy betegség neve? Annyit még elmondanék hogy elég nagy mellem van ahhoz hogy összeérjen a bőrfelület de eddig is nagy mellem volt és eddig nem tapasztaltam hasonlókat...

2015. márc. 28. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy bepállik a bőr?

Amikor hazaérsz nem érzed hogy közötte nem kap levegőt/nagyon izzadt?

2015. márc. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem igazán mert itthon mindig levetkőzöm itthoni ruhában tehát szellőzik rendesen mert a melltartót is leveszem... így is kialakulnak ezek a pöttyök... :(
2015. márc. 28. 14:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Talán valami gombás dolog nem lehet?

Télen is ilyen volt?

2015. márc. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
kb 3 hónapja jött elő a dolog de hogy lehetne ott gomba?
2015. márc. 28. 15:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy nem tudom.

Sok minden lehet, de a legvalószínűbb hogy pepálik/beizzad a melleid alatt és emiatt röténhet bőrirritáció.

Nem hordasz új melltartót?

2015. márc. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az is lehet, hogy valamilyen kajára érzékeny vagy.

szerintem érdemes megmutatni egy bőrgyógyásznak, mert nekem pl. tippem sincs, mitől jöhet ki, de kezelni kellene.

2015. márc. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
értem köszönöm a válaszokat :)
2015. márc. 28. 20:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem simán pattanás-féle. És hiába csak pihés, szőrtüsző ugyanúgy van, az be tud gyulladni, nem csak akkor, ha nagy bazi szőrszálaid vannak. :D

Gondold végig, nem kezdtél-e akörül új mosószert vagy parfümöt, kozmetikumot használni. Én pl dekoltázsra nem fújok parfümöt, mert attól ilyen lesz, de tusfürdőkben, samponban lévő illatanyagtól is. Aztán jön a pollenszezon, az is nyomot hagy rajtam. :/ Utóbbit még el se tudom kerülni. De lehet étel is - allergia bármikor, bármire kialakulhat.

Az sem feltétlenül jó, ha mindent rákensz, elég érzékeny bőrről van szó, önmagában egy rosszul megválasztott kence is elég lehet szerintem, meg azt se felejtsd el, hogy a bőrre használt szereknek általában kell 8-9 hét, hogy kifejtsék a hatásukat, nem szabad lecserélni pár használat után.

De lehet felborult a hormonrendszered, más tüneteid nincsenek esetleg? Szimplán lehet fertőzés is - akár gomba, akár bakteriális - ne piszkáld, mert csak terjeszted vele.

Mutasd meg esetleg bőrgyógyásznak, hátha jellegzetes és tud rá mondani valamit, de sanszos, hogy elsőre csak tippelgetni tud ő is.

2015. márc. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!