Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az a férfi aki súlyosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az a férfi aki súlyosan bántalmazta az élettársát két alkalommal is, van esélye még normális életre, párkapcsolatra?

Figyelt kérdés

Gyereke is van akit imád és viszont,de a nő a második eset után szakított vele 7 év után,most a pasi teljes depressziós állapotban van,irtózatos bűntudattal küszködik mert mindkét alkalommal közös iszogatások miatt történtek meg ezek a dolgok.

Miként tud talpra állni ebből a helyzetből?


2015. ápr. 18. 14:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%

miért kell harmadik személyben beszélni?

nem tudsz szembesülni azzal, amit tettél?

Az alkohol az oka, nem te?

szerintem először is vállalni kell a felelősséget.

Utána hosszú terápia következik.

2015. ápr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne, ha az összes ilyen típusú kérdést feltevő az eszébe vésné: semmit, de semmit nem tesz hozzá a pia a jellemhez. Ergo ha piásan verekedős valaki, akkor az agresszió benne van, csak épp pia nélkül működnek a gátlásai és nem teszi meg.


Szóval nem az iszogatás miatt verte meg az élettársát, hanem mert alapvetően agresszív ember.


Ezzel meg amúgy lehet mit kezdeni, számos terápia, kezelés létezik, amely lehetővé teszi, hogy a dühöt még elfogadható formában vezesse le az illető, kezelhető a kiváltó oka is (pl. a féltékenység), de ehhez sok idő, sok energiabefektetés kell.

2015. ápr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
66%

Legjobban járna az illető felfüggesztett szabadságvesztéssel, ugyanis akkor pártfogó felügyelőhöz kerül, aki addig nem hagy neki békét, míg végig nem megy a gyógyulási folyamaton.

Teljesen önerőből nehéz ilyet végigcsinálni.

2015. ápr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Régi jó barátomról van szó,aggódom miatta mert napról-napra látom rajta,hogy teljesen felemészti magát.

Ismertem az élettársát is elég jól,mindketten iszogattak elég sokat különböző alkalmakkor.

Járt már orvosnál is,gyógyszereket szed,ennek ellenére csak rosszabb a hangulata,féltem nehogy csúnyán végezze mert már többször is említette,hogy nincs értelme innentől az életének.

2015. ápr. 18. 14:44
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Hát igen. Ha valakinek az öngyilkosság a könnyebb út ahelyett, hogy letenné a piát és szakemberhez és csoportokba járna a gyógyulás érdekében, akkor valóban alkalmatlan a normális életre és párkapcsolatra. Minden helyzetből talpra lehet állni, ha az ember akar. A barátod viszont jobban szereti csak sajnálni magát, és elmenekülni a problémák elől.
2015. ápr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Felemészti magát?

Abba és akkor nem gondolt bele, amikor 2x próbálta agyonütni a másik felet? Csak kérdezem...

2015. ápr. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Igen felemészti magát mert alapvetően nagyon normális ember,csak a családjuknak élt,mindene rá is ment a 7 év alatt.

Anyagilag is rosszul áll emiatt pillanatnyilag és bármit mondtok nagyon szereti,tiszteli azt a nőt a mai napig is.

2015. ápr. 18. 15:03
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

Én ezt értem, csak akit szeretek, arra nem emelek kezet, írod: súlyosan bántalmazta. Ez a szeretet?

Ha valaki feszült, inkább menjen el 1 órára, nyugodjon le, ha nem igényli azt, hogy a másik átölelje, nyugtassa.

Viszont ha a másik fél, teljesen értehető módon nem akarja már ezt folytatni, akkor jobb lenne, ha elkezdené a túllépés folyamatát, és fogadja el, hogy hibázott, és nem visszafordítható már a dolog. A gyógyszerek és az alkohol meg nem juttat előrébb. Tök mindegy, mi volt az ok. Most gondolj bele, mit érez a másik, hogy ennyire nem tisztelték?!

Ha az én barátomról lenne szó, valószínűleg azt mondanám, hogy lépjen túl, és fejezze be az önsajnálatot. Mert a kapcsolatnak már mindegy, de neki még van esélye egy esetleges összeroppanás előtt új életet kezdeni, persze, csak ha akarja is!

2015. ápr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Higgyétek el a nő is tudott ittasan elég provokatív lenni,nem egyszer voltam szemtanúja,hogy ha nem ihatott ugyanannyi ihatott mint a barátom,akkor azt sértésnek vélte és kezdte a szapulást.

Pedig a kisfiukat nagyon szépen nevelték mindennek ellenére,okos,értelmes,jól ápolt a gyerek aki mindkettőjüket imádja.

Ez is nagy gond most a barátomnak,hogy nem lehet a kicsi mindennapjaiban ott,szóval nagyon súlyosnak látom a helyzetét,rá se tud nézni más nőre csak jár az agya és minden gondolata a bűntudat körül forog.

2015. ápr. 18. 15:27
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Értelek, és elhiszem, nekem is van ilyen nő ismerősöm, aki egy pohár után, akár a kocsis..

de ez már lerágott csont, már mindegy, látjátok: akár a csillagokat is lehozhatná, valószínűleg nem érne el vele semmit, ezért mondom, hogy vannak dolgok, amiket el kell tudni engedni..és ez pont olyan.

2015. ápr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!