Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az a férfi aki súlyosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az a férfi aki súlyosan bántalmazta az élettársát két alkalommal is, van esélye még normális életre, párkapcsolatra?

Figyelt kérdés

Gyereke is van akit imád és viszont,de a nő a második eset után szakított vele 7 év után,most a pasi teljes depressziós állapotban van,irtózatos bűntudattal küszködik mert mindkét alkalommal közös iszogatások miatt történtek meg ezek a dolgok.

Miként tud talpra állni ebből a helyzetből?


2015. ápr. 18. 14:33
1 2 3
 11/22 omba ***** válasza:
100%

Én nem vertem meg senkit piásan, de azért arról először is le kéne állni.

Semmi bajom nincs tőle, hogy 10 éve egy kortyot se.

Úgy van, ahogy valaki mondta, az alkohol nem hoz ki olyat, ami nincs benned, viszont ha nincs a gátláskönnyítés, akkor

maradhat a normális viselkedés.

Mellesleg, anyagilag már emelkedne, nem is biztos, hogy keveset.

2015. ápr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Már csak azért is, mert a fiúnak is szüksége van egy rendezett körülményekkel rendelkező, mentálisan jól lévő apára, így viszont azt látja majd a gyerek, hogy "apám ebbe ment tönkre" és mindent így fel lehet adni, még az életet is, mert az a megoldás.
2015. ápr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
86%

Akármennyire is szapulja vagy becsmérli a másik, ott van lehetőségként, hogy felállok és bevágom magam mögött az ajtót. Nem pedig ütök.


Sajnos hiába mentegeted, erre a viselkedésre nincs mentség.

Amúgy pszichológus és indulatkezelési terápia. Van egy olyan sejtésem, hogy ő maga is bántalmazó családból származik.

2015. ápr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
49%
2-es válaszból kiindulva,nem hinném hogy mindenkinél így van.Én alapban nyugodt,higgadt,veszekedést nem szerető ember vagyok.Ha nagy mennyiséget iszok,annyira kiüt,hogy nem tudom mit csinálok,és agresszív vagyok a javából,török-zúzok,de nem embereket :) Ilyenkor jobb ha senki nem szól hozzám.Ettől függetlenül nem hinném hogy kezeltetni kellene magam,mivel a piának ilyen hatása van nagyon sok emberre,ezt hozza ki belőle,az aktuális állapotot erősíti fel.Viszont súlyosan bántalmazni nem is tudnék senkit(ütni-vágni,stb.,ilyenkor a heppem a poharak,máshoz nem nyúlok,azt könnyen el lehet dobni :) Ha ilyen alkalmakat szívemre vettem volna,már rég a diliházban lennék.A súlyos testi sértés más tészta,főleg mivel egy férfi üti meg a nőt,ez eleve elítélendő,úgyhogy mást nem lehet csinálni csak az alkoholcsapot elzárni,nem történnek ilyen esetek,és az idő előre haladtával másképp fogja magát látni az ismerősöd.Kellenek pozitív megerősítések általa saját magáról,külső személy nem fog tudni ebben segíteni.
2015. ápr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

13-as

Jól gondolod,a szülei heti többszöri brutális verekedéseit hosszú évekig nézte végig,sose tudta melyiknek adjon igazat mert mindkettő ivott nagyon.

Pocsék gyerekkora volt,nem tudott barátokat se felhívni magához mert mindig tartott tőle,hogy pont akkor fog kezdődni a családi brutalitás.

2015. ápr. 18. 15:46
 16/22 omba ***** válasza:
100%

Azt szokták mondani, magyarázat van mindenre, csak mentség nincs.

Szóval én ott vagyok leragadva, hogy még egy ok, hogy tegye le a piát!

Így előadná ugyanazt a gyerekének, amitől ő szenvedett.

2015. ápr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ha az exének csak egy pici agya is van, semmiképpen nem fogadja vissza többet az életükbe. Én olyan embert, aki 1x is kezet emelt rám, biztosan nagy ívbe kerülnék, nem, hogy eszembe jusson vele még kapcsolatot folytatni. Amúgy meg a barátod a saját érdekében szedje össze magát, ne csak más miatt. Bár ha az nem elég jó ok neki, hogy gyereke van, akkor hosszú távon semmi sem az. Szomorú, hogy ilyen gyerekkora volt, de ezzel nincs egyedül, nem menti fel az alól, amit ő művelt.

Te úgy tudnál rajta segíteni, hogy beszélsz vele, és támogatod lelkileg a gyógyulásban. Már ha hajlandó rá. De senkit ne akarj rábeszélni, hogy folytassa a kapcsolatát az exével, aki így viselkedett vele. Miért gondolod amúgy is, hogy ez lehet a megoldás? Tanuljon a barátod a hibájából, hogy a viselkedése miatt elveszítette, aki fontos volt neki. Tegyen érte, hogy normális élete legyen először saját magának, azután akarjon párkapcsolatot.

2015. ápr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

nagyon buta lenne a nő, ha ezután visszafogadná, és ne is erőltesd ezt az opciót, mert a férfi egész egyszerűen veszélyes.

talán azzal tudsz hatni rá, hogy a gyereke is nyilván az ő útját fogja követni. ha agresszív alkoholista, majd utána teljesen összetörik, akkor ezt a példát fogja magáévá tenni a gyerek.

ha a férfi ki tud mászni a bajból, akkor pedig azt.

2015. ápr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy provokatív volt-e a nő (ez max. az ő hülyesége) és teljesen mindegy, hogy két verés közt mennyire szereti(?????) a pasi. Provokatívnak lenni ostobaság, de nem bűncselekmény. Az élettársunkat súlyosan bántalmazni bűncselekmény. Szép kis szeretet...


Ez pont olyan, mint hogyha miniszoknyában sétálok a parkban és megerőszakolnak, akkor lesznek, akik szerint megérdemeltem, meg minek mentem oda kihívó öltözékben...


A nő még így is pontosan egy veréssel többet viselt el, és egy eséllyel többet adott ennek a pasasnak, mint amennyit kellett volna.

2015. ápr. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

ELmegy pszichiáterhez, aki kezeli a

- piálást

- agressziót

- depressziót

2015. ápr. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!