Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Helyes különböző módon elkönyv...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Helyes különböző módon elkönyvelni a gyerekek viselkedését, attól függően, hogy a szülei elváltak-e vagy nem?

Figyelt kérdés

Egy kicsit világosabban: adott egy kamasz gyerek aki az apukájával és nevelőanyjával él. Az nevelő anya választás elé állítja a férjet: vagy én vagy a gyerekeid, mert nem bírok velük. Én nem vagyok elvált, de sokszor érzem ugyanezt a saját gyerekeimmel kapcsolatban. Ki kellene raknom őket?

Másik példa: Egy gyerek mérgében az apjához vágja, hogy utálja és a halálát kívánja, csak azért mert nem kapott laptopot karácsonyra. A nevelőanya véleménye szerint ezt az anyja hatására tette és egy megengedhetetlen dolog...

Az én fiam is mondott már nekem szépet - például azért mert beküldtem a szobájába tanulni és nem engedtem tévézni. Őt vajon ki uszította ellenem?

Persze a kérdés fordítva is igaz: mármint ha a nevelőapuka értelmez másként dolgokat. Itt nem az a lényeg.

Nem inkább meg kellene oldani a gondokat mintsem hárítani a felelősséget?

Ja és ha egy gyerekes nő férjhez megy, akkor a férfi fogadja el a gyerekeit is, de ha egy gyerekes férfi újra nősül, akkor a nőnek már nem legyen semmi köze a férfi gyerekeihez...



2015. ápr. 21. 11:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Ezekben az esetekben azért van egy nagyon fontos különbség. A mostani felfogás szerint a mostohaanyának nem szabad nevelnie a gyereket, mert nem az anyja, a gyerek meg gyakran ezt elég durván kihasználja. A te esetedben meg te nevelted, te tudod is nevelni, rá tudsz szólni. Ez azért óriási különbség. Persze olyan sarkosan fogalmazni szintén nem szép dolog, hogy válassz, én vagy a kölyök, de ilyen esetben sürgősen el kell arról kezdeni beszélni, hogy a tényleg botrányos viselkedésű gyereket az apja / anyja nevelje már meg, beszélgessen el vele, mert mindent a mostohának sem kötelessége tűrnie, főleg akkor, ha nem a vér szerinti gyerekéről van szó, akire ha egy rossz szót szól, már jön a "pofád befogod, nem vagy az anyám" duma.
2015. ápr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Jó kérdés! Hát igen, aki lelépett a családtól (mindegy miért, kinek a hibájából) az könnyen vagdalkozik ezzel, hogy csúnyát mondott a kamaszodó gyerekem, akkor nevelés és fegyelmezés helyett hátat fordítok neki, nem keresem többé.. persze ilyenkor rendszerint ez nem saját ötlet, MINDIG ott van az új feleség, aki uszítja!
2015. ápr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Hát az nagyon rossz kifogás, hogy az anyja rosszul neveli, ezért helyénvaló elutasítani. Már az 5 évesek is jól tudják, hogy mondjuk míg otthon viselkedni kell, addig a nagyinál lehet randalírozni, vagy fordítva... bármelyik otthon nyegle kamasszal meg lehet értetni, hogy hiába beszélhet vissza az anyjának, az apja (és annak a felesége) ezt nem tűrik el a saját otthonukban. De ehhez következetesség kellene, mennyivel egyszerűbb már teátrálisan közölni, hogy "feladom, ez a gyerek borzasztó, nekem ilyen gyerek nem kell"...
2015. ápr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Nézd, azért azt meg kellene érteni, hogy a másik gyereke, az nem olyan, mint a saját. Próbálja az ember a legjobbat adni, szeretni mintha sajátja lenne, de nem mindig megy. Csak azért, mert a partner gyereke, meg nem lesz tökéletes, nem tud neki az ember mindent elnezni, meg bocsátani. Egy idő után tele lesz hocipo.

A példáid amúgy igen sarkitottak.

2015. ápr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

A példáimat a gyakorin kiírt kérdésekből vettem. Az első példánál tulajdonképpen két kamaszról volt szó és a nevelőanyuka igenis választás elé állította az apukát. Az édes anyjuk külföldön dolgozik, tehát a gyerekeket az apukánál helyezték el. 8 hónap múlva az apa választás elé lett téve...

És a második példa is egyik kérdésben van, egy kicsit lentebb.

Persze több hasonló esetről olvastam vagy tudok...

Az első válaszolónak:

személy szerin nem várnám el, hogy az én gyerekeimet ne nevelje más. Persze ez már a játszótereken is látszik néhány szülőnél: az ő gyerekére aztán ne szóljon senki rá... Én örülök, ha más felnőtt is figyelemmel kíséri a gyerekemet és közbe avatkozik ha kell. Ez kellene legyen az anya és nevelőanya közt is. Arról nem is beszélve, hogy a gyerekek tudják, hogy hol mit szabad...tehát a rossz viselkedésüket a nevelőanya nem háríthatja egyértelműen az anyára. (Mint ahogy az egyik válaszoló is írta: a nagyinál más az élet, otthon megint más...)

2015. ápr. 21. 12:10
 6/22 anonim ***** válasza:
Na azt a kérdést én is olvastam. Ott két tizenevesrol van szó, akik konkrétan neveletlenek és tesznek a szabályokra. Semmi köze a helyzetnek a szeretethez. Ahhoz van köze, hogy a park volt egy jól berendezett élete, amibe anyuka hirtelen belelokte a két gyereket - azt se felejtsd el hozzá, hogy nem volt olyan örült szoros apa - gyerek kapcsolt se előtte. Bizony én is választás elé állítanám a páromat ilyen helyzetben. Szerinted itt nőnek nőnek kellene hason csúszni, mert szegény gyerekek?
2015. ápr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

"a rossz viselkedésüket a nevelőanya nem háríthatja egyértelműen az anyára"


Igazad van, és jól látod a dolgokat, de azt figyelmen kívül hagyod, hogy nem mindenki olyan, mint te. Van az az anya, aki kiakad, ha rászólsz a gyerekére, és sajnos van olyan is, aki vagy direkt vagy indirekt módon uszítja a gyereket.

2015. ápr. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ez így van. Uszíthatja az anya a gyereket. De valljuk be - ha az apa kéthetente vagy amikor láthatása van - friss és üde, olyan, aki a gyerekire szánja valóban az időt - mennyi esélye van az anyának az uszítással?...Arról nem is beszélve, hogy a gyerekek egy idő után úgy is át látnak a dolgokon, bármit mond is az anya...Ja, hogy ehhez az apának ki kell tartani a kapcsolattartásban? Hát igen...
2015. ápr. 21. 12:23
 9/22 A kérdező kommentje:

Az első példáról pedig annyit:

Az én fiam eléggé kezelhetetlen mostanában. És nem azért mert valaki ráhagy, vagy uszítja...Egyszerűen ő így kezdi a kamaszkort. Most akkor ki kellene raknom a szűrét?

A két tizenéves gyerek is egyértelműen a nevelőanya keze alatt volt. A kérdésből kiderült, hogy az apuka sokat dolgozott... Akkor miért ne lett volna teljhatalma a gyerekek nevelését illetően? Az anya pedig külföldön volt.

Az élet hoz sokszor olyan helyzeteket, amiktől legszívesebben megszabadulnánk, de nem mindig választhatjuk a könnyebb utat, ugyanis létezik etika, lelkiismeret vagy bármi...

2015. ápr. 21. 12:28
 10/22 anonim ***** válasza:
Te láttál már kamasz gyereket közelről, vagy csak a levegőbe beszélsz? Az első, amit mond a kölök, a neveloszulonek, hogy "nem vagy az anyám /apam" . Úgy Igen nehéz am nevelni.
2015. ápr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!