Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A statisztika szerint ma több...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A statisztika szerint ma több a válás a világon mint bármikor a történelemben? Ezt meg lehet mondani? Magyarországon szerintetek a Kádár-éra idején kevesebb házasság futott zátonyra mint napjainkban? Milyen volt korábbi századokban?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 21. 11:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, hogy a házasság zátonyra futott, csak nem váltak el.
2015. ápr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Hát nem csoda, régen csak akkor lehetett elválni, ha valami nagyon, nagyon alapos ok volt rá. Az, ha gyűlölték egymást a felek, nem volt elég, pl.
2015. ápr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Azt számítsd bele, hogy aki régen elvált, azt megbélyegezte a társadalom, persze már amikor lehetett válni. Na meg főleg a nők, jövedelem hiányában, vagy kevés jövedelemből nem tudták volna eltartani magukat.
2015. ápr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Ebből a szempontból nem hasonlítható össze a két kor,ugyanis még h zátonyra is futott a házasság,az válás nem volt járható út,annak idején a társadalom ferde szemmel nézett az elváltakra.

Ma,itt a liberalizmusban megteheted,a legapróbb dolgokért is már válópert adnak be.Mert nem olyan a rendszer,a kor atmoszférája,hogy ezt tiltaná.

2015. ápr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Szerintem nem csak arról van szó, hogy aki régen elvált az megbélyegzett volt. Azt érzem, hogy nem érte annyi külső impulzus az embereket, aminek hatására menekültek önmaguk és a család elől. Lehet ez az én tévképzetem csak.
2015. ápr. 21. 11:59
 6/17 A kérdező kommentje:
Felmerül a kérdés melyik a jobb? A liberalizmus vagy a kényszer? Esetleg harmadik opció?
2015. ápr. 21. 12:00
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
A kényszer soha nem jó.
2015. ápr. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem kb. ugyanannyi inger érte őket (max. nem ismerkedhettek neten k...kkal)... apukámék és az ő baráti körük a 60-70-es korosztályból tevődnek össze, vagy a rokonok 1-2 évtizeddel idősebbek... a többség azért nem vált el, és azért szokta meg egymást, tényleg, mert ciki volt válni. Idősebbek közül egyedül egyedül a nagymamámék váltak el, mert nagymamámnak elmebaja lett, ön-és közveszélyes lett, de nem volt hajlandó elmenni orvoshoz, ez meg nagypapám és anyukám mindennapi életét veszélyeztette.

De akit ismerek, és jajj, a 20-30-40-50 éve együtt élő álompárnak tűnik... hát, a férfiak mindegyikben csalták a feleségüket, volt, aki fűvel-fával, kiderült, hogy hogy ordítoznak és vitatkoznak egymással elég rendszeresen... a mai világban tuti elváltak volna 10-15 éven belül minimum, mert most már nem bélyegzik őket meg ezért.

2015. ápr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen felesleges régi adatokkal összehasonlítani a mostanit. Még az én gyerekkoromban is faluhelyen ('90-es évek) "ciki" volt válni, hát akkor előtte 20-30-40-50 évvel?

Inkább együtt maradtak, belerokkantak, alkoholizmusba meg ki tudja mibe menekültek, orrba-szájba csalták egymást, de megmutatták: ők nem válnak el.

Megváltozott a felfogás. Ma már nem fog két ember azért együtt maradni, mert ferdén néznek egy elvált emberre. Persze kicsit átestünk a ló túloldalára: konfliktuskezelés és kompromisszum helyett rögtön válnak, ez más kérdés, de alapvetően inkább váljanak el, akiknek el kell, minthogy több évtizeden át megkeserítsék egymás, a családjuk és gyerekeik életét.

2015. ápr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

"Szerintem nem csak arról van szó, hogy aki régen elvált az megbélyegzett volt. Azt érzem, hogy nem érte annyi külső impulzus az embereket, aminek hatására menekültek önmaguk és a család elől. Lehet ez az én tévképzetem csak."


Ez csak egy tényező a sok közül, de közel sem a legerősebb ok. Nézd meg az időseket: az én nagyanyámnak még mindig elképzelhetetlen, hogy valakik együtt éljenek házasság előtt. Vagy házasságon kívül szülni. Épp ilyen képtelenség volt régen, hogy elváljanak, ha egyszer összeházasodtak. Inkább összeszoktak, nem kellett, hogy boldogok legyenek, muszáj volt elválni. A nők jobban rászorultak a férjükre, egy elvált, több gyerekes anyának kivitelezhetetlennek tűnt az újrakezdés, akár egy új szerelem.

2015. ápr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!