Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A statisztika szerint ma több...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A statisztika szerint ma több a válás a világon mint bármikor a történelemben? Ezt meg lehet mondani? Magyarországon szerintetek a Kádár-éra idején kevesebb házasság futott zátonyra mint napjainkban? Milyen volt korábbi századokban?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 21. 11:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%

Sok idős rokonom él és amúgy is több idős emberrel szoktam beszélgetni, többek közt ez is volt téma.


Lényegében tényleg arról volt szó, hogy nem volt divat válni. Rengeteg rossz házasság volt, persze ezt nem mindenki mutatta a külvilág felé. De ezek az emberek még abban nevelkedtek, hogy a házasság végleges döntés.


Hogy az volt a jobb, hogy egy életen át végigszenvedtek egy rossz házasságot, vagy ez, hogy már apróbb hibák miatt is elváltak, nem tudom, mindkettőnek megvolt a maga szélsősége.


Ugyanakkor voltak abban az időben is igazán jó házasságok és most is vannak.

2015. ápr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem ennek az is az oka, hogy manapság a filmek, klipek, könyvek stb. inkább kommunikálják azt, hogy szabados kapcsolat, egyéjszakás dolgok, szex önmagában... ilyenek. Tehát egyetértek egy előző válaszolóval, hogy sok inger éri a párokat.


De ott van tuti a másik is, hogy nem váltak el annyira hamar az emberek. Inkább együttmaradtak. Meg aztán szerintem sokkal könnyebb volt házasságban anyagilag is.

2015. ápr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%

Sok öreg bácsika töltötte, és ma is tölti az egész napját, gyakorlatilag reggel 9től este 9ig a kocsmában, távol az asszonykától, mert annyira jó (volt) a házassága, gondolom... Körülnézek, és a nap közben is nyitva tartó kocsmák vendégköre napközben valóban csak nyugdíjazott korú bácsikákból áll. Bizonyára van olyan is, aki nem házas, vagy már özvegy, de szerintem ez onnan ered, hogy bizony régen így oldották meg a házastársi problémákat. Az asszony kiült a barátnőivel pletykázni, hogy milyen borzalmas férje van, a férfi meg kocsmázik/dolgozik egész nap. És max alvási időre találkoztak. Akkor meg vagy veszekedtek, vagy nem szóltak egymáshoz. Ez talán jobb, mint a válás? Mert faluhelyen nagyon sok ilyen volt/van.


Régen azért nem váltak, mert nem volt értelme. A nő ha fiatal, visszamegy az apja házába, már ha befogadja, de leginkább nem ez a helyzet. Ha meg elvált, senki férfinak nem kell, mert már nem szűz a menyecske. Hát még ha gyereke is van... Max ha özvegy, de akkor legalább fenn tudja tartani magát és a gyerekeit. És kifejezetten kinézték maguk közül azokat, akik elváltak. Nem olyan kis szó ez ám, a társadalom elfogadása vagy kiközösítése nagyon komolyan tudja befolyásolni az ember életét. Az ausztrál bennszülötteknél ha a varázsló kiátkozza a faluból az egyik embert, hacsak nem fogadja vissza, mindenki úgy viselkedik körülötte, mintha meghalt volna, hiába, hogy ott áll mellettük. Végül meg is hal, pedig tudna mit enni. Csak egy példa, de bármelyik szociálpszichológiai könyvben találkozol hasonlókkal, mennyire fontos az embernek a társas közege. Szóval ez nem volt mindegy.


Ma már nem olyan "gáz" válni. Ma már ha elváltál, nem fog utálni senki, és akár még lehetőséget kapsz az új szerelemre is, talán jobb életre. Más a világ, másképp működik. De jól mondja az egyik válaszoló: minden korban voltak, vannak és lesznek is jó meg rossz házasságok.

2015. ápr. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
22%
Valamiért az önmegvalósítást és a boldogság keresését vádként használják, és főleg nők ellen.
2015. ápr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
39%

Nekem a nagymamám és a szüleim is elvált, pedig 40 felett vagyok jóval.


"régen csak akkor lehetett elválni, ha valami nagyon, nagyon alapos ok volt rá. "

EZ nagyon nem igaz.


Mint ahogy az sem, hogy a nők nem dolgoztak. Sőt, kellett is, mert akkor még a személyiben benne volt a munkahely, és volt olyan, hogy "munkakerülés", amit büntettek.

2015. ápr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
64%

Ez milyen statisztika amúgy? Brit kutatók szerint?

Ebben a témában írtam a szakdolgozatom. Jogi és társadalmi okai vannak, de azért annyira nem drasztikus a helyzet, hogy erről túl sokat kelljen beszélni.

2015. ápr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 keine257 válasza:
20%

Komolyan ez a régen a nők nem dolgoztak....

Magyarország gyakorlatilag a 2. világháború előtt agrárgazdaság volt, amit követett a kommunista iparosítás akkor mindenkinek kötelező jelleggel volt munkája, ....

2015. ápr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!