Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kérem valaki segítsen! Ügyvéde...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérem valaki segítsen! Ügyvédek, vagy törvényeket ismerők, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nagy bajban vagyok. Apám alkoholista, már nem bírunk vele. Van 2 idősebb nővérem de ők már elköltöztek. Apám alkoholfüggősége miatt rendkívül aggresszív, és a pénzünk nagy részét elissza/pókerezi, dohányozza. Nagyjából 5 éve anyukám már nem mete neki megmutatni a csekkeket, mert apukám mindig csak leszólta és bántotta, mert nem tudtuk kifizetni. Így már nem is mutatta meg a számlákat, csak eldugta őket, és az ő fizetéséből éppenhogy csak ételt tudtunk venni. nemrég kiderült hogy mekkora adósságunk van, és apám mindent rá kent. Természetesen apám volt hogy fél évet nem dolgozott, csak itthon ivott, így édesanyám 100ezres fizetése tartott el minket. Jelzálogot kellett felvenni a házra hogy ki tudjunk mindent fizetni, amit apám pénzszórása okozott, de minden miatt anyám okolja. Állandóan menekültünk, és már nem megyek vele mert fater engem nem baszogat, de anyut ütni próbálja, amit én persze nem hagyok, ellököm,elé állok épp ami kell. Anyum a húgához szokott menni amikor ilyen van (általában már heti 3-4 napot..) Van egy tervem. Én most érettségizem, utána természetesen dolgozni kezdek diákmunkásként és egyetem mellett is fogok, de a lényeg: anyum el akar válni. Csak az ő nevén van a lakás. Meg lehetne oldani hogy a lakást eladják, de ha apám nem menne bele akkor tényleg nem adhatná el? hisz mindent feleznem állítólag, és anyukámnak annyi kellene, hogy ne az ő 100ezres fizetéséből vonjanak le még 50-et, tudjon albérletbe jönni, velem. Ha sikerül elválniuk akkor ha apám nem tudná neki kifizetni a lakás felét, eladhatnák? Sajnálom a hosszú kérdést de nagyon kétségbe vagyok esve.. mindenkinek köszönöm aki válaszol.

2015. ápr. 22. 23:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kimaradt: a jelzálogot anyum fizetéséből vonják (-50ezer) mivel amikor felvettük, apámnak akkor sem volt állandó keresete. Az elgépelések miatt elnézést, nagyon ki vagyok már merülve. 19/L.
2015. ápr. 22. 23:57
 2/11 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy édesanyád nevén van a lakás, ezek szerint már a házasság előtt is megvolt vagy a házasság alatt de az ő saját pénzéből vette? Ha ez így van, az ő kizárólagos tulajdona, apád csak a házasság alatt megvalósított értéknövelő beruházásokra költött pénz felét követelheti. A bontóperben rendezni fogják a lakáshasználatot, apád józan életét tekintve, nincs esély arra, hogy lakáshasználatra jogosítsák bármilyen formában.


Annak ellenére, hogy a lakás anyukád nevén van, de mégis közös tulajdon, akkor bonyolultabb a helyzet.

2015. ápr. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egy jó ügyvéd kellene. Én szeretnék olyat irni ami segit de sok ötletem nincs.

Közös tulajdonosok, igy közös beleegyezés kell a haz eladasaba az biztos. Igy a ház felét kifizetni akárkinek is az megint rázós.

Ha anyud nem fizeti a hitelt akkor elarverezik a hazat, az meg beleszámít a hitelbe de akkor is kell fizetni a hitelt, esetleg kevesebb torlesztoreszlettel. De ez esetben apud nem tud mit tenni.. A ház el van adva. Most az hogy mennyit vettetek fel és mikor és mennyi maradt a hitelbol az szamit igazan.

Az hogy törvényileg milyen lehetőségek vannak pontosan én nem tudom. Hátha valaki többet tud majd segíteni.

2015. ápr. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A lakást közös pénzből vették, már a házasságuk alatt- viszont apám neve egy papíron sincs rajta, kizárólag édesanyámé. De ha esetleg elválnának, feleződne minden, nem? Így válás után anyumat illetné a lakás fele, és ha elköltözne apámnak ki kellene fizetni a felét neki ha továbbrra is itt akarna laki. Amit nyílván nem tudna, így nem lennének kénytelenek eladni a lakást? Nincs rá valami törvény hogy válás után ha valaki költözni akar a másiknak ki kell fizetni a részét vagy eladni és a pénzt felezni? De köszönöm nektek a segítséget! :)
2015. ápr. 23. 00:26
 5/11 anonim ***** válasza:

1. Hiába nincs a neve a papírokon,a lakás KÖZÖS,mert férj és feleség.

2. [link]

2015. ápr. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez esetben közös a lakás és a hitel is. Tehát anyud ha költözik elvileg csak 25.000 ft a hitelrésze. Vmint ha apád maradni akar a lakásban akkor anyud kérhet apádtóllakáshasználhati pénzt. Simán lehetne h ez miatt akkorbanyudnak ne kelljen hitelt fizetni semmit,és még a tulajdonjoga is megmarad.


De mivel apád alkesz,plusz a munka büdös neki ez nem lesz megvalósithato.


Anyud kérheti a bíróságon a közös tulajdon megszüntetését,így ha apád nem megy bele az eladásba is el lehet adni a lakást. De ha bírósági úton lesz az eladás lehet nem kaptok érte snnyit mint a hitel. Ebben az esetben a fennmaradó hitel még közös.


Anyád megteheti azt is ha apád nem fizeti a hitel részét,nem megy bele az eladásba sem h átviszi máshova a számláját,a hitelt nem fizeti és majd legfeljebb viszi a bank a lakást.

2015. ápr. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
En ugy tudom lehet kerni birosagon a kozos tulajdon megszunteteset. Ilyenkor ertekesitesre kotelezik a feleket,a befolyo osszegbol rendezik a hitelt,a fenn marado resz pedig oszlik el kettejuk kozott. Nekem ezt ugyved mondta.
2015. ápr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A legtöbb baj azzal lenne valószínűleg hogy apám nem engedné anyámnak hogy eladja a házat.. viszont fizetni se tudna neki. Így is meg lehet oldani?
2015. ápr. 23. 20:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Végső soron kényszerárverezik, viszont ebből nem szoktak jól kijönni a tulajok, mert áron alul tudják eladni vagy hosszas, amíg lesz egy sikeres árverés.
2015. ápr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva? Édesanyámat már nem érdekli, a panellakás nagyjából 11 millió ft, 2 millió rajta a jelzálog/hitel, nem tudom hogy melyik verzió, a lényeg, hogy ha sokkal kevesebb, mondjuk 4 millió, neki az is megfelelne, felezve persze apámmal. Csak ki akar szabadulni ebből az életből és albérletbe menni, de ehhez kell a teljes fizetése, ami ameddig megvan a ház, ugye nem lehetséges.
2015. ápr. 23. 23:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!