Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás, gyerektartás. Sosem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás, gyerektartás. Sosem változtatják itt már normális irányba a törvényeket?

Figyelt kérdés

Miféle egy ország az ilyen, mint a miénk, ahol sok szülő felelőtlenül letolhatja magáról a felelősséget a gyerekéért/gyerekeiért válás után? Miért nem lehet végre ezen szigorítani? Sok olyan kérdést olvasni itt is, hogy "hogy lehetne csökkentetni a gyt?" De általában olyanok teszik fel, akik fizetnek nyomorult 20-30 000ft-ot. Miért nem igazságos nálunk ez sem? Ha a gyerekkel élő szülő otthont biztosít neki, ellátja, gondozza, ápolja ha beteg, ő kénytelen a munkáját hozzá igazítani,pénzt áldoz rá, stb, akkor a külön élő fél miért a gyerek tartásának csak a felét, vagy sokszor csak 20-30 000-es alamizsnát fizet? Aki a meglévő gyerekéről/gyerekeiről sem tud tisztességgel gondoskodni, az, hogy mer még újabb gyereket/gyerekeket vállalni? Ez miért nem büntetendő, ez a felelőtlenség? Nem kell a jogokkal jönni, hogy mert joga van szegény apukának/anyukának is új életet kezdeni válás után. Igen, joga az van, de nem egy, vagy több másik ember, főleg nem a saját gyerekei kárára. Milyen vastag bőr van azok képén, akik képesek a saját gyereküket a másik, a gyerekkel élő szülő nyakába tolni kb 90-95%-ban, vagy teljesen?

Tudom, hogy nem csak ilyen van, és vannak akik a válásuk után is nagyon jó szülők maradtak, de annyira elszomorító, hogy sokkal több a felelőtlen.


2015. febr. 20. 14:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
28%
Ez a buntetesed amiert rosszul valasztottal ferjet.
2015. febr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim válasza:
77%
Én most válok. A "férjem" sokall 30000 ft-ot. Hetente 1 órát van a kislányunkkal. Ez neki bőven elég.Ez alatt a rövid idő alatt próbálja játszani a jó apátn Úgyhogy teljesen egyetértek veled.
2015. febr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim válasza:
61%
Kedves 1-es! Gondolom te is az "igazi férfiak" táborát gyarapítod. Persze hogyne, mindig a nő a hibás. Ti meg a szegény kitaszítottak, akik nem tehetnek semmiről!
2015. febr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
54%
Tudom, hogy nincs ket egyforma eset, de en meg azzal nem ertek egyett, hogy nem veszik figyelembe, hogy kinek a hibajabol kerult sor a vallasra.
2015. febr. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
47%
Mint nő, én is egyetértek azzal, hogy egy családcentrikus férfi nem fogja elhanyagolni a gyerekét, aki viszont nem is kíváncsi a gyerekre válás után, ott a párválasztással volt a baj.. Lehet, hogy a férfi a szemétláda, de a nő döntése, kivel vállalt gyereket.
2015. febr. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
30%

Nő vagyok, de nem értek veled egyet.

Miért nem tesznek semmit a nők a házasság megtartása érdekében? Miért válnak, csak azért, mert keresik a boldogságot? Miért nevelik az apuka ellen válás után a gyereket? Ha ennyire teher eltartani a gyereket, miért ragaszkodnak ahhoz, hogy hozzájuk kerüljön?

Kevés a gyerektartás? Miért nem dolgozik és keres az anyuka is? Hogyan fizethetne 20-30.000.- Ft-nál többet az apa, ha csak keveset keres? Neki is meg kell élnie valamiből? Ha nincs lakása, megélhetése, akkor nem tud dolgozni, és még ennyi tartásdíjat sem fog fizetni!

Valóban vannak apák, akik nem törődnek a gyerekükkel, de ők vannak kevesebben. Legalább annyi anya van, aki abból fedezi a saját szükségleteit is, amit a gyerek után kap, mert nincs saját jövedelme.

Nem lehet általánosítani, de nem is lehet egyértelműen az apákat elmarasztalni.

Szívesen megkérdezném erről a kérdező volt férjét is.

2015. febr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
76%

Kezdem azzal, hogy ez a jelenség amiről írtál nem csak Magyarországon él. Külföldön is hasonló a helyzet, és itt ha lehet még kevesebb tartásdíjat fizetnének. Angliában ha az apuka tudja igazolni, hogy ő támogatja a beteg szüleit, a kiskorú testvéreit, akkor a gyerektartást bizony lecsökkentik. Bármily meglepő, de itt sem sok.

Abban sem adok igazat, hogy büntetni kéne ha valaki nem foglalkozik a gyerekével.

Ismerek nem egy olyan apukát akik foglalkoznának a gyerekkel de az anyjuk tiltja. A szerencsétlen apa többszöri panasz után amikor semmi sem történik, csak a szokásos, hogy megint nem láthatja a gyerekét, feladja.

Ismerek olyan apukákat akik a hátuk közepére sem akartak gyereket. Igen, mondhatni ostobák voltak mert hittek a gyógyszerben, és amikor az anyuka közölte, hogy terhes, hiába kérte, hogy vetesse el. A válasz: Az sem érdekel, ha végleg lelépsz, nem érdekel a gyerektartás sem, én akkor is megszülőm. Mondja ezt egy 16-17 éves terhes kislány. Ezek után ne csodálkozzunk ha az apuka aki nem akart apuka lenni, csak a gyerektartást fizeti, és nem vesz részt a gyerek életében.

Nyilván ezzel a gyerekét bünteti, de volt olyan apuka aki erre nekem azt mondta, hogy tudja, de egyszerűen képtelen a nőszemélyt akár 5 percre is látni vagy akár beszélni vele. Nem akar semmiféle kapcsolatot.

Szóval kedves kérdező.

Ha tudom, hogy a partnerem nem akar apuka lenni, akkor teszek róla, hogy ne szüljek. Ha már eleve olyan, hogy van gyereke, de nem foglalkozik vele, akkor nem én leszek a második feleség még egy gyerekkel.

Tessék megtalálni azt a férfit akinek igenis fontos a család, gyerek. Ha el is válnak, az ilyen apuka továbbra is gondoskodik a gyerekéről.

2015. febr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

4. Ez szerintem a gyerekek szempontjából mindegy olyan értelemben, hogy akkor is a 2 szülője egyformán felelősséget kellene, hogy vállaljon a gyerekekért. Ha már válásra kerül a sor, mert nem lehet megmenteni egy házasságot, annak nem a gyerekeknek kellene kárát látniuk. Tegnap volt egy kérdés, hogy valaki unja a férje 3 gyerekét, akik velük élnek. Aki esetleg egyedül neveli a gyerekeit, neki még nehezebb. A fizetés éppen a könnyebbik része a gyerek felnevelésének, nem értem, miért fukarkodik sok szülő, de főleg sok új pár ezen? Persze aki igazán szereti a gyerekeit,annak megválni sem könnyű tőle úgy, hogy válás után nem vele él, de nem is az ilyen szülőkkel szokott probléma lenni sem a gyt fizetésében, sem a láthatásban. Meg ilyen esetekben néha működik a közös felügyelet, ha megoldható, van rá keret.


5. ezzel nem értek egyet, vannak, akik sok év után változnak meg gyökeresen, lesznek felelőtlenek.


6. Én direkt nem apukáról írtam, ha nem tűnt volna fel, hanem a gyerekkel, és a tőle külön élő szülőkről

Egyébként ilyen esetekben, akkor ok, beszéljünk apukáról, miért nem ő vállalja a gyerekeket, kap 30 000 gyt gyerekenként, aztán ebből biztosítson otthont nekik, tartsa el őket, találjon úgy munkát, amit óvodával/iskolával össze tud egyeztetni, meg lehet táppénzen lenni ha szükséges a gyerekekkel.? Hmmm...

Neki is meg kell élni? A gyerekeinek nem kell?

A legtöbb anyuka meg dolgozik, de be kell látni, vannak kik huzamosabb ideig sem tudnak. Ez van. Én nem ismerek olyan anyukát, aki megélne a nyomorult 30-40 ezres tartásdíjból, ha te igen, az biztos nem annyit kap, vagy művész. Az én férjem pedig a temetőbe van, őt ha lehet hanyagold!

2015. febr. 20. 15:39
 9/37 anonim ***** válasza:
38%
6-os...a 20-30 ezerrel letudja...akivel él a gyerek, az nem mondhatja azt a gyereknek, hogy ebben a hónapban már elköltöttem rád 30ezret, nem veszem meg a gyógyszert vagy gyümölcsöt, ruhát ha elszakadt stb....hanem ki kell fizetnie...akkor legyen meg ez a felelősség a különélő részéről is akinek ráadásul napi szintem gondoskodni kell időben is a gyerekről...egyébként egyedül nevelek, sosem kértem gyerektartást, nem a harag beszél belőlem...csak látom a többi anyát akinek tényleg nehéz, a másik fél meg megsem próbál segíteni
2015. febr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
7. Na pont az Angliai gyerekvédelmi törvények kellenének ide. Ez nagyon nem úgy van ott, ahogy leírod, ebben teljesen biztos vagyok. Ott működik a "gyerek érdekében mindent"
2015. febr. 20. 15:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!