Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartásra számítha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartásra számíthatok? Létezik, hogy az apa anyagi helyzete miatt egyáltalán nem ítélnek meg gyerektartást?

Figyelt kérdés

Nem voltunk házasok, 3 gyermekünk van. Még csak most fogom elkezdeni az egész elhelyezéses, gyerektartásos ügyintézést. Szeretnék egy kicsit képbe kerülni a lehetőségeimet illetően.

Az apa bére brutto 210000Ft, ez netto 137000 körül lesz, ha nem kap családi adókedvezményt (eddig kapott).

Nagyjából 3 hónapja vett egy lakást (50%-ban az övé) és a hitel törlesztője után alig marad pénze (97000Ft a törlesztő).


2015. máj. 29. 07:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
17%
A családi adókedvezményt szerintem hagyd nála,függetlenül attól, hogy külön mentek és állapodjatok meg egy korrekt összegben, ami tényleg elég a gyerekekhez. Hiszen gondolom nem véletlenül vette igénybe ő.
2015. máj. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
16%
Ugy tudom, hogy a fizetes 20%a jar/gyerek. Tehat nalatok a fizuja 60%a jar. De mivel a torleszto elviszi madnem az egesz fizeteset, alig marad valami, ezert elkepzelheto, h nem jar semmi. Googlebe ird be, hogy gyerektartas kalkulator. Biztos hoz valami talalatot.
2015. máj. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%
Ennyi fizetésnél 50%-ot fognak kapni a gyerekeitek. A bíróságot maximum annyira fogja érdekelni a törlesztőrészlet, hogy kéri miatta az apa elmegyógyászati kivizsgálását.
2015. máj. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
37%

Gyereket nevelni nehéz, ez kétségtelen, de egy törlesztő levonása után 40 ezren maradt embert még tovább gombolni és még azt is felezni ezért ritka paraszt viselkedés. Nem jogellenes, hanem paraszt, mert a törvénykezés ez lehetővé teszi.


De persze ő a férfi, ezért úgy kell neki, rohadjon meg ott ahol van. Nagyjából ezért nem szabad mára egyetlen nőnek is hagyni, hogy háztartásbeliként otthon maradjon és ne vállaljon munkát. Takarítás, mosás, főzés, mindez kimerítő, mindez ugyanúgy felér egy munkával, és ez nem a befektetett erő leszólása. De ha váltok, minden rajtad csattan, minden ami közös döntés és elhatározás volt, azért csak téged büntet a bíróság.


Fizess és görnyedj, kellett neked gyerek.

2015. máj. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
59%
Igen van. Nem egy apa ezért lett hajléktalan.
2015. máj. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Én megértem, hogy nehéz megélnie ilyen törlesztő mellett, de mikor megvette a lakást is sejthette volna, hogy fizetnie kell és nem a két szép szeméért adnak neki pénzt. Gondolom azt is tudta, hogy valamennyit kell majd fizetni a gyerekei után is. Bár azok után, hogy az önrészt a közösen gyűjtögetett pénzünkből állta, már nem sok jóra számítok.


Az adókedvezmény nem maradhat nála, mert én júniustól egyedülállóként igényeltem a családi pótlékot és ezzel párhuzamosan figyelmeztettek, hogy ezután az apjuk már nem jogosult az adókedvezményre.


Én is dolgozok, de sajnos még így is jól jönne, ha legalább pár 1000Ft-ot tudna a gyerekeire szánni havonta.

2015. máj. 29. 10:17
 7/23 anonim ***** válasza:
48%
Ha az egész fizetését odaadná az sem sok három gyerekre. Ilyen szar fizetésekért dolgozunk éjjel nappal. Öröm, hogy van három gyermeked de az állam semmit nem fog segíteni mert van. Csak a segélyből élőknek ad.
2015. máj. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 45öt mindenképp ítél a bíró.
2015. máj. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%

Na tegyuk tisztaba a dolgokat.

A birosag harom gyerek utan a ferjed fizetesenek az 50%-at fogja gyerektartaskent megitelni, tehat 68500ft-ot. Ebben semennyire sem fogja befojasolni a birosagot az apa hitele, a hitelbol ki lehet szalni, nem kotelezo tovabb fizetni. Sot tovabmegyek a vagyon megosztasnal kerheted a laksra kifitetett onresz felet is, mert a kozosen szerzett vagyonbol allta.

De a maganvelemenyem a kovetkezo: Igaz, hogy a fent leirtak a torveny engedi, sot jar neked, de ne tedd tonkre a gyerekeid apjat, a gyerekeknek szukseguk van ra. Egyezzetek meg ha lehetseges a birosagon kivul, olyan osszegben amit meg tud fizetni, ne legyen hajlektalan. Megis csak a gyermekeid apja!

2015. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Félreértettetek! Én nem akarom tönkretenni, de nekem sem lesz könnyű albérletben, egyedül 3 pici gyerekkel.


Megegyezni nem fogunk tudni, mert ő pont arra hivatkozva, hogy túl sok a törlesztője, egy fillért sem akar fizetni a gyerekek után. Azt mondta, ő először új életet akar kezdeni és ebbe nem fér bele a régi család.

2015. máj. 29. 16:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!