Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ismerősöm még mindig kapja a...

Ismerősöm még mindig kapja a gyerektartást, holott egyik gyereke már 20 éves és dolgozik, a másik most lett 18 és nem jár iskolába 1 éve. Jogosult a gyerektartásra, és ha nem akkor miért kaphatja?

Figyelt kérdés
2012. jún. 7. 08:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a helyzetüket, viszont azt tudom, hogy én is kapok továbbra is pedig 22éves vagyok és dolgozom. Mindezt nem azért mert gyerektartásra jogosulok, annak idején húzódott az ügy és sokáig nem fizette az apám és most visszamenőleg mint tartozást fizeti azt az időszakot. Nálunk ez a helyzet, biztosan az ismerősöd sem ok nélkül kapja...
2012. jún. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés, én például úgy tapasztaltam, hogy erősen bírófüggő. Elvált apa vagyok. Ugyanarra az esetre nézve például kétféle végkimenete volt a bírói eljárásnak. Egyik alkalommal folyamodtam a bírósághoz a gyermektartás megszüntetéséért, hivatkozva arra, hogy elmúlt 20 éves, nem tanul, dolgozik, erre a bírónő lehordott mindennek, hogy igenis a gyereknek még később is alkalmat kell adni, hogy meggondolja magát, továbbtanuljon és stb. Másik alkalommal, ugyanebben az ügyben egy férfi bíró majdnem azt kérdezte, röviden, hogy nem vagyok normális? Hány évig akaorom, hogy pumpoljanak, hány évig akarok még fizetni egy felnőtt, dolgozó ember után? És azonnal megszüntette a gyermektartást.
2012. jún. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!