Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Én vagyok a szemét amiért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én vagyok a szemét amiért elkérem a gyerektartást?

Figyelt kérdés

3 gyermek után a bíróság 3*25000Ft-ot ítélt meg. A volt párom pedig most dühöng, hogy miattam nem tud megélni, mert a hitel törlesztője és gyt kifizetése után semmije sem marad.


Fűnek-fának azt mondogatja, hogy én kihasználtam őt és még most is rajta élősködök.

Mi a csodát tegyek, hogy végre abbahagyja.


A gyerektartásról nem tudok lemondani, mert nem állok olyan jól. Most lesz a 3. hónap, hogy utalnia kell a gyt-t és már most teleharsogta az ismerősöket, hogy miattam már egy forintja sincs, pedig még meg sem kapta a fizuját.


Azt mondta, hogy amint tudja kéri a csökkentést. Ezt mikor teheti meg?


A br bére 240000Ft ez netto 157000Ft, ebből 75000Ft a gyerektartás és 50000Ft a hitel.

Ez így tényleg nem jó, de ha nem jön ki, minek vágott bele egy lakás megvételébe? Miért nekem kellene eltekintenem a gyerektartástól?


2015. máj. 26. 14:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
36%
Gratulálok! Miért is váltatok?
2015. máj. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
41%

* minek vágott bele egy lakás megvételébe?


Jobban esne a megtépázott lelkivilágodnak, ha a híd alatt lakna a gyermekeid apja?

Elégtételt éreznél?

2015. máj. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
30%

Ha fordított helyzet áll be, és te leszel rászorulva, akkor ő is intsen be, hogy neked csak a gyt jár? vagy erre az érdekes helyzetre még fel sem készültél?

Vigyázz, mert hamar megtudja az ember tapasztalni azt amit ő másnak okoz.

2015. máj. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
23%
Minek verte be a genyót háromszor is? Csak akkor lennél te a hibás ha előre eltervezted.
2015. máj. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem vagy szemét. Ha válás után vette a lakást, akkor a törlesztőrészlet megállapításánál számolnia kellett volna a gyerektartással.
2015. máj. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
48%
vajon miért váltatok el, vajon miért...?
2015. máj. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%

Az előttem válaszolókkal ellentétben én nem gondolom azt, hogy neked kellene rosszul érezni magadat.

A bíróság hozott egy ítéletet, ezt minden résztvevőnek be kell tartania. A volt férjed a jövedelme kb. 48 %-át fordítja a 3 gyermeke eltartására, ami a bírói gyakorlatnak általánosan megfelelő ítélet volt, egyáltalán nem kirívó.


Mindkét szülőnek kötelessége a SAJÁT gyermekeinek eltartásáról gondoskodnia- még a saját megélhetése terhére is, nemhogy a hitelei terhére. Ezt nem én mondom, hanem a hatályos jogszabály lényege.


Nem tartom kirívó összegnek a 25 eFt-ot sem gyermekenként, nyilván a volt férjed a bíróságon is elmondta, hogy milyen egyéb terhei vannak, mindezek ismeretében született eza bírói döntés.


Egyébként főszabály szerint 2 év múlva kérhet újratárgyalást etekintetben, de nagy általánosságban ha a jövedelmi viszonyai nem változnak drasztikusan rosszabb irányba (vagy nem kerül a képbe még 1-2 akárhány eltartott saját gyermeke pl. egy új kapcsolatból), akkor viszonylag kevés az esélye az ÉRDEMI csökkentésre (gondolom a gyermekenkénti pl. 5-5 e Ft nem nagyon húzná ki a bajból).


Az egyikőtöktől sem elegáns és felnőtt viselkedés, hogy telekürtölitek ezzel a várost, ez kizárólag a kettőtök ügye. Ha megteheted, akkor tedd meg, hogy normális, kultúrált, tiszteletteljes hangnemben leültök megbeszélni, hogy mit szeretne, van-e olyan dolog, amiben tudtok/tudsz rugalmas lenni.


Még egyszer: nem kötelező vele semmiféle egyezséget kötnöd, mert a bírói ítélet mindkettőtökre kötelező erővel bír. Emberi szempont lehet, hogy esetleg meghallgatod, hogy ő hogyan képzeli a tartásdíj fizetését és esetleg - LEPAPÍROZVA, tanukkal stb.- egy rövid, határozott időre tudsz-e számára kedvező módon eltérni az ítélettől (pl. 3 hónapig csak gyermekenként 20 eFt-ot kérsz, majd a havi lemaradt 15 eFt-okat újabb 3 hónap alatt részletekben törleszti- valami ilyesmire gondolok)- feltéve, hogy a helyzetében valami változást vár.

Hosszú távon természetesen nem.

A gyermekeitek érdekei remélhetőleg mindkettőtök számára előbbrevalóak az egymás elleni bosszúnál.

2015. máj. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

De könyörgöm, mit okoztam én neki?


Nem kergettem fegyverrel a barátnője ágyába sőt azt sem kértem, hogy ne tartson igényt láthatásra. Ő mégis megtette. A közös lakásunk felét kifizettem neki, abból is vehetett volna egy kisebbet, de nem, neki az nem jó. Most ezek után még tényleg nekem kell magyarázkodni, hogy miért kérem el azt amit megítéltek?

2015. máj. 26. 14:27
 9/27 anonim ***** válasza:
14%

Azért lásd be, a maradék 80 ezer forintból albérletet/hitelt és rezsit fizetni, úgy, hogy mellé még enni és ruházkodni is tudjon, majdhogynem lehetetlen.


Valami köztes megoldás nincs? Kevesebb tartásdíj, pl. gyerekenként 20 ezer forint? Papíron persze maradjon a régi, mert nem biztos, hogy mindig ennyit tud csak fizetni. Aztán lehet, hogy pár hónap alatt talál valakit az exed, és akkor ketten tartják fent a lakást, és neki is jobban jut mindenre, akkor már vissza lehet állni erre az eredeti összegre is.


Az a baj, hogy ha ragaszkodsz a teljes tartásdíjhoz, előbb-utóbb csődbe egy a férjed, vagy megelégeli, és elmegy inkább minimálbéres részmunkaidőre, hogy tudjon mellette feketézni. És még meg is érteném, ha nem akar éhen halni...

A másik, hogy az ő rossz körülményeinek a gyerekeitek is viselik majd a következményeit: soha egy értelmes közös programra nem futja majd, mert megélni sincs pénze. Az apjukkal az lesz az összes élményük, hogy ülnek otthon vagy a TV előtt, mert még egy mozira vagy pizzázásra se telik.

2015. máj. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
68%

9 vagyok. Bocsi, a fél lakás árát nem tudtuk korábban, így nem értem a felháborodását. A kérdésedből nem derült ki, azt hittem, az utcára került, és hitelből volt kénytelen megoldani a lakhatását.


Így nem biztos, hogy érdemes kompromisszumot keresni, mert hát ha valaki annyira meg van szorulva, akkor egy fél lakás ára mellé nem kell sok hitelt felvenni ahhoz, hogy egy kis garzonra fussa.

2015. máj. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!