Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen lehetőségeim vannak?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen lehetőségeim vannak? Ezután anyósom tényleg megteheti, hogy egyik napról a másikra kitesz minket a házból?

Figyelt kérdés

"Válunk" és a párom egy ritka nagy hülyeséget csinált. Sajnos nem jött össze a közös megegyezés az anyagiak és a gyerektartás terén. A párom a fejébe vette, hogy ki akarom forgatni mindenéből. Mivel nem akarta, hogy a gyerekek miatt kitúrjam a házból /a válás végéig maradni akartam a házban/, haszonélvezetet jegyeztetett be az édesanyjának a ház 100%-ra a tulajdonos ő maradt. Az anyja pedig a hétvégén felszólított minket, hogy 1 hét alatt hagyjuk el a házat.


A párom szerint ez is az én hibám és ezért nem akarja elismerni, hogy a felújításra odaadott pénz nekem járna /3,5M van róla papír/. Már azt is a fejemhez vágta, hogy gyerektartásra se számítsak. Ezt megteheti? A netto bére 170000Ft. Én eredetileg 3*25000Ft-ot akartam tőle kérni, de szerinte így maximum 5-5000Ft-ot fog megítélni a bíróság.


Anyósom azt sem akarja megengedni, hogy a bútorainkat elvigyük, pedig az szerintem járna.


Mi a fenét lehet ilyen esetben csinálni?


2015. jún. 15. 07:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Volt bármilyen papírotok? Legalább élettárs vagy valami..

Egyébként szerintem ha ilyen rövid a határidő, akkor most azonnal menj el a bíróságra. Ugyanis a haszonélvező kirakhat. Ha akarja, még a fiát is kirakhatja, hiába tulajdonos. Szóval ezt vedd komolyan és kérdezz utána, hogy milyen lehetőségeid vannak hivatalos úton.

2015. jún. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is, van odaszóló lakcím kártyátok? Ha igen, kissé bajosan tud kitenni anyós, de ki tud, mivel haszonélvező, tehát sürgősen keress lakást vagy bármilyen helyet ahova menni tudtok, viszont itt megint indul a baj, mert a gyerekek lakcíme is a "régi" házba szól, tehát előnnyel indul párod a gyermekelhelyezésnél, mivel a gyerekek érdeke, hogy ne legyenek kiszakítva a megszokott környezetből, de ha csak a te bosszantásodra indul meg a jogért és van hol laknotok, akkor nem számít.


Neked van kereseted? A 3 gyerek miatt a fizuja 50 %-áig lehet megítélni a tartást, ez 85 ezer, nem biztos a 25 ezer fejenként, de az 5 ezer nevetséges, a bíró is körberöhögi majd a drága párodat. A fejenként 15 reálisabb.


Ha van számlád a felújításról és hogy ez a te magánvagyonodból lett finanszírozva, akkor nyugi, vigyázz rájuk és vagyonmegosztásnál nyújtsd be a bíróságnak, meg fogod kapni az összeget valamikor, tehát most még ne számíts rá ha ennyire nem együttműködő. Vagy kézbe, vagy a behajtó "kiveri" belőle.


Tehát keress egy ügyvédet és egy lakást ahova mehettek illetve pár markos ismerőst, aki segít pár bútort elhozni. (az összes nem jár neked, de egy része igen ha közös pénzből van)

2015. jún. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A gyerektartás mindenképp fizetnie kell!Ha nem irány a bíróság. Amennyiben nálad helyezik el a gyermekeket, kérhetsz lakáshasználati jogot a nagykorúságukig. Nem tehetnek akkor ki, függetlenül attól ki a tulajdonos.
2015. júl. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lakáshasználati jog közös tulajdonú ingatlannál van. Ebben az esetben nem erről van szó. Egy 100 %-os tulajdonost nem fognak kirakni azért a saját házából, mert a gyerekei anyja csak a híd alá tud menni, akkor nem az anyuka kapja a gyerekeket hanem az apa, ennyi.
2015. júl. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
6-88. §-ok) elterjedt, hogy a házastársaknak és gyermekeiknek a lakás használatához fűződő jogát attól függetlenül részesítik védelemben, hogy a lakás mint “vagyontárgy” melyikük tulajdona vagy bérlete.
2015. júl. 10. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"A Csjt. 31/B. § (2) bekezdésével egyező szabályozást tartalmaz a (2) bekezdés első mondata a házastársak kiskorú gyermekének lakáshasználati jogáról, ami összefügg a Szülői Felügyelet Cím 155. § (2) bekezdésében foglalt azon rendelkezéssel, amely a kiskorú gyermek gondozásának, nevelésének körében a lakáshasználat biztosítását is a szülő(k) kötelezettségévé teszi. " Ezek alapján ki tudod keresni az irányadó szabályozást, de keress ügyvédet.
2015. júl. 10. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!