Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hazassag nelkul, apasagi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hazassag nelkul, apasagi nyilatkozattal ha szetmentunk a parommal, szamithatok gyerektartasra megegyezes hianyaban?

Figyelt kérdés
Szetmentunk a parommal,de nem voĺtunk hazasok. En most GYEDen vagyok es hat ez eleg keves ahhoz, hogy ellassam magunkat. Az apuka csak kovetelozik es zaklat. Ha ugyvedhez fordulok, lehet ra esely,hogy kapjak gyerektartast? Nagyon jol keres! Vegulis o az apja,nem?
2015. jún. 15. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bírósághoz kellene fordulni. Tartásdíj természetesen jár; hogy ő-e az apja, azt én nem tudhatom, de ha tett apaságot elismerő nyilatkozatot, akkor igen, jogilag kötelezhető a fizetésre. Eszeveszett nagy összegre azért ne tessék számítani, habzsidőzsi az nem lesz (már ha fizet egyáltalán).
2015. jún. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hat kozel 400.000et keres, ugy tudom hogy a jovedelme 15-25%-at szoktak

igen, 100% hogy o az apja, tett apsagi nyilatkozatot es o is tudja es nem is tagadja hogy o az apa

Igazabol nem tartjuk a kapcsolatot, csunyan osszevesztunk ezert mivel nem is beszelunk, igy az ugyved nelkuli megegyezes kizarva

melleslg azert hagytam el,mert mar 1 eve vert..persze bizonyitani ezt nem tudom, szoval gondolom ez teljesen jelentektelen


De akkor valoperes ugyvedhez fordulhatok ezzel?

2015. jún. 15. 09:54
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Nem hiszem, hogy válóperes ügyvédhez kellene fordulnod, mert itt gyermekelhelyezésről, tartásdíjról van szó. Hogy ezt hol kell kérelmezned, nem tudom, de az biztos, hogy jár gyerektartás. Amennyiben az apa szeretne élni láthatási jogával (mert az is lesz neki), és félsz vele egyedül hagyni a gyereket, hozd fel az agressziót is. Ha orvosi papírok vannak a bántalmazásról, vagy pszichológus megállapítja, hogy a gyerek fél, lehet szabályozni a láthatást, hogy csak felügyelet mellett történhessen.
2015. jún. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fordulhatsz persze, de a bíróságé a döntő szó. Az ügyvéd jól jöhet, megírja a keresetet felvilágosít stb. kérdés mennyit ér ez neked. Párod hozzáállásától függően lehet kelleni fog lehet nem. Párodnál meg a bejelentett munkabér vagy jövedelem számít. Plusz a 20% csak irányadó de abszolút nem kötelező. Mondhat mást is a bíró.
2015. jún. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ilyen magas nettónál a 10 % a reális, tehát 40 ezer, ebből már vígan el tudod látni a gyereket a te bevételeddel ha okosan gazdálkodsz a pénzzel. De egyébként mivel apasági nyilatkozatot tett jár a gyerektartás. Azután a gyerek után is kell fizetni, akit egy házas ember egyéjszakás kapccsolatban hozott össze és bizonyítottan az övé.


A bíróságokon van ingyenes jogi tanácsadás bizonyos napokon. Neten keress rá. Ott meg tudják mondani hogy tudod elindítani, mire van szükséged. Az agressziót pedig nehezen bizonyítod és a bántalmazást ha sose vetettél fel látleletet. Ha még GYED-et kapsz gondolom 2 év alatti a gyerek, őt még apuka nem igazán viheti el egész hétvégékre, de készülj fel rá, hogy minden második hétvégén nála lesz a gyerek és jogosan ha keresztbe akar tenni neked vagy szereti a gyerekét és látni szeretné. Arról hogy a gyerekkel hogy bánik és egyedül lehet-e nála arról a későbbiekben kirendelt szakértő mond véleményt.

2015. jún. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen. Egyszerűen levonják a béréből.

Amennyire tudom, pont azért kell apasági nyilatkozatot tenni, hogy ilyenkor ne kelljen az apa kilétét bizonyítani. Az, hogy ki is "csinálta" a gyereket, nem számít, csak az, hogy ki írta alá a papírt.

Ha vert, akkor még mindig fel jelentheted. Sajnos komoly bajok vannak, és még akkor is minimum meghurcolják, ha nem tudod bizonyítani, és még csak hozzád sem ért. Persze állítólag ebben a témában is büntetik a hamis tanúzást.

2015. szept. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!