Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A közös felügyelet és a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A közös felügyelet és a váltott nevelés között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Most válófélben lévőknél az egyik fél a közös felügyelet szót úgy magyarázza, hogy az egyik gyermek egyik szülő, másik a másik leendő címére legyen majd bejegyezve, így 50 % joga lesz minden döntésben.
2015. júl. 11. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így nem igaz, nem azon múlik, hogy hova van bejelentve a gyerek, mert ha ezen múlna, akkor az logikusan azt jelentené, hogy csak azzal a szülővel kapcsolatban van döntési joga a szülőnek, aki hozzá van a bejelentve, a másikhoz semmi köze.

A közös felügyelet az közös felügyelet, tehát eleve mindkét szülőnek azonos jogai (és kötelezettségei) vannak.

(Ha a lakcímnek lenne ebben a formában jelentősége, akkor egy gyermek esetében nem lehetne közös felügyelet, pedig lehet.)

2015. júl. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Közös felügyelet mindössze annyit jelent, hogy a különélő fél beleszolhat a főbb döntésekbe. Név változtatás, pálya/iskolaválasztás, külföldi letelepedés. Ennyi!

A váltott nevelés 1 hét itt 1 hét ott. De ilyet csak közös megegyezéssel hagynak jóvá!

2015. júl. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem "ennyi". Az imént felsoroltak éppen azok, melyekbe a külön élő szülő véleménye is számít akkor is, ha nincs közös szülői felügyelet (KSZF). KSZF esetében tulajdonképpen megmaradnak az eredeti szülői jogok és kötelezettségek mindkét szülőnél, tehát a gyereket ugyanúgy képviselheti a külön élő szülő is. A KSZF-nek nem feltétele a váltott felügyelet.


A váltott felügyelet legismertebb változata a heti váltás, de tulajdonképpen bármiben megegyezhetnek a szülők (ami nem ellentétes a gyermek(ek) érdekeivel - ellenkező esetben a bíró nem hagyja jóvá a megállapodást).


KSZF-et csak közös megállapodással lehet kérni, a bíró ezt nem rendelheti el. Igaz, egyes jogokat ennek hiányában is a külön élő szülőhöz rendelhet.

2015. júl. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miket rendelhet a különélő szülöhöz? És mi alapján? Érdekel. .. Köszi
2015. júl. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha például eddig a gyerek(ek)et mindig a jövőbeni különélő szülő vitte edzésre, vagy angol tanfolyamra, akkor erre a bíró feljogosíthatja KSZF nélkül is (vagy egyéb, a gyermek gondozásával, nevelésével összefüggő egyes feladatok ellátására, és kivételesen a vagyonkezelés és a gyermek vagyoni ügyeiben a törvényes képviselet teljes vagy részleges gyakorlására).
2015. júl. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!