Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Adójóváírás, családi pótlék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Adójóváírás, családi pótlék és adókedvezmény is beleszámít a tartásdíjba?

Figyelt kérdés
Elváltam már néhány éve.Azóta új családom van és ebből a kapcsolatból 3 gyermekem.Az előző házasságomból született egy gyermekem.Az lenne a kérdésem,hogy a családi pótlék és adókedvezmény stb,amit meg igényelhetek a 3 gyermek után,beleszámít a gyerektartásba,ha azt letiltással kérte az exem?Mert ugye ezek miatt a "juttatások"miatt megnő majd a nettó fizum is.
2010. nov. 17. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Tudtommal családi pótlék nem, a többi igen. Kérje az új házastársad a saját nevére a családit, az a biztos.
2010. nov. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kérje az új aszsony a családit, meg vegye ő igénybe az adókedvezményt, ameddig tudja, te csak a maradékot (megosztható).
2010. nov. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valószínűleg,akkor a munkahelyemen is tudnának ebben segíteni(adójóváírás)?Szerencsére egy helyen dolgozunk a feleségemmel.

Talán az is elég lesz,ha szólok,hogy a munkabéremet vegyék csak ezentúl is alapul.Bár valami új bérszámfejtő progival számolják a fizetéseket.Lehet ezt is betudnák valahogy állítani rajta(progiban)?

Bár,akkor nem értem,hogy a múlt és e hónapban miért vették figyelembe az adókedvezményt?Lehet,mert nem foglalkoztam vele,az irodistáknak meg nem az a dolguk,hogy figyeljék,hogy mennyit és miből is vonnak pontosan.

Azt tudom,hogy néhány 1000-rel többet kap 2 hónapja és ,ahogy számoltuk a feleségemmel az adókedvezményből is vont a munkáltatóm gyerektartásra.Úgy vette,mint fizu.

2010. nov. 17. 15:41
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyermektartásdíj alapjaként a kötelezett alábbi jövedelmei szolgálhatnak alapul: a bérköltség címén juttatott összes járandósága (alapbér, bérpótlék, kiegészítő fizetés, prémium, jutalom, 13. és további havi fizetés, stb.), a rendszeres személyi juttatások (alapilletmény, illetménykiegészítés, illetménypótlék, egyéb kötelező pótlék, 13. havi illetmény, stb.), valamint a személyi jellegű egyéb kifizetésként, illetőleg nem rendszeres személyi juttatásként járó egyéb jövedelem (végkielégítés, betegszabadság idejére járó díjazás, túlóra, ügyeleti díj, távolléti díj, stb.)

A családipótlék nem, de az összes többi jövedelmed igen, az adókedvezmény is.

2010. nov. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szerintem ez igazságtalan így.

Köszönöm,hogy ezt leírtad nekem.

2010. nov. 17. 17:09
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Ismered a mondást? Minden vitának 3 oldala van: a tiéd, az enyém és az igazság...

A te szempontodból nyilván igazságtalan. Az egyedül maradt anyuka oldaláról egészen biztosan nem. Az igazság meg... A gyereket el kell tartani és ahhoz bizony pénz kell.

2010. nov. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Januártól lesz ez inkább gáz, 3 gyerekre már szép adókedvezményt kaptok majd. Viszont ez KIZÁRÓLAG a közös gyermekeiteket illeti majd. Akkor sorrendben:

1. Családi pótlék nem tartozik a gyerektartás alapjába.

2. Családi adókedvezményről:

„A családi adókedvezmény nem tekinthető a kötelezett jövedelmét befolyásoló, olyan juttatásnak, amelyet a gyermektartásdíj alapjául szolgáló nettó jövedelem kiszámításakor külön figyelembe lehetne venni [Csjt. 69/C. §; 1995. évi CXVII. tv. 40. §; 4/1987. (VI. 14.) IM r. 10–11. §-ok].”

Szerintem a munkahelyeden kérdezz rá, hogy tudják-e külön kezelni a családi adókedvezményt a bérszámfejtéskor. Erre a törvényre hivatkozz. Ha nem segítenek, vagy igényelje a párod, vagy legyél önadózó és évvégén kérd egyösszegben az Apehtól, akkor biztosan nem vonját a gyerektartást.

3. Ugyanezt tudom javasolni az adójóváírásról. Vagy igényelje a párod, vagy kérjétek egyösszegben, akkor nem vonják belőle a gyerektartást.

2010. nov. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A családi ptólékhoz még annyit, hogy azt már régóta nem a munkahely utalja, hanem a MÁK-tól jön, így abból semmiképpen nem vonják a gyerektartást, ha a saját nevedre kérde sem.
2010. nov. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2010. nov. 18. 18:17
 10/10 anonim válasza:
Szerintem is elég igazságtalan így! Az Én férjemnek is van egy gyereke az előző kapcsolatából! Mire fel vonnak abból az összegből gyerektartást, amit a kettőnk közös gyermekére add az állam?! Ez felháborító! Szeretnénk még egy gyerkőcöt! Akkor a két gyerek után még több a családi kedvezmény, így aztán még több a gyerektartás? Bezzeg nagycsaládosok nem lehetünk három eltartott gyerekkel??? Ez így marhára nem jó!!!
2012. ápr. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!