Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kötelességem odaadni neki a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kötelességem odaadni neki a gyereket hétvégére? Ez szerintetek is megbocsájthatatlan?

Figyelt kérdés

A férjem egyre durvuló alkoholproblémája miatt válunk. 3éve, még a terhességem alatt kezdődtek a problémák. Már nagyon sokszor kerültem a szélére annak, hogy véget vetek ennek, de mindig ígért, egy-két hónapig javult a helyzet, aztán megint visszaesett. Nem bírom tovább, és tegnap betelt a pohár. Olyat tett, ami megbocsájthatatlan, ezt be is látta, ma becsomagolt és elment.

Testvéremet most vették fel az egyetemre, és kimentünk volna kicsit megünepelni. Férjem vigyázott volna a kicsire, aki 2,5 éves. Először átmentünk anyukámékhoz, hogy tesóm is összekészüljön, aztán jötta nagy vihar. Kb másfél órával azután, hogy elmentünk itthonról, felhívtam, hogy minden rendben van, haza értek-e a vihar elől (mert játszótéren voltak). MÁr akkor hallotam a hangján, hogy valami nincs rendben, hogy ivott. Persze tagadott mindent.

Csak nem hagyott nyugodni a dolog, hazajöttem megnézni, hogy mi a helyzet. Fél10-kor értem haza, nyitva volt a bejárati ajtó, a férjem a földön feküdt kiütve, állt a piaszag a lakásban, a teraszajtó mindkét szárnya tárva nyitva, a gyerek szerencsére bent aludt, de amúgy ki szokott járkálni mostanában éjjel, így bármi történhetett volna. A férjem semmire nem kelt fel, aztán sikerült felkeltenem, hogy mi van, járni nem tudott a piától, kiabált velem, hogy mit szekálom, takarodjak el stb., majd bevonult a gyerek szobájába és visszaaludt a földön. Zokogva hívtam anyukámékat, hogy jöjjenek értünk, arra sem kelt fel, hogy összepakoltam a cuccokat, és kivettem a kicsit az ágyból és elmentünk. Ma kiderült, hogy végig egy lepusztult undorító talponálló kocsmában voltak, ahol vedelt a gyerek mellett.


Lényeg a lényeg, azért írtam le ezt ilyen hosszan, mert úgy gondolom, hogy ez olyan mélypont, ami már a gyerek épségét veszélyezteti, és hogy lássátok, nem kisemmizni akarom, vagy a gyerektől eltiltani, hane megvan az okom arra, hogy egy jó ideig ne bízzak meg benne, Igazából reménykedtem benne, vagyis nem gondoltam, hogy ilyen súlyos a probléma.

Jövő héten beadom a gyerekelhelyezést meg mindent, de el szertném érni, hogy amíg ilyen kicsi, addig semmiképp se vihesse el teljes hétvégére, mert ezek után semmilyen szinten nem bízok benne. Van erre mód? Hogyan tudnám ezt bizonyítani (mert amúgy egy jó kiállású, ápolt férfi, nem néz ki lepukkantnak stb.)?

Köszönöm a válaszokat.



2015. júl. 26. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérvényezd, hogy a láthatás csak felügyelet mellett lehessen lehetséges.
2015. júl. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben tanúkkal igazolható a férj súlyos alkoholizmusa, megvonhatják (jó eséllyel meg is vonják) tőle a láthatás jogát.
2015. júl. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is emiatt váltak el, még 3 éves voltam. Most 19 vagyok és az apám az utóbbi 2 hónapja hagyott fel az ivással. Egy műtét miatt. Amióta nem iszik nagyon jól megvagyunk vele, de eddig soha semmit nem segített nekünk (gyerektartást sem fizetett).

Hagyd el, majd idővel talán rájön mit veszített.

2015. júl. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Megbocsájthatatlan. Én a helyedben valószínűleg olyan dührohamot kaptam volna, hogy a szemeit kikaparom, ha magánál van, ha nincs. Keress egy jó ügyvédet, bár bíróság nincs a földön, aki egy ilyen senkiházira rá bízna egy gyereket. A láthatási jogot mindenképp megpróbálnám megvonatni tőle, vagy ha nagyon muszáj, akkor csakis a saját felügyeletem mellett egy-egy óra talán kéthetente (ha egyszer is kicsit is becsicsentve jönne, soha többé nem láthatná a gyereket). Eszedbe ne jusson neki soha többé megbocsájtani. Az ilyen ember annyira buta, hogy semmit nem képes felfogni és értékelni.
2015. júl. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Persze megint jön az ígéretekkel, hogy ez most annyira durva, hogy muszáj rendbe hoznia magát, és megmutatja, stb., de már annyiszor játszottuk el az ígérgetéseit, hogy elegem van. Hozza rendbe magát, támogatom, de már külön. Bár ha eddig egy szerető család és egy tündéri kisfiú, aki imádja, nem volt elég ahhoz, hogy felhagyjon az ivással, akkor nem hiszem, hogy most, amikor már kontroll se lesz, abbahagyja.

2015. júl. 27. 10:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy előre nem tudható, hogy ki mi miatt hagyja abba a pijálást. Ha abbahagyja.

Most a válás kézenfekvő következmény.

Kérvényezd majd a válás során, hogy kizárólag a te felügyeleted mellett látogathatja, láthatja a gyereket.

2015. aug. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Remelem, nem adtad oda neki felugyelet nelkul! A valas hogy all? Ideiglenes intezkedes soran feltetlen kerd, hogy max csak felugyelettel lathassa!! Mert a valas sokaig eltartgat es addig is kell hivatalos papir!!!
2016. jan. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!