Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mikor döntötted el, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor döntötted el, hogy elválsz? Nem a másik fél "bűnei" érdekelnek, inkább az: hogyan ismerted fel magadban a döntést, hogy ez már biztos és nem csak egy hullámvölgy a házasságodban. Mit éreztél?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, hogy most pont azon a ponton vagyok, amikor úgy érzem, döntenem kell. Vagy megszokom így a férjem és berendezkedek a mostani életbe, mert ez már nem változik... vagy elválok.


De nagyon megdöbbentett, hogy nincs bennem sem harag, sem gyűlölet, nem kívánok veszekedni és semmit sem kérek. Csak végtelen szomorúság és a bizonyosság dolgozik bennem.


Vagy a lassú haldoklás ebben a kapcsolatban és kirakat házasság, vagy felszívom magam, erőt gyűjtök és rendezem a külön életemet a gyerekkel.


De nem tudom...soha nem gondoltam volna, hogy ez történik és ezen fogok agyalni. :(



2015. szept. 18. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mi a férjed bűne?És mi hiányzik az életetekből?Nem vagy lefoglalva?Unatkozol?A feleségem pont ezeket mondta nekem,és ezt az oldalt szokta olvasgatni,egy ujabb kérdés ami arra ösztönzi azokat a házasokat akiknek mellék vágányra futott a kapcsolatuk,hogy ne beszéljék meg problémájikat ne ujitsák meg kapcsolatukat,hanem rombolják le,és valamelyik fél neveljen inkább egy lelkileg összetört gyermeket,gratulálok..
2015. szept. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Barátnóm azt mondta,ő akkor tudott dönteni,mikor azt érezte már annyira fáj,hogy nem bírja elviselni.

Én mostanában kezdem felismerni,de még nem vagyok 100%-ig biztos.Talán még nem fáj eléggé.

Igazából azért tartok itt,úgy érzem, mindent megpróbáltam,többször megbeszélni (kb.1-2 hétig volt változás),próbáltam én kedvesebb lenni,a kedvében járni,nemhogy értékelte volna,követelőzött.

Szóval igazából feladtam.Én feladok mindent,az én vágyaim évek óta nem teljesülnek.Azért nem akarok maradni,hogy kiszolgáljak valakit,aki értünk semmit nem tesz.

2015. szept. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindenki annyit, meg azt kapja vissza egy kapcsolatban mint amit beletesz. Hazugsag, az, hogy az egyik fel mindent megtesz a masik meg semmit.
2015. szept. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.Nem értek veled egyet.Sok férfinak kényelmes,hogy kiszolgálják,nem számít,hogy az asszony beteg,fáradt.

Sokszor hülyének nézik a másikat,ráadásul,ha otthonról azt a mintát hozta,hogy az anyja cseléd volt,azt várja el a feleségétől is.

Persze van fordított eset is,ahol a férfi ad bele jóval többet.

Ha mindenki annyit kapna,amennyit beletesz,nem lenne annyi boldogtalan ember.

2015. szept. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-es. Ez csak valasztas kerdese. Ha olyat valasztasz akit korbe kell ugralni, akkor utana nem kell sirankozni. Ilyen dolgok mar az ismekedesi fazisban kiderulnek. Csak a tobbseg nem folalkozik a jelekkel, hanem sodrodik az arral.
2015. szept. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amikor már úgy éreztem, hogy ennyi, elég, nem csinálom tovább. Nehéz döntés volt, de amikor már egyre többször járt azon az agyam, hogy mennyivel lesz másabb az életünk nélküle, már kevésbé fájt. Nem volt egyszerű, és az érzelmek minden fajtáját végigéltem, de kellet, hogy aztán le tudjam zárni magamban.
2015. szept. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk már régóta rossz volt,voltak nagy beszélgetések,újrakezdés,minden,mégsem működött,érdekes ez,egy reggel úgy ébredtem,hogy tudtam vége van.
2015. szept. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenkinél máshogy zajlik le szerintem, nálam volt hogy hirtelen jött az "akkor most válunk", miután megcsalt a feleségem. Aztán valahogy mégis együtt maradtunk, van két gyerek, közös tulajdon, próbáljuk megjavítani a kapcsolatot címszóval. Na ez számomra gyorsan be bizonyosodott hogy nem fog menni. Jópár hónapra rá mondtam is neki hogy ez nem fog menni el kellene válni, de valahogy ismét nem lett belőle semmi , talán a félelem az újtól , az egyedül léttől. Úgy voltam vele annyi dolog van amiben örömét lelheti az ember , ha nem épp a társában, akkor majd keresek valami hobbit elfoglaltságot ami leköt, meg a gyerekek is ott vannak ugye.

Mostanra eljutottam oda, hogy semmi nem tudja elterelni a gondolataimat, nagyon vágyom arra hogy valakit úgy tudjak szeretni mint régen , hiányzik a gyengédség, az összebújás, és minden amitől normálisnak nevezhető egy kapcsolat. Ezeket a dolgokat töle már nem kapom meg , vagyis megkapnám csak nem azt érzem hogy de jó megölelni , hanem na mikor elgedsz már el, és ez nagyon nem jó így. Egy jó ideje azt érzem már hogy csak idegesít , flusztrál a közelsége, az érintése. Észrevettem azt is, sokkal jobb ha nem vagyok otthon, nem vagyok melette. Talán ezek azok a dolgok amik most már végérvényesen felteszik a pontot nekem a kapcsolatom végére, és rászánom magam. Most már látom, az is jobb ha egyedül maradok mint ez amiben most élek.


Példámból ki indulva valószínűsítem te sem fogsz tudni bele szokni ebbe a dologba, én most úgy vagyok vele akkor kelett volna elválnom mikor legelőször felvetettem, azóta már előrébb lennék , e helyett egyhelyben toporgok.

Most jelenleg a miénk is ilyen kirakat házasság, meg is jegyezte multkor valaki hogy mi milyen jól elvagyunk...pfff ha tudnád az igazat mondom magamban...

Én is ugyanazt érzem amit te írtál nem haragszom én rá, csak szomorú vagyok hogy így alakult az élet, próbáltam jó apa, férj lenni, rájöttem ez nem csak én rajtam múlik, ha ő nem tesz bele annyit mint én akkor minek, felesleges feláldoznom magam, egy életünk van ezt kell jól, boldogan eltölteni. Azt is észrevettem olyan dolgokat is kihoz belőlem amikre nem vagyok büszke, ez még egy ok a válásra. Szüleim nekem éveken keresztül rossz kapcsolatban éltek , végül elváltak mikor mi már felnőttünk. Mondhatjuk hogy elpazarolták a fiatalságukat. Én nem szeretném. Szóval ezek a dolgok, gondolatok juttattak engem idáig hogy most már tényleg úgyérzem nem segít itt semmi más csak a válás.

2015. szept. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, hogy megírtátok...elgondolkodtató...de csak gondolkodom továbbra is...próbálok bízni a jóban, hinni benne. De nem tudom...nagyon nem tudom...
2015. szept. 22. 14:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyszer csak megtörtént,nehéz körül írni,hiszen volt hogy megcsalt,de még akkor is kűzdöttem,aztán egyszer szó szerint csak belém hasított,hogy nem fog megváltozni,nem leszünk boldogok,és már nem is szeretem.Egyszer csak elmúlt.És onnantól múlt el belőlem a düh,a harag,a bosszúvágy és minden negatív érzelem.Csak sajnálni tudtam,és szomorú voltam,de erőt vettem magam és tovább léptem.
2015. szept. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!