Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha kifizetem a házunk másik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha kifizetem a házunk másik felét a feleségemnek és elfogadja, akkor kötelezhetem-e arra, hogy költözzön el a házból?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Van egy elképzelésem, hogy kifizetem a házunk feleségemre eső részét, azaz 100%-ban tulajdonos lennék. Még nem váltunk el. Még el sincs indítva a válás csak gondolkodom a jövőn. Nagyobbik gyermekem velem szeretne élni a kisebbiket még nem kérdeztem meg. Valószínűsíthetem, hogy az anyját választaná. Az is elképzelhető, hogy ameddig nem sikerül nagyobbik gyermekemnek nálam/velem élnie, addig a feleségemnél helyezné el a bíróság, de az is lehet, hogy elsőre sikerülne, hogy nálam lenne.

Azt csak sejtem, hogy feleségem szeretne a közeli nagyvárosba költözni és talán akkor meg is lenne neki az induló tőkéje. De mi van, ha mégsem indul el, hanem maradni akar?

A pénzt szereti és ha megtudná, hogy mennyit kap, akkor lehet elfogadná. De vajon "kitehető-e" a házból?

Úgy tudom, hogy ha kiskorú gyermek is van a képben, akkor nem.

Így pedig értelmetlenné válik, hogy kifizessem a rá eső részt.


Elég tájékozatlan vagyok ebben.


Kérdésem egy mondatban: érdemes-e kifizetni neki a rá eső részt?


Válaszokat előre is köszönöm.

(Trollkodásra nem vagyok kíváncsi!)



2015. aug. 24. 22:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha a te neveden van a lakás és 100%-ban a te tulajdonod, akkor kipenderítheted.
2015. aug. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én a helyedben felhívnék egy ügyvédet, mivel gondolom nagyobb összegről van itt szó, még ha egy jelképes összeget kér is azért, hogy megvizsgálja neked a helyzetet, annyit megér, hogy biztosra mehess vele.
2015. aug. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha elfogadja akkor ki, ha nem fogadja, akkor kényszer értékesítésre ki fogja a bíróság írni az ingatlant, osztozkodtok és kénytelen lesz elhagyni az ingatlant.
2015. aug. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Elsőbb beszéld meg vele,hogy kifizeted, de akkor költözzön el, ha ezt meg tudjatok beszelni akkor kizarolag ugyvednel intezd a továbbiakat.
2015. aug. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem ártana ügyvéddel beszélni.

Ha beadtátok a válókeresetet és a vagyonmegosztáskor kifizeted az Exedet és aláírja a papírokat, akkor kirakhatod az utcára. Addig nem!!!

Ha nem hajlandó a papírokat aláírni addig semmit nem tehetsz az ügyben!!!!

37F

2015. aug. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Csak úgy számolj,hogy van-e rá elég saját pénzed,mert ami most van vagyonotok-pénzetek,az feleződik.Ha van házasság előtt szerzett vagyonod,pénzed,és abból futja,akkor sztem ez teljesen korrekt,és úgy gondolom,hogy az asszony is ha átgondolja,jónak fogja találni az ötletet.
2015. aug. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalat.A volt élettársam elköltözött.Nem akar kijelentkezni.Több mint egy éve fiktivalni szeretném a lakcímét,de a hivatal elutasított,mert azt nyilatkozta,hogy nem a végleges elkoltozes szándékával ment el több mint egy éve.Az ingatlan kizárólag az enyém 100% ban

Most fellebeztem a felettes hatóságnál,és még nem látom a végét.Ha csak egy gyermeket is Neki ítél a bíróság,a gyermek jogán Pláne nem tudod kirakni,Max.használati díjjat kérhetsz.

2015. aug. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Pont ezt mondom, hogy ha nála van egy gyermek is, akkor nem lehet kitenni. Ezt gondoltam. Mert ugye a gyereket nem tenném ki csak őt. De ha odaköltözök, akkor az neki nem fog tetszeni. De akkor legalább nem ugrálhat, gondolom.


Így is mikor odamentem, akkor azt mondta, hogy ott már semmi se az enyém. El van varázsolva "angyalom".

2015. aug. 26. 08:27
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha neki ítélik a gyerkőcöt akkor amíg az nagy korú nem lesz nem teheted ki. Akkor sem ha megveszed a másik felét, és nem tud hova menni. (Tulajdonod lenne 100%ban akkor sem). MAX. ha előtte elköltözött saját magától a visszatérés szándéka nélkül. A bíróság majd eldönti, ezt így ennyi tény alapján nagyon nem lehet megjósolni valószínű ez bonyolultabb lesz ha nem tudtok megegyezni.
2015. szept. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értem, az egyik gyerek a feleségeddel maradna és te azt tervezed, hogy kifizeted a feleségednek a házrészét, aztán őt kirakod, a gyerek pedig így nálad marad?

Nem, attól tartok, így nem lesz megoldható.

2015. szept. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!