Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi idő után küldik az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő után küldik az idézést?

Figyelt kérdés

Mi január elején adtuk be a válási kérelmet,de azóta még semmi.

Mire számítsak mennyit kell várnom,hogy megtudjam mikor lesz a tárgyalás?


2010. márc. 14. 01:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Igaz én lassan 10 éve elváltam.Mi barátságban,közös megegyezéssel váltunk el.Májusban adtuk be a papírokat és szeptember végére kaptunk időpontot..Ráadásul mi vidéken váltunk el,és köztudott,hogy Pesten sokkal lassabban zajlik,mert több válóper van...
2010. márc. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én január 14-én adtam be kereset levelet.é január 28-án megjött az idézés, hogy február 3-án mehetünk a tárgyalásra. Akkor nem mondták ki a válást kitűzték február 24-re de azt meg elnapolták, és azóta semmi nekem se a válással! Hadd kérdezem meg gyerek van?
2010. márc. 14. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Változó, attól függően, hogy mennyire sok ügy van folyamatban. Saját példám tavaly december 7-én adtuk be közös megegyezéssel, és az első tárgyalás már megvolt február 2-án, a bontó perhez pedig még nem kaptuk meg az idézést, pedig 9-én februárban beadtuk a kérelmet.
2010. márc. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nincs gyerek,teljesen egyszerű közös megegyezés.

Ha legalább már egy idézést kaptam volna,hogy pl.május akkor legalább tudnám,de semmi.

2010. márc. 15. 19:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Hívd fel a bíróságot, meg fogják mondani, mikorra van beállítva a tárgyalás (körülbelül).

Attól függ az idézés kiküldése, melyik bíróság az illetékes, ha pl. a PKKB, akkor bizony, hosszú hónapok is eltelnek, mire megkapod.

Egyébként a tárgyalás előtt 15 nappal kötelező kiküldeni Neked, ezért valószínűleg már lehet tudni kb. időpontot, csak veled nem közölték eddig.


egy ügyvéd

2010. márc. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!