Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Feleségemnek a válásunk után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségemnek a válásunk után a fizetésem felét ítélte meg a bíróság gyerektartásra 2 gyerkőc után. Feleségem rokkantnyugdíjas kb 70000 Ft kap családi pótlekra + rokkant nyugdíjra plussz tőlem 90000-et. "? "

Figyelt kérdés
A gyerekeket hét közben is láthatom ezért nem akarok elköltözni a közelükből ami a munkába járást megnehezíti. Napról napra élek a feleségemnek messze több gyerektartást fizetek mint amennyi a gyerekeknek elég és a saját magán kezeltetéseit is ebből a pénzből fizeti. Mit tehetek?

2015. okt. 5. 18:04
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
86%
Ha jól számolom, akkor 160 000.- az össz jövedelmük, azaz 53 333.- Ft/hó/fő. Hát, ebből nem nagyon lehet magánkezelésekre járni.
2015. okt. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
86%
tehát 160 ezerből tartja el hármukat? ez egy reális összeg, nem gondolod? Számlákat is fizet, etetni kell őket, buszbérletet, cipőt megvenni....csak azt nem értem, hogyan vonhatják a fizetésed felét, ha jól tudom, ennyit nem szoktak.
2015. okt. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
10%

Beszéld meg a munkáltatodal hogy pár honapik jelentsen ki .

Gond megoldva igy meg marad a fizud

Felveszed a munka nelkulit a gyerekekre anyit koltesz amenyit nem szégyelsz .

2015. okt. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
77%

Már bocs, de 3 főnek 160 ezer nem valami sok... Ennyiből kaját, rezsit fizetni, a gyerekek ruházkodását, egyebeket fedezni nehezen lehet.

A kezelésekre meg nyilván azért is szüksége van, hogy megfelelően el tudja látni a gyerekeket. (Lehet, hogy a tőled kapott gyerektartásból finanszírozza a saját kezeléseit, viszont akkor a saját jövedelméből is finanszírozza a gyerekek költségeit, nem?)


Egyébként ha rokkantnyugdíjas, akkor még feleségtartást is megítélhetnek a gyerektartás mellé, úgyhogy én a helyedben nem nagyon pattognék. A te egy főre jutó jövedelmed még így is messze magasabb, mint az övék, ha te nem jött ki belőle, akkor nekik se lehet túl könnyű!

2015. okt. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
64%
Vállalhatsz plusz munkát amiről nem tud a feleséged így a pénz csak a tiéd lehetne.Nincs jobb megoldás,elválni oltári nagy szívás.
2015. okt. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
35%
Rokkant nyugdíjas és két gyereket nála hagynak? Nem vagyok túl indiszkrét, ha megkérdezem mivel nyilvánították rokkant nyugdíjasnak és hány éves?
2015. okt. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy valaki rokkant nyugdíjas egyáltalán nem zárja ki, hogy gyereket neveljen. Az csak keresőképtelenséget jelent, miért ne nevelhetne gyereket? Engem anyám kerekesszékből nevelt, és itt vagyok.
2015. okt. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
13%
A gyerek érdeke számít elvileg,ha igazságos lenne a jogrendszer akkor olykor mérlegelnének döntéshozatal előtt.
2015. okt. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
9%
Én nem vitatkozom, de a gyerekneveléshez, igen, pont, hogy kereset is kell, vagyis legalább valami emberi bevétel.
2015. okt. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
100%

Ne is vitatkozz, a munkanélküliektől sem veszik el a gyerekeiket, és nekik sokszor még ennyi sincs fejenként. Magyarországon nem lehet állami gondoskodásba venni gyereket csupán anyagi okok miatt.

És ugye látod, a kérdező szerint ez a pénz is messze több, mint amennyire a gyerekeinek szüksége van.

2015. okt. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!